День міста Львовa: підсумки

До 757-річчя міста у мерії нагородили знакових містян та організували безліч святкувань

Святкування Дня міста цього року супроводжувалося різноманітними заходами у центрі Львова. Однією з найяскравіших акцій став особливий музичний флеш-моб: 150 музикантів виконали у центрі Львова “Вальс квітів” П.Чайковського. 
Участь у дійстві взяли музиканти трьох оркестрів Львівської філармонії під диригуванням Юрія Бервецького. Вони розмістилися на площі перед входом у ратушу, у великій сесійній залі та на балконах будинків навпроти. 
“Такі нові форми, флеш-моби, давно використовують у світі, у культурному середовищі. Львів є сучасним містом, тому ми вирішили перейняти досвід Європи. Ми виконували Чайковського “Вальс квітів”, бо ідея весни була основною. Це вже не перша така акція філармонії”, – розповів диригент Юрій Бервецький. Про це інформує прес-служба мерії.
Ще однією яскравою подією став святковий парад, у якому взяло участь понад дві тисячі осіб, які від пл. Міцкевича пройшли просп. Свободи, вул. П. Беринди, пл. Ринок. 
У святковій театралізованій ході взяли участь Король Данило, колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, оркестр “Сурми Галичини”, барабанщиці, народні колективи, оркестр Академії сухопутних військ, дитяча студія “Горицвіт”, ансамбль “Горицвіт”, шкільні колективи, дитячі театралізовані літературні герої, спортивні організації силових, олімпійських та екстремальних видів спорту, громадські організації та об’єднання, представники ДЮСШ, велосипедисти, пластуни, представники  байкерських клубів тощо. 
Традиційно у міській раді відбулися урочисті збори до Дня міста. На засіданні мер Андрій Садовий вручив відзнаку “Почесний громадянин Львова” за визначний внесок у національне відродження України сотенному УПА Мирославу Симчичу, який колись відбув в ув’язненні понад 32 роки.
“Я хочу подякувати міській владі за те, що Львів на сьогоднішній день виглядає українським. Я був у багатьох містах України, і не відчував себе як в українському місті, таке відчуття було лише у Львові. І це тому,  що тут є українська влада.  Мені сьогодні спати не дає наше завтра, яке буде таке, які будемо ми. Само нічого не утрясеться, і якщо є для нас та наших дітей праця, треба закотити рукави і ні одного дня не класти на полицю”, – поділився настановами сотенний УПА Мирослав Симчич. 
“Львів’янином року” став відомий колекціонер, меценат, громадський діяч, співорганізатор Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при Науковому товаристві ім. Т.Шевченка Іван Гречко. Таке звання йому присвоїли за вагомий особистий внесок у розвиток культурного, духовного та громадського життя Львова.
“Дякую, що оцінили той мій маленький вклад у розвиток Львова. Буду служити, буду старатися в цьому керунку працювати. Всім вам дякую. Бажаю довгого віку на славу Україні, на славу Львова”, – зазначив Іван Гречко. На початку цього року Іван Гречко безкоштовно передав свою унікальну збірку творів мистецтва, стародруків та інших раритетів Українському католицькому університетові, заклавши основи у створення у Львові нового музею – скарбниці українського народного, сакрального та професійного мистецтва.
“Шляхетною львівською родиною” визнано цього року родину Горинів-Мацелюхів. “Сьогодні я щаслива, що дожила до цього дня, що народилася на Львівщині, вчилася у Львові – у місті королівському, де процвітає велика духовність”, – розповіла Ольга Горинь-Мацелюх. 
Звання шляхетної родини їм присвоїли за національне відродження і становлення української державності, збереження, продовження та створення традицій наукового, мистецького та культурного середовища міста.
 “Львовом потрібно жити. І мені здається, що наша родина і наші брати жили Львовом. Тут вони сформувалися, тут сформувався їх дух, їх свідомість, тут вони боролися і тут вони перемогли. Я вдячний, що місто сформувало і мене – людину і громадянина.  Якщо людина відчула себе громадянином Львова, вона мусить бути і добрим громадянином України. Львове, я завжди з тобою! Львове, я твій навіки! Думаю, що Львів такий самий є і для мене”, – зазначив Микола Горинь. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8307 / 1.58MB / SQL:{query_count}