Остання весна для каштанів

Хворі дерева на площі Ринок викорчують цього року. Потрібно лиш переконати містян, що ці насадження дійсно аварійні

Вісім каштанів і одну липу, що ростуть біля головного входу в ратушу, планують зрізати цього року. Про це “Пошті” повідомив в. о. начальника управління екології та благоустрою Львівської міськради Андрій Галушка.   
За ці дерева у міській раді взялись ще торік. Восени 2012-го їх планували викорчувати, бо вони стали аварійними. У мерії нарікають на те, що ліквідації дерев завадили деякі містяни, які оскаржили такі наміри на громадських слуханнях восени та телефонували зі скаргами у мерію. У міськраді впевнені: ця весна для дерев є останньою, потрібно лиш переконати громадськість у тому, що дерева аварійні і їх треба спиляти. “Із восьми дерев два зацвіли, шість хворі. Ще минулого року ми провели потрібні дослідження і дійшли висновку: ці дерева справді треба викорчовувати. Але ж вони в центрі міста, тому рішення не лише за владою. На громадських слуханнях деякі містяни виступили проти. Але то було взимку, листя вже не було, тому припускали, що дерева ще живі і викорчовувати їх не можна. А зараз все видно: шість дерев своє вже віджили”, – розповів Андрій Галушка.
Гроші на викорчовування дерев на площі Ринок міська рада має. Андрій Галушка додає, що вирубувати дерева розпочнуть лише після згоди громади міста. Власне, з цим і пов’язана затримка. Замість старих дерев планують посадити молоді каштани, які цвістимуть червоним квітом. Для цього чиновники планують провести інформаційну кампанію, щоб переконати львів’ян у необхідності здійснення задуманого.  
У тому, що дерева є аварійними, переконані і в ЛКП “Зелений Львів”. “Ті дерева мають поганий стан. Такий сухостій є небезпечним. Вони аварійні і можуть наробити чимало шкоди, а громада буде проти доти, доки вони їй на голову не впадуть”, – каже Володимир Чишинський, головний спеціаліст міського управління екології.
Натомість Віра Лясковська, член депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою міськради, переконана: дерева на площі Ринок не треба викорчовувати, вони ще не дожили свого віку. “Щоб переконатись у  цьому, подивіться на ті каштани та на те, як вони цвітуть. Казали, що два дерева вже падають. Я обійшла кожне і цього не побачила. Як нормальна людина може підійти до того каштана з пилою і спиляти його?!”. 
Співрозмовниця припускає, що у міськраді мають намір повторити історію Києва. “Там закупили дорогі італійські каштани, які мали б цвісти червоним квітом, проте навесні дерева зацвіли білим. Як виявилось, то звичайні каштани, які цвітуть і в нас на вулицях. Таким чином хтось на цих деревах заробив!” 

До теми:

Відтепер на площі Ринок позаду ратуші ростиме дерево, яке посадили на честь українського правника, професора Романа Якемчука. Дерево вчора освятив Жан Кокерол, віце-президент Асоціації Єпископських конференцій (СOMECE).
***
Загалом на озеленення міста цього року кожному району було виділено по 100 тисяч гривень. Сьогодні у районах вже використали понад половину цих грошей. “Решту робіт здійснюватимемо восени. Будемо обрізати гілля, зрізати аварійні дерева”, – повідомив “Пошті” Андрій Галушка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8059 / 1.55MB / SQL:{query_count}