Туристичний бум

Гостей у Львові чимраз більшає: на Євро-2012 їх було 150 тисяч, на Новий рік і Різдво – 180 тисяч, а на травневі свята – понад 200 тисяч

У нашому місті зафіксували святкові рекорди: від Великодня до Дня міста Львів відвідали понад 200 тисяч гостей. Що й не дивно, адже перша половина травня була дуже насиченою святковими подіями: майже двотижневі вихідні, низка великодніх атракцій та День міста. Ба більше, через те, що травневі вихідні були й у Польщі, дуже багато поляків приїхали до нас на святкування.

Святкуємо Великдень усім світом

Зокрема, з 27 квітня по 6 травня до трьох міських Центрів туристичної інформації звернулися понад три тисячі людей, а з 9 по 12 травня – майже 1200. Що цікаво: якщо на Великодні свята переважали запити від іноземних туристів, то 9-12 травня – від українських.   
Щодо українських туристів, то звернення були від жителів здебільшого східних, центральних та південних регіонів: Києва, Харкова, Чернігова, Дніпропетровська, Донецька, Миколаєва, Одеси та ін. Що стосується іноземців, то найактивніше зверталися у центри туристичної інформації білоруси, росіяни, поляки, німці, американці, англійці, канадці, французи тощо. Варто зазначити, що за опитуваннями, на цих святах збільшилась кількість туристів з Білорусі. 
А як зазначають фахівці, в порівнянні з попередніми роками спостерігається позитивна тенденція, адже збільшенню туристів сприяло Євро-2012 та промоція міста. 
“На Великодні свята у півтора рази збільшилась кількість туристів, навіть упродовж робочих днів 7-8 травня їх було втричі більше, ніж зазвичай. А під час святкування Дня міста, в порівнянні з минулим роком, кількість звернень до нашого центру збільшилась учетверо. Гості міста найчастіше потребують карти міста, переліку екскурсій та музеїв, інформацію про заклади харчування. Піковим днем було 2 травня – це рекорд нашої роботи”, – каже керівник Центру туристичної інформації Олена Голишева.
З її слів, у центрах туристичної інформації в аеро­порту та на залізничному вокзалі найчастіше запитують про транспортне сполучення та про житло. 

Вихідні без ексцесів

Із понад 200 тисяч відвідувачів травневих свят, як зазначила в. о. начальника міського управління туризму Галина Гриник, важко виокремити кількість туристів, бо також львів’яни масово відвідували у ці дні міські атракції. 
“Травень – найбільший туристичний сезон для Львова. Ба більше, нині майже щомісяця ми спостерігаємо збільшення туристичного попиту. Зараз бачимо зростання інтересу до Львова як місця проведення не лише вихідних, але й відпусток. Є тенденція збільшення тривалості перебування у місті, найдовше у Львові залишаються туристи з Росії (до п’яти днів). У середньому турист у Львові залишає за три-чотири дні 400 євро”, – розповіла Галина Гриник.
Скільки ж грошей загалом туристи витратили за ці дні, та скільки прибутку це принесло місту – ще не підрахували. 
А за інформацією міліції, за три дні у святкуванні Дня міста взяли участь близько 50 тис. громадян, із яких 30 тис. – іноземці та гості з інших областей України. Як повідомляє zaxid.net, до охорони громадського порядку було залучено 1500 працівників міліції. Зазначимо: впродовж тих днів у місті не скоєно жодного тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

Наслідки футболу

Торік Львів через Євро-2012 для багатьох туристів став відкриттям. І, як писала “Пошта”, наше місто під час єврочемпіонату відвідало 150 тис. туристів із 30 країн світу. Найбільше гостей тоді було з Німеччини та Португалії. У той час більшість футбольних фанів обіцяли повернутися до Львова, проте уже зі сім’ями. 
За інформацією міського управління туризму, після Євро-2012 на 25% зросла відвідуваність у центрі туристичної інформації. А 53% туристів до Львова приїжджають повторно. І вже торік кількість туристів збільшилась на 20%, у порівнянні з 2011-им, та становила понад мільйон гостей. Також минулого року туристи у Львові витратили близько 413 тисяч євро і понад 2 млн гривень надійшло у міський бюджет. Цього ж року на 20% збільшилась кількість гостей, які приїхали святкувати Новий Рік та Різдво у Львові (понад 180 тис.).  
Червневими “приманками” для туристів, зі слів Галини Гриник, стануть музичний фестиваль “Альфа Джаз” та фестиваль ретро-автомобілів “Leopolis Grand Prix”.
“Для Львова визначено чотири пріоритетні туристичні ринки – це Польща, Німеччина, Росія та українські туристи. З розвитком транспортних сполучень, ми зауважуємо зростання активізації туристів з віддалених країн, таких як Туреччина та Азербайджан. Також працюємо над тим, щоб туристи, які відпочивають у Трускавці на пільговій умові отримали львівський туристичний пакет”, – зазначила в. о. начальника управління туризму міськради Галина Гриник. 
Через активізацію цих ринків, Львів відвідав туристичну виставку в Азербайджані, планує їхати в Туреччину. Нині ж туристичний Львів представляють у грузинському місті Батумі.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7761 / 1.58MB / SQL:{query_count}