Без компромісів

Садовий переконаний, що депутати безпідставно блокують низку важливих питань, а міські обранці – що їх дурять!

Сесії Львівської міськ­ради дедалі частіше нагадують балаган, де замість конструктивної роботи одні блокують рішення інших і навпаки. На порозуміння між депутатами та мером немає навіть натяку! Кожен наполягає на своєму. 
Так, на четверговій сесії з порядку денного депутати вилучили майже 20 питань, в той час як лише за день до цього ті питання вони ж самі і внесли. У свою чергу народні обранці запевняють, що виконавча влада підміняє питання в порядку денному….
“Дуже дивна ситуація. Вчора (10 квітня – “Пошта”) на колегії всі питання погодили, а тут раптом за ніч зникає половина порядку денного. А як же мешканці, які місяцями чекають на відповідні ухвали? Як тим людям, котрі подавали заяви, пояснити, чому підготовлена ухвала пройшла візування, включена до порядку денного, на колегії нема зауважень, а в останню секунду вона знімається? Це повага до громадян Львова?”, – обурюється міський голова Андрій Садовий.
Він також зазначив: на сесії міський голова подає проект порядку денного, що готується з ухвал, котрі подає секретаріат ради. “Мені подають ухвали, я їх підписую і даю депутатам на ознайомлення. У переддень сесії ми проводимо колегію, на колегії голосуємо – розглядати те чи інше питання чи перенести. Вчора таку колегію успішно провели. Не розумію, що змінилося за ніч?”, – резюмував у четвер на сесії Андрій Садовий.
Серед вилучених – питання про приміщення для Польського дому у Львові, низка питань оренди комунального майна та земельні питання. Не зрозумілим для міського голови залишається і те, чому депутати не захотіли перейменовувати ЛКП “Агенція з підготовки м. Львова до Євро–2012” на “Привітне місто”.

Гра у питання… 

Натомість депутати певні: їх намагаються обманути підміненими питаннями в порядку денному. “Вчора на сесії (у четвер – “Пошта”) заступник голови фракції Любомир Мельничук зачитав запит в обласну прокуратуру про те, що частина питань, які є в проекті порядку денного і які затверджуються на колегії, зникають в остаточному варіанті. Натомість питання, котрі не пропонуються міським головою, там з’являються. Це стосується тих питань, які ми зняли, – пояснив учора “Пошті” Маркіян Лопачак, голова фракції “Свобода” в міськраді. – Що ж до іншої частини питань, рішень комісій міськради, що працюють в міжсесійний період, то такі рішення є нелегітимними. Відповідно, комісії мають право засідати лише в сесійний період. З огляду на те, що на перерву було виділено лише півгодини, щоб комісії обговорили питання з порядку денного, деякі питання, котрі стосувалися виїзду на місце чи якихось додаткових обговорень, якраз і були перенесені”.
Міський обранець додає: заява мера про те, що частину питань беззмістовно зняли з порядку денного, була відповіддю на депутатське звернення в прокуратуру. 

Позиція депутатів 

Що ж до того, чому депутати не проголосували за низку питань, Маркіян Лопачак зазначив: стосовно кожного питання є своя аргументація. “Щодо перейменування ЛКП “Агенція з підготовки м. Львова до Євро-2012”, то з’являється логічне запитання: чемпіонат з футболу закінчився дев’ять місяців тому, що ж тоді робило вказане підприємство весь цей час? 
Також депутатів цікавить, що робитиме ЛКП “Привітне місто”, чи не стане воно ще одним тягарем для міського бюджету. На все це відповіді ми не отримали, тому за питання й не голосували”, – пояснює Маркіян Лопачак.
У депутатів з’явилися сумніви і щодо доцільності надання в оренду Державній міграційній службі Львівщини великого приміщення, адже відповіді на запити про кількість персоналу цієї установи обранці так і не отримали. 

Безвідповідальні сусіди?

За ухвалу про надання у користування нежитлових приміщень для Польського дому у Львові, який мав би бути на вул. Шевченка, 3 а, депутати, як зазначає мер, не хочуть голосувати вже декілька місяців. Вкотре депутатська більшість проголосувала за вилучення цього питання. 
“Польща передала українцям Український дім у Перемишлі. А ми знову це питання переносимо. Чому? На минулому пленарному засіданні запевняли ж, що сьогодні ми за це проголосуємо. Керівництво країни розмовляло з польською стороною. Це політичне питання. Чому ми маємо його переносити? Немає ж жодних проблем, підготовлена юридично грамотна ухвала. Я дуже просив би, щоб ми були вдумливими і не створювали проблем там, де їх немає”, – сказав міський голова. 
“Пошта” уточнює: ще у вересні минулого року під час українсько-польських переговорів у Києві Віктор Янукович повідомив, що Україна запропонувала Польщі побудувати у Львові Польський дім. Першою такий крок зробила Польща ще у березні 2011 року, коли в Перемишлі відбулася урочиста передача акту власності “Народного дому” українській громаді міста.
На наступній сесії депутати мають проголосувати за це питання. Про це “Пошті” повідомив Василь Павлюк, секретар міськради. “Я за це питання! Я ініціював, щоб його винесли на четвергову сесію і буду наполягати, щоб на наступному пленарному засіданні цю ухвалу розглянули. Проте депутати навели аргументи та пояснили, що там не до кінця впорядковане земельне питання”, – зазначив Василь Павлюк. Видається, що для продуктивної роботи на сесії депутатам та міському голові не вистачає одного – комунікації…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8148 / 1.59MB / SQL:{query_count}