Опалювальний сезон на фініші

“Пошта”з’ясовувала,чи вимкнуть15 квітня, згідноз графіком, опалення у квартирах та установах. Поза тим, на наступні вихідні синоптики прогнозують… мокрий сніг

Останніми днями вдень стовпчик термометра не опускається нижче 10оС, але погода навесні досить мінлива, і вже завтра тішитися теплом, на жаль, не доведеться. Традиційно 15 квітня є днем, коли за законом опалення в Україні мають вимкнути. Але…
Нині львів’ян цікавить, чи не припинять подачу тепла раніше терміну, визначеного законом. Адже вже у четвер, 11 квітня, до 18.00 батареї в квартирах жителів Львова були холодними. Ба більше,  деякі садки та школи міста вже цього тижня не опалювалися.
“Пошта” з’ясовувала, чи не поспішать комунальники вимкнути опалення швидше ніж у понеділок та чи чекатиме львів’ян сюрприз від природи у вигляді квітневого снігу.
Наразі рішення немає…
“Коли опалювальний сезон завершиться, точно сказати не можу. Однак до 15 квітня припиняти подачу тепла ми не плануємо. В четвер ми вперше вимикали опалення в будинках (з 10.00 до 18.00). Вже не вперше ми таке практикуємо. Це пов’язано з тим, що температура впродовж дня є вищою ніж 100С. До нас дуже часто дзвонять люди та просять вимкнути опалення, бо в квартирах дуже жарко. Але на вечір ми знову подаємо тепло”, – пояснила учора “Пошті” Ганна Пищула, прес-секретар “Львівтеплоенерго”.
Наразі тепловики не бачать підстав для вимкнення опалення раніше ніж у понеділок. 
 “На сьогодні ще не було середньодобової температури вищої ніж 80С. Ситуацію відслідковуємо і ми, і міськ­рада. Якщо така температура триматиметься упродовж трьох діб, можна буде готувати розпорядження про завершення опалювального сезону. Це рішення ухвалює виключно виконком”, – зазначив “Пошті” директор “Залізничтеплоенерго” Мирон Терех. 
За його словами, про припинення подачі тепла вони повідомлять завчасно всіх своїх споживачів. “У себе підігрів води припиняти не будемо, адже теплу воду ми подаємо упродовж всього року. Якщо ж якійсь установі (чи то садочку, чи то лікарні) буде холодно після завершення нами опалювального сезону, то вони можуть просто подати заяву про продовження опалення”, – додав Мирон Терех.
Аби дітям 
було тепло!
На четверговій сесії міськ­ради прозвучало питання до міської влади щодо проблеми теплопостачання освітніх закладів міста. “Сьогодні вичерпані встановлені ліміти на енергоносії у галузі освіти. Незважаючи на потепління, у садочках та школах холодно. Які заходи вживатимуть чиновники, аби забезпечити відповідний температурний режим у навчальних закладах Львова?”, – запитала Лариса Василишин, депутат ЛМР.
Як зазначив перший заступник міського голови Олег Синютка, начальник управління освіти повинен притягнути до відповідальності посадових осіб, “які не можуть забезпечити належне виконання бюджету”. 
Отож, якщо в садочку чи школі холодно, це виключно рішення керівництва установи, але аж ніяк не тепловиків, запевняють у “Львівтеплоенерго”. “Садочки і школи самостійно надсилають до нас звернення, де вказують, доки їм ще подавати тепло”, – пояснили “Пошті”.
Квітень ще здивує… снігом!
У Львівському гідрометеоцентрі “Пошті” розповіли, що тепло в квітні… триватиме не довго. Вже на ці вихідні у Львові обіцяють дощі та грози, однак температура повітря вдень суттєво не знизиться. 
“Погодні умови на Львівщині в суботу та неділю погіршаться внаслідок проходження атмосферного фронту. Дощитиме, подекуди будуть грози. Температура повітря вдень становитиме 10–150С тепла, – зазначили у відділі метеопрогнозу Львівського гідрометеоцентру. – 15–16 квітня істотних опадів не очікується, температура вночі становитиме 1–40С, подекуди на ґрунті будуть заморозки, денна температура – 10–150С. 17–19 квітня температура повітря становитиме 15–180С”. 
Однак вже в наступні вихідні погода здивує нас… мокрим снігом. “20–23 квітня ймовірна суттєва зміна погодних умов, зниження температури повітря вночі від нуля до мінус п’яти градусів, денна температура становитиме від 3 до 80С. Пройдуть невеликі та помірні дощі, а ще можливий мокрий сніг!”, – зазначили в гідрометеоцентрі.
Не замерзнемо…
У “Залізничтеплоенерго” нас запевнили: навіть якщо опалення в будинках вимкнуть, то увімкнути його знову буде не надто проблемно. “Проблем у разі потреби подавати тепло знову виникнути не мало б. Однак для більшості житлових будинків ми після завершення опалювального сезону плануємо розпочати гідравлічні випробування. Відповідно, після цих дій трохи складніше відновити опалення”, – зазначив Мирон Терех. Отож, львів’яни можуть бути спокійними. Якщо батареї і стануть холодними, то за сильних холодів опалення знову увімкнуть, без незручностей для мешканців. 
“У разі зупинення подачі тепла нічого особливого мешканцям робити не треба. Про заходи безпеки ми говоримо здебільшого тоді, коли починаємо опалювальний сезон, бо саме тоді можуть бути розповітрені труби, можуть ставатися прориви. Тому ми просимо людей бути вдома”, – запевнила Ганна Пищула

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7959 / 1.58MB / SQL:{query_count}