Витратитись, аби згодом зекономити

Щойно завершиться опалювальний сезон, ЛКП “Залізничнетеплоенерго” розпочне нові ремонти тепломереж

Тепломережі Львова давно вичерпали свій ресурс та потребують ремонту, однак державних коштів на модернізацію котелень годі дочекатись. Аби взимку не залишитись сам на сам із морозами, тепловики намагаються провести оновлення своєї техніки. Так, Залізничнетеплоенерго ще два роки тому розпочало роботи з модернізації котельні на вул. Кульпарківській, 95.
Тут вже встановили нові мережеві енергоощадні насоси.
“Опалювальний сезон ще триває, а ми вже думаємо про наступний. Торік на цій котельні замінили старі насоси та облаштували хімочистку води, щоб не було накипів на трубах, – каже міський голова Львова. – У підприємство  інвестували 1 млн 200 тис. грн. Це дозволило нам лише на електроенергії зекономити 600 тис. грн, бо нові насоси використовують набагато менше енергії, ніж старі та об’ємні”.
Мер певен: завдяки модернізації проблем з теплопостачанням цього року майже не було. “Під час цього опалювального сезону ми майже не мали скарг на погане теплопостачання, і навіть ті аварії, які деколи виникали, намагались швидко вирішити. Наше основне завдання нині, щоб всі котельні міста були доведені до максимально сучасного стану”, – додав мер. 
Ремонти триватимуть і надалі, однак усе модернізувати не по кишені підприємству, каже Мирон Терех, директор ЛКП “Залізничнетеплоенерго”. 
“На цій теплостанції нам залишилось замінити ще декілька старих насосів, а от міняти старі котли підприємство своїми силами не може. Цього року плануємо замінити ще шість насосів, – резюмує Мирон Терех. – У минулорічні ремонти ми вклали понад шість мільйонів гривень. Скільки вдасться цього року, наразі не відомо, плануємо десь орієнтовно так само.  Це близько 5 % нашого прибутку. Це не багато, але порівняно з минулими роками, нам вдалося зробити в рази більше”.
Нині ця районна котельня обслуговує чотири ЦТП, 65 житлових багатоповерхівки та 42 будівлі, які порівняно з минулими роками, отримують якісне і безперебійне теплопостачання, каже Мирон Терех.
Підприємство також планує замінити 3 км теплових мереж, на що потрібно майже 3,5 млн грн. Модернізувати хочуть ще й більше десятка котлів та інше устаткування на понад 700 тис. грн. 

До теми:

ЛКП “Залізничнетеплоенерго” закупило спіровент голландського виробництва, що якісно забирає кисень з води. Це дозволяє зменшити зношення труб та мінімізувати заповітрення. Вартість обладання – 50 тис. грн. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7818 / 1.54MB / SQL:{query_count}