Місце зустрічі потрібно створити

За півроку у Львові постане Фонд "Європейський дім зустрічей", та в Ратуші досі не визначилися, кому довірити його управління, найімовірніше, керуватимуть самі

За півроку у Львові постане Фонд "Європейський дім зустрічей", та в Ратуші досі не визначилися, кому довірити його управління, найімовірніше, керуватимуть самі

poguljanka.jpg 

Після вересневих перемовин між міськими головами Львова та Вроцлава вирішено звести у нашому місті Дім зустрічей громадських організацій  на зразок того, що успішно функціонує у Вроцлаві. Такий дім, за задумом, має об'єднати зусилля європейських організацій, що працюють у руслі допомоги неповносправним, благодійних акцій, гуртують волонтерів. Фінансуватиме створення дому і Львів, і Вроцлав, а залучатимуть до співпраці організації з усієї Європи. Чиновники акцентують на тому, що це ще один крок інтеграції українців до Європейського Союзу. Серед іншого у Домі зустрічей пропонують готувати волонтерів до Євро-2012.

"Ми хочемо створити плацдарм для тих, хто прагне по­ділитися досвідом або його почерпнути, - розповідає директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олексій Побурко. - Ос­кільки їздити країнами та вчитися там значно дорожче, то ми запрошуватимемо спеціалістів до себе, аби вони тут ділилися секретами успішної роботи".

За словами Домініка Големи, заступника директора департаменту гуманітарної політики Вроцлавської міської ради, аналогічний  дім став вдалим проектом у Вроцлаві. Першими плодами роботи є соціальна допомога молоді, для якої Дім зустрічей став своєрідним інкубатором формування. Пан Голема також розповів, що за останні два тижні вже відбулися дві спільні українсько-польські зустрічі у Вроцлаві та Львові. В Україні зустріч зібрала понад 35 організацій, що готові працювати над проектами, та, на жаль, наразі не мають місця для потенційних зустрічей. Місцева ж влада запевняє, що за півроку приміщення для Дому зустрічей таки знайдуть, тим паче, що варіанти вже є. А поки що вирі­шили створити віртуальний "Європейський дім зустрічей", у якому можна буде залишити свої заявки на участь, проект сайту буде готовий вже за два тижні.

"Заселення в конкретний будинок може відбутися в березні-квітні, не раніше, оскільки зараз ми уточнюємо потрібні критерії будинку, - продовжує пан Побурко. - Від кількості кімнат, які там мають бути, до їхньої величини. Серед запропонованих приміщень - будинки дитячої і юнацької творчості, та остаточно вибору поки що не зроблено. До того ж ми досі не визначи­лися, хто буде управляти Домом зустрічей. У Вроцлаві  це довірили громадській організації, а в нас я не бачу потрібної організації, тому, ймовірно, управління зосередиться в руках міської влади".

Попри те, що будинок за­працює тільки навесні, вже за місяць медики із Вроцлава та Львова зберуться для обміну досвідом у сфері підготовки до Євро-2012, зустрічі триватимуть до проведення самого чемпіонату. Також незабаром розпочнуть курси підготовки волонтерів до футбольного чемпіонату, всі охочі зможуть долучитися, зареєструвавшись на сайті, що незабаром створять.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8287 / 1.55MB / SQL:{query_count}