Борислав на пороховій бочці

На вирішення екологічної проблеми міста потрібні десятки мільйонів

На вирішення екологічної проблеми міста потрібні десятки мільйонів

Обласні депутати звернулися до прем’єр-міністра та парламенту щодо подолання екологічних наслідків тривалого видобутку нафти й озокериту на території  Борислава. Таке звернення на сесії облради підтримали 78 депутатів.
Так, у зверненні депутати попросили виділити з держбюджету 22,1 млн грн на протипаводкові заходи в басейні річки Понерла, 35 млн грн – на будівництво очисних споруд господарсько-побутових стічних вод, 500 тис. грн на проведення комплексного моніторингового контролю забруднення навколишнього середовища Борислава, і 611 тис. грн на будівництво колектора побутової каналізації. Окрім того, депутати попросили внести подання до Президента України щодо проголошення території Бориславського промислового району “зоною надзвичайної екологічної ситуації”.
Як писала “Пошта”, на території міста близько 25 тисяч шурфів-колодязів і понад 2000 нафтових свердловин. Борислав живе неначе на пороховій бочці. Попри те, що 60% будівель є під загрозою, нафта просочується й у річку. Нагадаємо, що у липні 2012-го нафта потрапила у міський водогін.
“Нині Борислав – єдине місто в світі, яке безпосередньо розташоване на нафтогазовому родовищі. Такої екологічної проблеми як в Бориславі, у світі ще не вирішували. Аналогічна ситуація була в Азейбарджані, але там 15-тисячне місто просто виселили. Проблему вирішили тим, що людям дали нове житло”, – розповів “Пошті” Володимир Фірман, міський голова Борислава.  Зі слів співрозмовника, за гроші, які просять депутати у Києві, передусім потрібно вирішити питання з дегазації каналізаційних колодязів. “Ці гроші не вирішать проблеми , але значно зменшать небезпеку”, – зазначив Володимир Фірман.
До слова, ще однією болючою проблемою цієї курортної місцевості залишаються вкрай жахливі дороги. Власне дорога до бальнеологічного курорту в смт Східниця лише відлякує відпочивальників. Зазначимо, що й із 64 млн грн, які виділили обласні депутати минулого тижня на ремонт доріг, Бориславу нічого не перепаде. Адже дороги у Бориславі та Східниці мають значення комунальних, а гроші виділили на дороги загального значення. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7919 / 1.55MB / SQL:{query_count}