Палити непотріб зась!

Комунальники переконують громаду в шкідливості спалювання сміття, однак самі ж цього не дотримуються

Комунальники переконують громаду в шкідливості спалювання сміття, однак самі ж цього не дотримуються

Усе сміття, що так довго лежало під снігом, тепер почали приб­рати, – пластик, скло, сухе листя, гілляччя та минулорічну траву. В час, коли львів’яни активно готуються до Великодня і наводять лад навколо своїх будинків, стали поширеними випадки спалювання непотребу. Тому комунальники б’ють на сполох – палити сміття у місті суворо заборонено!

“Табу” не для всіх?

Однак все на ділі не так, як на словах. До “Пошти” звернулась львів’янка, біля будинку якої вже двічі спалювали величезні купи сміття. Ба більше, жінка переконана – цієї суботи робили це самі ж комунальники!
“Вже двічі цієї весни приїжджали пожежники гасити вогонь біля смітників, що між будинками по вул. Івана Франка 157а, 157б та будинками вул. Енергетична (ЛКП “Новий Львів”). При чому величезне багаття, яке сягало у висоту третього поверху розпалили у суботу ввечері, коли смеркло. Перший раз це робили два тижні тому. Тоді хтось викликав пожежників і ті погасили, – розповідає пані Ярослава. – Коли через тиждень була передвеликодня толока, керували нею комунальники. Тоді під їх орудою настягали величезну купу гілляччя та всякого мотлоху. Цілий тиждень та купа стояла. Ніхто сміття не вивозив. А у суботу ввечері різко запахло димом. Мешканці наших будинків переконані – підпалили двірники. Навіщо вантажити на машину, платити за вивіз сміття, як можна легко позбутися його, просто спаливши. А може їм і вказівку таку дали”.
Жінка розповіла, що багаття було близько семи метрів у діаметрі, а висотою сягало третього поверху. 
“У нас тут яр, порослий деревами, які не дають йому розширюватися і руйнувати наші будинки. За останні роки від таких спалювань вигоріла вже досить велика кількість цих дерев. Це також проблема. Та й небезпека була, що вогонь перекинеться на дерева, а вони ростуть вже під вікнам і балконами мешканців. Сьогодні вранці нарешті приїхала машина і забрали ті залишки, що не згоріли, але то може десята частина купи. До речі, сусідка дзвонила на гарячу лінію міськради 1580 кілька разів. Слухавки ніхто не взяв – грала музика та балакала довідка. На мобільному нарахувало більше 10 хв. Отака в нас гаряча лінія міста”, – обурюється львів’янка.
Як переконували “Пошту” в ЛКП “Новий Львів”, вони ніяке сміття не палили. “Ми до цього ніякого стосунку не маємо. В нас тут ходять і бомжі, і люди самі можуть підпалити. Знаємо, що це є категорично заборонено. Ми це не робимо, бо нас за це штрафували. Стараємося все вивозити, майже кожен день. ЛКП абсолютно ні при чім”, – схвильовано пояснив майстер цього комунального підприємства.

Сміття дорожче за життя?

У той час, як пожежники мали б виконувати свою основну місію – рятувати людей під час масштабних загорянь, вони змушені виїжджати на місця підпалювання сміття.
“Спалюють сміття кожен день, оскільки погода стабілізувалась і люди вийшли на прибирання своїх територій. Кількість пожеж кожен день зростає, загалом маємо в день близько тридцяти викликів на подібного роду ситуації, – каже Віталій Туровцев, помічник начальника ГУ МНС України у Львівській області. – Ми проводимо рейди спільно з представниками міліції, щоб виявляти такі правопорушення. Однак з року в рік бачимо, що кількість людей, які спалюють сміття – не зменшується”.
Зі слів співрозмовника, на отакі виїзди пожежників йдуть великі гроші. “Насамперед це витрати пального, однак – витрати людського часу набагато важливіші, бо коли десь виникає велика пожежа, а люди задіяні в гасінні сміття, зрозуміло, що час доїзду збільшується. Замість того, щоб займатися важливою роботою, підрозділи змушені ліквідувати такі загорання, яких можна би було просто уникнути”, – додає Віталій Туровцев. 

Безрезультатний контроль

У самій же мерії  людей переконують у шкідливості спалювання непотребу. “Спалювання сухого листя є небезпечним у першу чергу для тих мешканців, що живуть поблизу місць, де розводять багаття. А потрапляння у вогонь пластику робить дим особливо токсичним. Сподіваємося, що у нас  меншатиме таких випадків і що все більше мешканців долучатиметься до спільної праці. Тоді матимемо безпечне довкілля для безпечного проживання і відпочинку в місті”, – каже Андрій Галушка в.о. начальника міського управління екології та благоустрою, інформує прес-служба мерії.
Комунальники кажуть: усе під контролем! “До вирішення проблеми спалювання сміття місто підходить усебічно. Крім застережень і нагадувань, постійно проводимо й інші заходи, які дають хороші результати. До них належать вечірні обстеження. Їх проводять за участі інженера комунального підприємства і представника міліції, які на місці намагаються спіймати палія-правопорушника. Вже з початку цього року склали два протоколи”, – каже Інна Свистун, директор КП “Адміністративно-технічне управління”.
До слова, спалювання сміття є порушенням вимог розпорядження міського голови “Про заборону спалювання сухої рослинності, опалого листя та твердих побутових відходів у м. Львові” та “Правил благоустрою м. Львова”, за яке передбачений штраф від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн для посадових осіб.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7831 / 1.57MB / SQL:{query_count}