Премія за “незадовільно”?

За видатні досягнення у документації та охороні історичної спадщини Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львів­ської міської ради, стала цьогорічним лауреатом нагороди імені професора Яна Захватовіча, поль­ського архітектора, реставратора та куратора відновлення Старого міста у Варшаві.

onyschenko.jpgЗа видатні досягнення у документації та охороні історичної спадщини Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львів­ської міської ради, стала цьогорічним лауреатом нагороди імені професора Яна Захватовіча, поль­ського архітектора, реставратора та куратора відновлення Старого міста у Варшаві. Цю премію з 2000 року вручають Польський національний комітет Міжнародної ради охорони пам'яток (ICOMOS) і національне агентство зі збереження пам'яток (головний консерватор пам'яток Поль­щі). Цьогорічне вручення збіглося з 25-річчям від дня смерті професора Яна Захватовіча. Лілія Онищенко отримала премію за співавторство у написанні книжки про архітектурні деталі львівських будинків XIX i XX ст. Цьогорічну премію також одержав польський дослідник романської архітектури професор Зигмунд Швецовскі за поважний внесок у дослідження романської архітектури, передовсім перші книжки про архітектуру того періоду на Шльонську і Західному Помор'ї. Його "Романська архітектура в Польщі" стала підручником для істориків мистецтва.

Однак представники Українського бюро ICOMOS, здається, не поділяють думки своїх польських колег щодо досягнень пані Онищенко. Нагадаємо, згідно з цьогорічною резолюцією виїзного засідання бюро, ICOMOS визнав стан охорони культурної спадщини у Львові незадовільним. Це стосується передусім охорони пам'яток на території, що охороняється ЮНЕСКО. Фахівці звертають особливу увагу на безконтрольність будівельних робіт, що провадяться у Львові, доведення до руйнації та незаконне знесення будівель-пам'яток, а також повну відсутність стратегічного планування в історичній частині міста.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8001 / 1.54MB / SQL:{query_count}