Виправдались. Та чи надовго…

Керівник АТП-1 спростував інформацію щодо купівлі пального за завищеною ціною, однак депутати віри цьому не ймуть і обіцяють все перевірити

 Керівник АТП-1 спростував інформацію щодо купівлі пального за завищеною ціною, однак депутати віри цьому не ймуть і обіцяють все перевірити

Львівське комунальне підприємство АТП-1 купує пальне за найнижчими цінами. Таку заяву зробив його керівник Михайло Сидорович. Нагадаємо, що раніше міські депутати звернулися до прокурора Львова, щоб перевірити законність використання коштів АТП-1 на придбання пального. Депутати зазначали, що автобуси перевіз­ника заправляються на АЗС “ОККО-Бізнес” за ціною, яка “суттєво перевищує ціни на інших заправках”.
Але Михайло Сидорович запевняє, що з квітня 2012-го підприємство не те що не переплатило, а й зекономило 170 тис. грн на купівлі пального на АЗС згаданої фірми.
“Вартість пального, яке ми купували у “ОККО-Біз­несу”, нижча, аніж якщо б ми купували його в “Укрнафти”. Хоча на “Укрнафті” ніби й  найдешевше пальне, там ми переплатили б майже 200 тисяч гривень. Зараз у нас перевірка фінінспекції, і я наполягатиму, щоб вони зробили детальний аналіз закупівель пального за час мого керівництва підприємством, – каже директор АТП-1. – 
І ще один позитивний момент: “ОККО” нас кредитує. Тобто ми, отримавши пальне, одразу ж за нього не платимо, а маємо відтермінування до 14 днів. Думаю, що “Укрнафта” нам таких умов не дала б”. Керівник зазначає, що цих домовленостей досягли, використавши особисті зв’язки.
Та насправді схема, яку озвучив Михайло Сидорович, аж надто заплутана і непереконлива. Він сказав, що деякі водії, заправляючи свої автобуси на заправках “ОККО”, отримують чек, де вказана ціна пального, виписана на інформаційному табло АЗС. А далі постачальник виставляє АТП рахунок за обслуговування автобусів за ціною дрібного гурту, яка є нижчою, аніж вказана на автозаправці. Однак на запитання, тож за якою ціною купує АТП пальне, Михайло Сидорович відповів, що це спеціальні розрахунки, що сам ринок формує ціну, тому вона “плаваюча”.
“У березні цього року купуємо пальне у “ОККО” по 9,87 грн за літр, а “Укр­нафта” продає його по 9,80 грн. Тобто ми купуємо на 7 копійок дорожче, але це не значить, що в цілому ми переплатили. Загалом зекономили 164 тисячі 753 гривні  57 копійок”, – каже керівник АТП. 
До речі, автобуси, які комунальне підприємство орендує, заправляють пальним на окремій АЗС. Із двохсот транспортних засобів, які їздять маршрутами АПТ-1, лише 51 власний.
“Заправка споруджена на місці старої на території АТП. Тут стояло давнє обладнання, неефективне й неробоче. Ми знайшли інвестора, який власним коштом її спорудив, нам це нічого не коштувало. Тут заправляють 60 орендованих автобусів”, – каже Михайло Сидорович. 
Та депутати в такі пояснення не вірять і зупинятись на цьому не планують. “З прокуратури на підприємство скерували фінансову інспекцію, щоб вона перевірила наведені факти. На сесії планую подати проект ухвали щодо створення контрольної комісії, яка з’ясовуватиме обставини і тендерних закупівель у 2012-му, і виконання посадових обов’язків, і купівлі вживаного транспорту. Сподіваюсь, що колеги-депутати підтримають цю ухвалу, і ми матимемо час, щоб з’ясувати всі факти”, – пояснив “Пошті” Валерій Веремчук, член постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7987 / 1.55MB / SQL:{query_count}