Житлові непорозуміння

Передача військових будинків у власність Львова зайшла в глухий кут

 

Передача військових будинків у власність Львова зайшла в глухий кут 

У Львові є понад сто будинків, якими опікується управління Збройних сил України. Тривалий час їх намагаються передати на баланс міста. Однак  досі триває суперечка між Міністерством оборони та міською владою. Військові  разом з будинками як компенсацію передають шість військових містечок, проте міська влада хоче більше.  
Зі слів керівника квартирно-експлуатаційно відділу (КЕВ) Львова полковника Юрія Максименка, Міноборони має передати на баланс міста 104 житлові будинки та комунальні об’єкти, які їх обслуговують. У цих будинках проживають близько 40 тис. мешканців, проте лише 10% із них пов’язані з військом. Як писала “Пошта”, ці будинки у поганому стані, там десятиліттями не проводили ремонти, тому їхні мешканці хочуть, аби їхнім житлом опікувалось місто, бо КЕВ на це грошей не має. Найбільш критична ситуація є в будинках на вул. Стрийській. 
Влада міста погоджується забрати під свою опіку ці будинки, якщо військові виділять субвенції на їх капітальний ремонт. Проте, зі слів Юрія Максименка, на це не закладені кошти в бюджеті військового відомства. Тому замість грошових субвенцій Львову передадуть вивільнені шість військових містечок, при продажі яких можна отримати гроші на ремонт відомчих будинків. Погодили це ще три роки тому, але наразі ситуація не вирішена. Тому мешканці будинків КЕВ стали заручниками ситуації. 
“Зараз є певні непорозуміння із міськими чиновниками. Нещодавно місто провело власний аналіз військових містечок. Тому міські посадовці стверджують, що кошти від продажу шести колишніх об’єктів Міноборони не перекриють витрат на ремонт будинків КЕВ. І мер Львова ставить питання перед Міністром оборони про додаткове виділення військових містечок”, – розповів Юрій Максименко. 
Зі слів військових, у такий спосіб питання вирішити не можливо, бо у місті немає таких об’єктів. Відтак розглядають можливість закласти гроші у бюджет наступного року, щоб привести до ладу відомчі будинки Львівського гарнізону. Зазначимо, що на капітальний ремонт військових будинків потрібно 85 млн грн.
Зараз КЕВ міста Львова обслуговує два гарнізони: Львівський і Кам’янка-Бузький й до структури входить шість будинкоуправлінь. Аби передати всі військові житлові будинки  на баланс міста наразі триває процес злиття чотирьох будинкоуправлінь КЕВ в один підрозділ. Тому мешканцям таких будинків у разі необхідності слід звертатися до БУ-4 за адресою вул. Стрийська, 105 та Гайдамацька, 9а.

До теми:

 

Міноборони готове 157 колишніх військових містечок у Західній Україні передати органам місцевого самоврядування. Зі слів начальника Західного територіального комунально-експлуатаційного управління МО України полковника Юрія Пилип’яка, ці містечка звільнилися у ході реформування Збройних сил України . Основна частина їх не використовується військом  ще з 2002-2003 років. Він зазначив, що колишні військові містечка є тягарем для Міноборони, оскільки військові змушені їх охороняти.
Тому зараз шукають оптимальні рішення для передачі колишніх військових містечок органам місцевого самоврядування – або на безоплатній компенсаційній основі, або у обмін на житло для військовослужбовців, які перебувають на квартирній черзі в гарнізонах. Нещодавно такий проект розпочали на Волині. Міська влада Луцька погодила із Міністерством оборони передачу земельної ділянки колишнього військового містечка в обмін на житло для черговиків. Відтак невдовзі 68 військовослужбовців та військових пенсіонерів, які перебувають на черзі у уцькому гарнізоні, отримають очікуване житло.
У Львові ж нині 2,2 тис. військовослужбовців перебувають у черзі на житло. Наразі для вирішення житлової проблеми є один проект – спорудження 64-х квартирного будинку у Липниках, роботи там мають завершити до кінця цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8473 / 1.56MB / SQL:{query_count}