Графік – не для пасажирів

Шансів вплинути на формування нового розкладу руху потягів у громадян майже немає

 Шансів вплинути на формування нового розкладу руху потягів у громадян майже немає

В останню неділю травня традиційно на залізниці вступає в дію новий графік руху потягів. Торік оновлений розклад поїздів викликав у львів’ян чимале обурення. Ще б пак – зняли найзручніший потяг, що з’єднував наше місто зі столицею. Тоді пасажирам вдалося відстояти свої інтереси. “Пошта” вирішила з’ясувати, чи доведеться жителям Західної України знову виборювати своє право на доступний та зручний транспорт. 

Поверніть як було!

До нашої редакції неод­норазово надходили листи від львів’ян із питаннями, чи можна якось вплинути на час відправлення того чи іншого потягу. До прикладу, Романа Стець, яка живе в місті Лева дуже часто їздить до батьків на Буковину. Однак після останньої зміни графіка руху потягів на Львівській залізниці, можливості дістатись додому поїздом у неї майже немає. “Всі зручні рейси просто попереносили на такий час, що невідомо, хто має змогу ними їздити. Один поїзд відправляється серед ночі, а інший приходить пізно ввечері, доводиться довго чекати на вокзалі або брати таксі. А як бути пенсіонерам чи малозабезпеченим верствам населення? Адже залізниця мала б бути найдоступнішим видом транспорту!”, – бідкається дівчина.
Як пояснили “Пошті” у Львівській залізниці, новий графік складають максимально об’єктивно. “Графік руху потягів формує компанія “Укрзалізниця”, а ми подаємо лише пропозиції, які створюємо з низки об’єктивних критеріїв. Насамперед дивимося, на який час у нас є найбільший пасажиропотік. Адже кількість проданих квитків на певні напрямки, на конкретні дні та визначені потяги – це і є позиція громадян. Тому наш пасажирооблік – найоб’єктивніша оцінка думки людей, – переконана Лілія Криницька, керівник прес-служби Львівської залізниці. – Ми в будь-якому випадку враховуємо побажання пасажирів, адже якщо вони не користуються якимось потягом, то значить він їм не зручний і в наступному графіку відбудуться зміни. Те, що пишуть у соцмережах чи у листах, важливо, але не може впливати на формування розкладу руху. Тим більше, що наші люди завжди чимось незадоволені, але ми мусимо виходити з того, що маємо”.
Залізничники вперто заявляють, що навіть десятки листів до них  не змінять час курсування потягів. “Якщо графік не підходить десятьом людям, а зручний для більшості, то змінювати нічого не будемо. Також питання в тому, чи ми можемо в тій годині пустити потяг. У нас інтервал руху поїздів 8-10 хв., частіше відправляти немає змоги. Є більше часу вдень, але в цей час людям  не потрібні поїзди, вони хочуть їхати або вранці, або ввечері”, – пояснюють залізничники.
Зрозуміло, що пріоритетними, а відповідно найзручнішими потягами є міжнародні та швидкісні, їм якраз віддають найкращий час, а інші вже підлаштовують під них. “Нашою залізницею курсують міжнародні поїзди, для них найперше прокладається графік, потім для швидких, далі для пасажирських, приміських та вантажних. Це є дуже складна система, на яку йде півроку. Свої пропозиції щодо змін у графіку Укрзалізниці ми подали ще перед новим роком. Вони зараз над ними працюють. А в травні будемо бачити, що вони змінили”, – каже Лілія Криницька. 

Плани невтішні…

Згідно планів Львівської залізниці, в новому графіку територією Західної України передбачено курсування 39 пар пасажирських поїздів, включно з парою поїзда “Інтерсіті+”. Наразі, особливих змін ще немає. Поїзд С.Петербург-Львів замість номерів 247/248 отримає №47/48. У літній період він курсуватиме через день, а в осінньо-зимовий період – по визначених числах. У планах залізничників – продовжити маршрут поїзда №371/372 Мінськ-Чернівці до Могильова, а також призначити на Львівській залізниці поїзд сполучення Київ-Тернопіль. Що ж до зміни в періодичності курсування потягів, то через день курсуватимуть №13/14 сполученням Ужгород-Київ та 667/668 Чернівці-Ковель, щоправда в осінньо-зимовий період. Улітку потяг № 295/296 сполученням Чернівці-Сімферополь курсуватиме тільки по визначених числах. Також залізничники, яким вкрай бракує вагонів, намагатимуться продуктивніше використовувати рухомий склад завдяки потягам, які курсуватимуть у взаємному обороті. Тобто тепер одним складом їздитимуть потяги зі Львова до Сімферополя та до Одеси. Така ж доля спіткає поїзди з Києва до Львова та Франківська та з Ковеля до Сімферополя та Києва.

Приречені на “вимирання”

Ситуація не зміниться на краще, якщо держава не почне модернізувати рухомий склад і не закуповуватиме нові вагони, переконані залізничники. 
“Ми не маємо більше поїздів, не маємо нових вагонів. А гроші на їх закупівлю ніхто не виділяє. Самі змоги їх купувати не маємо, бо зароблені нами гроші віддаємо в держбюджет. Звідти вже давно нам нічого не поступає. Тому наразі говорити, що цього року появиться новий поїзд ми не можемо”, – резюмує керівник прес-служби Львівської залізниці.
Зі слів залізничників, вже давно систематично не відбувається оновлення рухомого складу, тому їм щоразу все складніше задовольняти попит пасажирів на перевезення. Загалом парк пасажирських вагонів на Львівській залізниці стрімко зменшується через старіння рухомого складу та відсутність закупівель нових вагонів. Так за рік  на західноукраїнській магістралі не дорахувались маже 30-ти вагонів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7880 / 1.57MB / SQL:{query_count}