Плата за недбальство

У Львові цього року вже зафіксували 56 отруєнь чадним газом

 У Львові цього року вже зафіксували 56 отруєнь чадним газом

“Тихий вбивця” – саме так називають чадний газ, яким у Львові лише за перший квартал цього року отруїлося понад півсотні осіб, із яких 22 – діти. Безбарвний газ без запаху утворюється під час роботи газових приладів, якщо немає належного доступу повітря та хорошої вентиляції. 
Спеціалісти зазначають: найчастіше причинами отруєння є засмічена вентиляція чи димохід, невміння правильно користуватися газовими приладами, а також неправильно встановлені або неякісні пластикові вікна. За інформацією ПАТ “Львівгаз”, 80% випадків отруєння чадним газом стається у квартирах, де живуть квартиронаймачі, тобто люди, які не знають про згадані ризики.
“Серед основних причин – людський фактор, тобто безвідповідальне ставлення людини до власного життя. В інтересах мешканців звернутися до сажотруса, аби він прийшов та перевірив димохід, а не просто розписався в акті виконаних робіт. Перший заступник міського голови Львова Олег Синютка підписав доручення взяти на конт­роль роботу сажотрусів, але управлінню дуже важко зробити це. Тому сподіваємося на розуміння самих мешканців”, – зазначив учора Віктор Іваніцький, керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Газовики певні: щоб уникнути біди, потрібно докласти зовсім небагато зусиль. “Для того, щоб внаслідок використання газових приладів не утворювався чадний газ, а відходи згоряння потрапляли в димохід, повинен бути нормальний приплив повітря. Цього правила потрібно дотримуватися завжди, – каже Павло Сербан, начальник управління експлуатації газового господарства міста Львова ПАТ “Львівгаз”. – Раніше таких частих випадків отруєння не було, бо старі дерев’яні вікна не були герметичними і пропускали крізь щілини повітря. Якщо встановлені якісні пластикові вікна, у них обов’язково мають бути провітрювачі. Багато говорять про мікровентиляцію, але треба розуміти, що її недостатньо. Те саме стосується неякісних дверей, які тепер також герметично закриваються. У них знизу має бути решітка, що дає змогу провітрювати приміщення”. 
Посадовець наголошує: слідкувати потрібно і за чистотою вентиляційних каналів. “Аби відходи, що утворюються в процесі горіння, мали куди подітися, треба щоб був прочищений вентиляційний канал. Там у жодному разі не має бути вентилятора, який, окрім кисню, витягує з димового каналу в приміщення чадний газ”, – додає Павло Сербан. Він також наголошує на основних правилах використання газових приладів у приміщенні: якщо увімкнули газ, треба трохи відкрити кватирку, перевірити, чи є тяга у вентиляційному каналі. Лише так можна бути спокійним. Ще одним заходом безпеки є  встановлення сигналізаторів загазованості. Вони подають світлозвукові сигнали, якщо є витік будь-якого газу.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8259 / 1.55MB / SQL:{query_count}