“Арена Львів” по вуха у боргах

Посадовці заперечують чутки про демонтаж стадіону. Тим часом досі немає напрацювань щодо того, як саме розвивати спортивний об’єкт і заробляти гроші

Посадовці заперечують чутки про демонтаж стадіону. Тим часом досі немає напрацювань щодо того, як саме розвивати спортивний об’єкт і заробляти гроші

Дев’ять місяців тому після завершення Євро–2012 керівництво “Арени Львів” та міста розповідало про те, яке перспективне майбутнє за відповідних умов чекає львівський стадіон. Тоді озвучили цілий перелік ідей, котрі можна реалізувати на цьому об’єкті. Проте зараз усе частіше звучать погрози припинити стадіону постачання води чи електроенергії через борги. Ба більше, дійшло до розмов про те, що, можливо, “Арену Львів”… треба розібрати.

Поза тим, останні чутки посадовці категорично заперечують, запевняючи: триває активна робота, спрямована на те, щоб стадіон таки отримав потрібні суми для свого повноцінного функціонування. Зауважте: вже минуло три місяці нового року, а про цю проблему влада заговорила чомусь тільки зараз! 

Схоже, справджуються  слова тих, хто критикував будівництво стадіону: його збудували, проте тепер ніхто не знає, що з ним робити. Звісно, в розвинутих країнах таких проблем взагалі б не виникало, але не в Україні….

Спочатку про борги. Зараз частина грошей за електроенергію, заборгованих стадіоном “Львівобленерго”, сплачена, але треба ще заплатити… 650 тис. грн! “Борги з’явилися, бо на цей рік фінансування не передбачено. Тільки в зимовий період стадіон споживає електроенергії приблизно на 350 тисяч гривень на місяць. Вживаючи наші заходи, фінансувати його неможливо. Зараз маємо борг за останні два місяці”, – розповів цього тижня мас-медіа Олексій Жуковін, в. о. директора стадіону. 

Загалом для того, щоб “Арена Львів” цього року нормально функціонувала, треба аж 10,3 млн грн. У Львівській держадміністрації кажуть: нині в уряді розробляють спеціальну програму, мета якої – знайти гроші. І це роблять лише зараз!

Начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ЛОДА Володимир Лаврін запевняє: ніхто стадіон не розбиратиме. “Це повний абсурд, бо стадіон у робочому стані. Попри всі проб­леми, які були, на стадіоні нещодавно відбувся матч. В обласній адміністрації питання стадіону сьогодні під першим номером, ми намагаємося його якнайкраще вирішити. Практично щодня працюємо над заходами, пов’язаними зі стадіоном”.

Володимир Лаврін запевняє: уряд із розумінням поставився до того, що на стадіон потрібно буде виділити гроші, поки не з’явиться орендар та стадіон не запрацює. Але й це ще не все. Треба виділити також гроші для того, щоб завершити стадіон і здати його в експлуатацію, а це приблизно 3-5% від вартості вже вкладеної суми. 

“У перспективі на стадіоні повинен грати ФК “Карпати”. Питання в тому, чи знайдемо ми та міська рада компенсаційні механізми. Питання договірні. Зараз ми над цим працюємо і працюватимемо доти, доки питання не вирішиться позитивно”, – додає обласний чиновник.

“План функціонування стадіону має розраховуватися на 10 років на тому етапі, коли тільки починаються креслення. Ми доклали зусилля, аби якісно провести Євро–2012, але такого довгострокового плану не було. Ми провели чемпіонат, але зараз повинні працювати над тими питаннями, які мали вирішуватися п’ять-сім років тому”, – каже в. о. директора стадіону. 

Цього року на концертах, семінарах, матчах та інших заходах заробили три мільйони гривень. Зараз уже підтвердили сплати двох мільйонів.  

ДУМКА

Почесний президент ФК “Карпати” Петро Димінський  розповів “Німецькій хвилі” про стадіон “Арена Львів”: 

 

“Стадіон потрібен клубу, – запевнив Петро Димінський. – Але не будь-якою ціною”. У клубі вважають, що новий стадіон є надто витратним об’єктом. Зараз клуб утримує стадіон “Україна” за три мільйони гривень на рік. Натомість доходи від продажу квитків на матчі становлять 6 мільйонів, зазначає він. 

Витрати ж на утримання “Арени Львів” представники “Карпат” оцінюють зовсім не так, як представники влади. Менеджмент клубу вважає, що експлуатація нового стадіону коштуватиме 20 мільйонів гривень на рік. “За нашими підрахунками, ми на проведенні матчів на новій арені зможемо заробити 8-10 мільйонів гривень. Відповідно, решту треба десь шукати – з кишені власників чи то вболівальників. Але ми категорично проти збільшення ціни на послуги для вболівальників”, – зазначив Петро Димінський. 

“Ми хочемо заробляти завдяки переданим активам у вигляді земельних ділянок та неліквідного майна. Фактично ми пропонуємо інвестувати в інфраструктуру міста, аби заробляти кошти, необхідні для утримання арени”, – резюмував  почесний президент ФК “Карпати”. 

 ДО ТЕМИ

Учора під керівництвом губернатора Віктора Шемчука відбулася нарада з питань введення в експлуатацію об’єктів електропостачання стадіону “Арена Львів” та ДП “Міжнародний аеропорт “Львів”. Зараз через відсутність фінансування, аби розрахуватися за виконані роботи, всі пусконалагоджувальні роботи та випробовування електронавантажень на обладнання й електромережі припинено. Електроживлення аеропорту та стадіону відбувається за тимчасовими схемами, інформує прес-служба ЛОДА. 

“Це проблема не лише міста та області, це проблема, на яку мають звернути увагу і на рівні держави. Тому ми готові розглянути всі пропозиції щодо вирішення цього питання та налагодити схему спільної взаємодії”, – наголосив губернатор.

Доручено розробити конкретні заходи, що дозволять забезпечити стадіону й аеропорту постійне електропостачання, а також детально розписати фінансові затрати та часові межі виконання із визначенням відповідальних осіб на кожній ділянці роботи. 

До речі, для завершення робіт та сплати кредиторської заборгованості за вже виконані роботи з реконструкції аеропорту необхідно 252,6 млн грн, а стадіону “Арена Львів” – 333,96 млн грн.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7731 / 1.6MB / SQL:{query_count}