А хто платитиме за ремонт?!

Депутати міськради радять підрядникам, які ремонтують проспект Свободи, по гроші за роботу звертатися до… Садового

Депутати міськради радять підрядникам, які ремонтують проспект Свободи, по гроші за роботу звертатися до… Садового

У Львові нарешті розпочався сезон дорожніх ремонтів. Зокрема, цього тижня почали лагодити проспект Свободи та вулицю Фурманська (її планують відкрити 20 травня). Через ремонт першого у місті вже два дні поспіль параліч – дуже багато заторів! І таке “щастя” триватиме до кінця квітня.  
Інші капітальні ремонти у місті планують проводити влітку. Йдеться про реконструкцію вулиць Городоцької, Коперника, Героїв УПА та проспекту Червоної Калини. Найближчим часом, щойно дозволятимуть погодні умови, розпочнуть ямкові ремонти. 
“Цього року хочемо завершити роботи на вулицях Городоцькій та Коперника, закінчити вулицю Пекарську. І, безперечно, якщо буде погодження Кабміну, за кошти ЄБРР розпочнемо ремонт вулиці Стуса, – розповідає міський голова Андрій Садовий. – Аби закінчити ремонт вулиці Пасічної, треба, щоб надійшли гроші від уряду. А це 153 мільйони гривень боргу, який нам не повернула держава”. 
Як інформує прес-служба Львівської міськради, у бюджеті розвитку міста–2013 передбачили кошти на капітальний ремонт вулиці Д. Бортнянського, реконструкцію транспортного вузла на перехресті вулиць Городоцької та
Т. Шевченка, ремонт вулиць І. Мечникова (від вул. Пекарської до вул. Личаківської), Героїв УПА, Сихівської, проспекту Червоної Калини тощо. Зараз тривають тендерні процедури. 
Ремонт головного проспекту  
Ремонт проспекту Свободи (йдеться про парну сторону – від вул. Лесі Українки до пл. І. Підкови) планують завершити до 30 квітня. До речі, оминати закриту ділянку дороги водіям радять вулицями Винниченка–Підвальна та Наливайка–Гнатюка.
Замовником робіт є міське управління капітального будівництва, а виконавцем – ВАТ “ЛСБМУ-1”. “На проспекті замінять інженерні мережі, буде відновлено дорожнє покриття, тротуари. Також встановимо кулі та півкулі для обмеження паркування транспорту у недозволених місцях. Вартість робіт становить 5 мільйонів 700 тисяч грн. Це кошти з податків платників транспортних засобів”, – зазначив Ігор Фалюта, в. о. начальника міського управління капітального будівництва.
“Пошта” нагадує: у 2011-му до Євро–2012 відремонтували проспект Свободи від вулиці Городоцької до вулиці Гнатюка. 
Кошти у бюджеті не передбачені! 
Водночас фракція “Свободи” у міській раді обурена ремонтом проспекту Свободи і зазначає: ці роботи є незаконними. Зокрема, за словами голови депутатської комісії з питань інженерного господарства транспорту та зв’язку Львівської міської ради Івана Гринди, 19 березня під час останнього засідання сесії міської ради депутати відхилили пропозицію виконкому про скерування 4 млн грн
на капітальний ремонт проспекту Свободи, інформує прес-служба міської організації ВО “Свобода”. 
“Дорожнє покриття на проспекті Свободи має задовільний стан. У Львові можна нарахувати десятки вулиць, які значно більше потребують ремонту. Це, наприклад, вулиці Мечникова, Шевченка, Героїв УПА, Сихівська, проспект Червоної Калини тощо. На ремонт перелічених магістралей цього року в бюджеті розвитку ми заклали 40 млн грн. А що нам пропонують? Знову недоробити вулицю Мечникова, де просто неможливо проїхати, а натомість перекласти бруківку на проспекті Свободи, який може почекати ще років п’ять? Ми з цим категорично не згодні”, – наголошує депутат Іван Гринда.
Як додає депутат Яромир Самагальський, виконавець робіт має розуміти, що коштів на проведення ремонтних робіт в цьогорічному бюджеті розвитку не передбачено. “Можу офіційно заявити, що очолювана мною комісія не погоджуватиме жодних рішень щодо фінансування виконаних робіт. Якщо ж і після цього ВАТ “ЛСБМУ-1” продовжуватиме роботи на проспекті, то раджу їм по гроші звертатися до безпосереднього замовника робіт – Андрія Садового”, – заявив Яромир Самагальський, голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7363 / 1.58MB / SQL:{query_count}