Обіцяний новий трамвай

Їздити модерним низькопідлоговим трамваєм від львівського виробника містяни зможуть хіба влітку

Їздити модерним низькопідлоговим трамваєм від львівського виробника містяни зможуть хіба влітку

Львів’янам уже вкотре розповідають про нові терміни випуску сучасного трамвая від львівського заводу “Електрон”. Нещодавно на зустрічі нового губернатора Віталія Шевчука із головою правління ПАТ “Концерн-Електрон” Юрієм Бубесом було заявлено, що новинка з’явиться на коліях Львова уже наприкінці травня. Та, нагадаємо, схожі обіцянки лунали з уст міського голови ще наприкінці минулого року… Тоді Андрій Садовий заявив, що в грудні маршрутом № 2, де більша частина колії відремонтована, поїде новий трамвай. 

Кілька місяців його мали тестувати, а вже у першому кварталі 2013-го виробники планували перевозити у ньому пасажирів. Та нещодавно в соцмережах з’явилася фотографія каркаса нового трамвая – буцімто в такому стані перебуває нині обіцяна новинка. “Пошта” намагалась з’ясувати, як є насправді, і коли чекати нового трамвая на львівських коліях.

На самому підприємстві “Пошту” запевнили, що робота триває. “Ми працюємо і вже невдовзі представимо новий трамвай львів’янам. Десь у травні плануємо запуск. Нині трамвай – це вже більше, ніж каркас. А попередні затримки були через постійне відкладання тендера”, – пояснив прес-секретар ПАТ “Концерн-Електрон” Андрій Булат. 

Та, як пояснили  в ратуші, насправді ніхто й не збирався запускати низькопідлоговий трамвай у грудні минулого року!

“Тендер ми провели тільки восени, а в грудні уже мав їхати трамвай?! Як ви собі це уявляєте…У нас, згідно з угодою, термін здачі – 30 червня. Ми все контролюємо, наразі трамвай зварений, помальований, підлога майже сформована. Тепер ставлять бокове скло. Тобто все встигають, – пояснює Володимир Шевчук. – Якщо ж протермінують здачу, то на них накладуть штрафні санкції. Думаю, люди намагатимуться встигнути, бо вже зараз працюють у три зміни”.

Чиновник певен, що з фірмою, яка будує новий трамвай, місто працюватиме й далі. “На їхньому заводі є чотири колії – українські широко- та вузькоколійки і дві колії європейського зразка. Фірма налаштована розширювати виробництво. Скажу більше: незабаром матимемо новий львівський тролейбус, який нічим не поступатиметься європейським. А згодом взагалі відмовимося від тих дротів уздовж вулиць – всі трамваї та тролейбуси їздитимуть на батареях, які заряджатимуть уночі, коли електроенергія в рази дешевша, ніж удень”, – резюмував Володимир Шевчук.

Нагадаємо, що новий львівський трамвай від “Електрону” буде оснащений низкою “наворотів”. Загальна місткість вагона становитиме 217 місць, з яких 57 сидячих. Розробники обіцяють низький рівень підлоги, широку оглядовість, знижений рівень шуму та вібрації. Буде навіть кондиціонування салону та місць для осіб з особливими потребами. А ще трамвай буде енергоощадним: акумулюватиме енергію і віддаватиме її назад у мережу. 

Самі ж розробники нового трамвая мають амбітні плани. Якщо пілотний проект виявиться успішним, виробництво поставлять на конвеєр, зазначає Андрій Булат.

“Нині над розробкою трамвая працює близько ста осіб, і це лише наші, українські спеціалісти. Якщо виробництво поставлять на конвеєр, то кількість працівників збільшиться, і ми зможемо випускати близько 20 вузькоколійних трамваїв на рік”, – запевнив прес-секретар ПАТ “Концерн-Електрон”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8638 / 1.56MB / SQL:{query_count}