Готуйте по 3 гривні?..

Перевізники і посадовці домовляються про новий тариф. Ймовірно, новації чекають і пільговиків  

Перевізники і посадовці домовляються про новий тариф. Ймовірно, новації чекають і пільговиків  

Уже два тижні минуло відтоді, як у Львівській міськраді створили робочу групу з перевізниками, щоб вирішити, як діяти з наболілими транспортними проблемами міста. Як писала “Пошта”, у ратуші 18 лютого обіцяли, що вже через тиждень будуть напрацьовані перші результати, однак досі ні слуху, ні духу…

Тим часом у міському управлінні транспорту учора коментувати “Пошті”,  що ж вже зроблено групою, категорично відмовились. Схоже, маємо чергову бутафорську комісію від міських чиновників. 

Не певен, що створена група дасть результат і один із її учасників – Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини. 

“Комісія працює і процес переговорів триває. Розуміємо, що процес підвищення тарифів – досить складний. Зараз про потребу збільшення ціни за проїзд, говорять навіть працівники управління економіки міськради, але, на жаль, є певні моменти, що гальмують цей процес, – пояснив “Пошті” Іван Велійка. – Наша позиція залишається сталою – маємо домовитися про тариф. Його треба встановлювати вже, а далі вести розмови про механізми перегляду тарифу, про зміну автобусного парку та про інші умови. Сказати, що сьогодні є ознаки затягування процесу, не можу, бо конкретних документів, які б на це вказували – ще немає. Як буде далі – побачимо…”. 

Зі слів співрозмовника, у вівторок, 5 березня відбулося засідання депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку, де також піднімали питання про перегляд існуючих тарифів. Депутати загалом вважають вимоги перевізників обґрунтованими.

“На наше засідання ми запросили представників міського управління економіки, щоб вони оцінили те, що пропонують нам перевізники з економічної точки зору. Транспортники хочуть три гривні за проїзд, і це наразі є виправдано законом про автомобільний транспорт. Адже, якщо ціна на пальне збільшується на 10%, можна говорити про підвищення тарифу, –  каже “Пошті” Іван Гринда, голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку. – Натомість ми вимагаємо від них провести громадські слухання в усіх районах міста, спільно з управлінням транспорту. Перевізники мають пояснити людям, чому вони хочуть підвищити тарифи. Зокрема сьогодні маємо багато зауважень від мешканців на якість перевезення, графік руху, куріння. Звісно, це потрібно виправляти”.

Зі слів депутата – питання пільговиків також не оминули. “Ми розуміємо, що перевізникам ніхто не відшкодовує перевезення пільгових категорій, тому з депутатським корпусом будемо вирішувати це питання. Була пропозиція обмежити час безкоштовного проїзду пільговиків, щоб працююче населення могло приїхати нормально на роботу і повернутися додому”, – додає голова депутатської комісії. 

Поки чиновники тільки планують проводити громадські слухання щодо підвищення тарифів на проїзд, активісти почали діяти. Так, у вівторок, 12 березня, о 17.00 в актовому залі Личаківської районної адміністрації Львова відбудеться обговорення тарифів і впровадження електронного квитка у громадському транспорті Львова. Організовують їх небайдужі громадяни Львова спільно з відділом громадського партнерства міськради. Серед запрошених – міські управлінці транспорту, перевізники та міські депутати. На слуханнях Дем’ян Данилюк і Мирослав Голяк розкажуть про коротку історію пасажирських перевезень у Львові, системи оплати за проїзд в Кракові, Парижі та інших містах. Також  розглядатимуть офіційну позицію місцевої влади та перевізників. Організатори запрошують всіх львів’ян відвідати слухання, адже певні: “Не прийти на слухання = їздити як бараболя по 3 грн кільо”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7772 / 1.57MB / SQL:{query_count}