Галичину пізнаватимуть через… шлунок

У Львові хочуть створити “митрополію” галицької кухні

У Львові хочуть створити “митрополію” галицької кухні

Уже наступного тижня, 13 – 14 березня, у Львові спробують відкрити забуті таємниці галицької кухні. На міжнародний форум з’їдуться десятки рестораторів, кухарів, науковців, письменників з України та Польщі, аби визначити, що можна вважати традиційною кухнею нашого регіону.

У нашому місті впродовж двох днів відбуватимуться конференції, майстер-класи та продаватимуть екологічні продукти на ярмарку. Та родзинкою дійства має стати польсько-українська гастрономічна дуель. У ній візьмуть участь четверо кухарів – по двоє з Польщі та України. Учасники готуватимуть однакові страви за своїми власними рецептами. 

Також до форуму буде видано спеціальний випуск незалежного культурологічного часопису “Ї”, присвячений історії галицької кухні.

“Народна  кухня в нас вже є уніфікована, витворився канон й національної кухні завдяки зусиллям Ольги Франко та Дарії Цвек. Перед нами є завдання створення високої української кухні. Адже французи поставили це ремесло на рівень індустрії. Якщо галицька кухня стане такою ж індустрією, то це дасть істотний поштовх для туризму та рекреаційного бізнесу”,– зазначив культуролог, шеф-редактор незалежного культурологічного часопису “Ї” Тарас Возняк.

Олесь Дзиндра, директор “Музею ідей”, вважає, що галицька кухня може стати тією атракцією, яку їхатимуть скуштувати люди з усієї Європи. 

“Сподіваюся, що до нас будуть їхати гості, щоб не тільки помилуватися, яка гарна нам в спадок дісталась архітектура, але й спробувати, як ми вміло готуємо, яка наша їжа особлива та смачна. Гадаю, що через десять років це вже стане аксіомою”, – певен Олесь Дзиндра. 

Та форум – це лише один із проектів, який реалізовуватиметься в рамках програми розвитку галицької кухні. 

“Йдеться про початок довготривалої інтенсивної роботи з відновлення традицій та вивчення культурно-історичного контексту, що супроводжував галицьку кухню. У першу чергу потрібно вивчити ці деталі. Згодом необхідно створювати навчальні програми, щоб передати ці знання кухарям, щоб секрети не пропали, – каже Марк Зархін, голова оргкомітету форуму. – Наступним кроком має стати підтримання виробництва галицьких продуктів, адже неможливо створити галицьку кухню на італійській шинці. 

Важливим є створення програм, які стимулюватимуть ресторани всієї Галичини в її історичних кордонах створювати нові меню та нові заклади. Також йдеться про відкриття інтернет-ресурсів, тобто інформаційної бази, звідки можна буде почерпнути не тільки рецептури, але й історію”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7848 / 1.55MB / SQL:{query_count}