Допомога одиноким матерям – чи можна її втратити?

У Львові понад чотири тисячі одиноких матерів отримують державну допомогу на дітей.

У Львові понад чотири тисячі одиноких матерів отримують державну допомогу на дітей.

Законодавством України передбачені пільги та різні гарантії для одиноких матерів, однак деякі з них жінка втрачає, коли вступає у шлюб, повідомляє прес-служба ЛМР.
Право на допомогу мають:
– одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іншої держави за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
– мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
За словами начальника управління соціального захисту ЛМР Наталі Федорович, жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає та виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. У разі реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Важливо врахувати, що допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги. Призначається допомога з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, до 18-річного віку. Якщо діти навчаються на денній формі у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років включно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.54MB / SQL:{query_count}