Міністерство закордонних справ Польщі профінансує проект покращення якості життя мешканців Львова, а саме ревіталізації (відновлення – ”Пошта”) п’яти подвір’їв у районі Підзамчa. Він є одним із найстаріших частин нашого міста, однак дуже занедбаний. Тому в Інституті міста взялись за відновлення цього цікавого історично та архітектурно району.
”Ще в 2011-му Інститути міст Львова та Кракова працювали над складання програми ревіталізації району Підзамча. Було запропоновано десять заходів, які мали б допомогти цьому району стати більш затишним для мешканців, тобто вдихнути нове життя в занедбаний старий район. Одним з пунктів було залучити мешканців спільно з міською владою та іншими інвесторами взятись за відновлення своїх двориків”, – розповідає ”Пошті” Олександр Кобзарев, директор Інституту міста.
Загальна вартість проекту – майже 270 тис. злотих, які надає МЗС Польщі. Проект реалізується в рамках Комплексної стратегії розвитку Львова, інформує прес-служба міськради.
”На ремонт двох двориків проектом передбачено по 20 тис. злотих, а відновлення інших трьох буде більше залежати від активності мешканців, бо на них передбачено по 8 тис. злотих. Тобто, проектом визначено, що всі роботи мають дофінансовуватися мешканцями. Бо якщо мешканці вкладатимуть свої гроші в ремонт, вони зовсім інакше ставитимуться до цього майна. Окрім реставрації та активізації мешканців, прагнемо залучити якийсь відсоток туристів відвідати старовинні храми в районі Підзамча”, – додає Олександр Кобзарев.
Наразі ще не визначено, які саме подвір’я реставруватимуть.
”Найближчим часом група, що займається цим питанням у складі депутатів, спеціалістів із Кракова, представників районних адміністрацій та управління охорони історичного середовища, визначатиме конкретні двори, під які й створюватимуться проекти. Пріоритет надаватимуть тим подвір’ям, громада яких виявить бажання активно співпрацювати”, – резюмує директор Інституту міста.
Роботи планують завершити до кінця цього року. Однак організатори планують на цьому не зупинятися. У майбутньому вони хочуть здійснювати реконструкції занедбаних частин міста силами міської влади та мешканців будинків, які найбільше зацікавлені в усебічному розвитку району.