Спроба “баскетбольного” компромісу

Впродовж тижня оприлюднять інформацію, в якому місці будуватимуть арену до Євробаскету-2015. Перед експертами постав вибір – стадіон ”Україна” чи ділянка на вулиці Ряшівській

Впродовж тижня оприлюднять інформацію, в якому місці будуватимуть арену до Євробаскету-2015. Перед експертами постав вибір – стадіон ”Україна” чи ділянка на вулиці Ряшівській

Депутати Львівської міської ради таки домоглися свого: вчора, 20 лютого, відбулася позачергова сесія міськради, присвячена питанню місця будівництва стадіону до Євробаскету-2015 та плану дій, за яким Львів готуватиметься до цієї спортивної події. 

Нагадаємо: депутати обурилися, що минулого разу на сесії вони на прохання Андрія Садового проголосували за ділянку на Липовій Алеї, 5 (стадіон ”Україна”), а за кілька днів міський голова заговорив про іншу – на Ряшівській. Тоді міські обранці звинуватили Андрія Садового у тому, що він увів всіх в оману, і висловили потребу в скликанні позачергової сесії. 

Екстрене голосування

Андрій Садовий наче й зумів пояснити, чому так сталося. Поза тим,   після сесії виникло більше запитань, аніж відповідей. Але про це згодом. 

Наразі точно відомо, що будувати арену на просп. Чорновола не будуть, бо це місце фахівцям не підійшло. Про це стало відомо за лічені дні до засідання уряду в Києві, де вирішували питання: бути Євробаскету-2015 у Львові чи не бути? 

Отож для того, аби не втратити шанс, міський голова попросив депутатів проголосувати за ділянку на Липовій Алеї, 5. І з цією ухвалою поїхав до Києва. Але поки експерти не дали остаточного висновку, міський голова назвав як резервний варіант ділянку на Ряшівській. Депутатів про це не повідомили…

“Сьогодні у Львові працює експертна група, що включає технічну та  інвестиційну групи, які детально вивчають можливість будівництва арени на Липовій Алеї, 5. Проте розглядають й інші території, в тому числі вулицю Ряшівську. Така пропозиція прозвучала минулого тижня. Є чіткий термін будівництва – 20 місяців,  і є термін, коли має бути збудований комплекс, – на початку 2015 року. Ми не  маємо багато часу… Проект типовий і зрозумілий. Його треба прив’язати до місцевості,  тож очікуємо, що впродовж тижня приймуть остаточне рішення. Міська рада отримає кінцевий документ, за яким нам треба буде внести корективи до ухвали, за яку ми проголосували на останньому пленарному засіданні. Липова Алея, 5 нині є  базовою, – пояснив учора мер Львова. –  Якщо інвестор говоритиме про неможливість будувати там, а визначить  іншу ділянку, тоді просто внесемо зміни в цю ухвалу. Але я маю отримати  документ”. 

Зі слів Андрія Садового, був документ до міськради з проханням виділити ділянку на Липовій Алеї, 5, і за неї проголосували. “Якщо буде потреба внести корективи –  отримаємо документи, питання буде винесене на сесію”, – вів далі міський голова.  

“Впродовж дев’яти місяців обговорювали, який саме проект втілюватимуть. Київські фахівці на проспекті Чорновола пропонували  збудувати арену у вигляді піраміди. Якраз під таку арену ця ділянка й підійшла б. Проте  після того нашим інвестором було прийняте рішення, що арена буде типовою, для того щоб пришвидшити будівництво, – зазначила Олена Жуковська, член правління  Дрогобицького нафтопереробного заводу “Галичина”, який є генеральним спонсором БК  “Політехніка-Галичина”. – Ми були  готові до будівництва стадіону на проспекті Чорновола, але коли приїхав експерт, то одразу ж відкинув цю ідею. Ми це почули буквально 2 лютого. Наради в Президента та віце-прем’єра відбулися лише минулого тижня, і всі інтенсивно взялися за роботу. Після того ми повезли представника на Липову Алею, показали йому чашу стадіону та верхні поля. Якщо б там щось теоретично будували, то, можливо, на тому місці була б юнацька спортивна школа, яка також є в комплексі з ареною. Коли ж постало питання, що треба буде доповідати Президенту і віце-прем’єру, що Львів має якусь ділянку, ми врахували думку експерта від інвестора, який сказав, що Липова Алея нам підходить. Тож потрібно було це озвучити принаймні  для  того, аби Львів не втратив права проведення Євробаскету. Ми звернулись до міського голови від баскетбольного клубу та  футбольного клубу “Карпати”. Якщо б ми цього не зробили, право Львова на  проведення Євробаскету 2015 року було б втрачене назавжди”.

Запитання залишаються…

Наче все зрозуміло, все логічно, однак депутатів цікавить інше: на минулій сесії вони виділили 2,7 га землі на Липовій Алеї. В кресленнях до ухвали була позначена ділянка верхніх полів стадіону “Україна”. 

Однак на сесії ніхто так і не зміг пояснити: якщо для будівництва арени оберуть саме цю територію, то чи при спорудженні об’єкта  передбачена реконструкція чаші діючого стадіону, а чи будуватимуть нову арену на верхніх полях? Губернатор області Михайло Костюк на цій сесії заявив, що для майбутнього спортивного комплексу знадобиться 4-5 га. То як цей проект має помістися у виділених депутатами 2,7 га?!  Що, де і як буде розташоване?! 

КОМЕНТАР

Михайло Костюк, губернатор Львівщини:

- У Львові пропонують збудувати багатофункціональну баскетбольну арену, яку в майбутньому можна використовувати для різних видів спорту, концертів. Додатково з бюджету виділять гроші на будівництво ДЮСШ для підготовки баскетболістів. У Карпатах передбачається зведення тренувальної бази для Національної збірної з баскетболу. Таким чином маємо можливість отримати 100 мільйонів гривень для розбудови в основному дорожньої інфраструктури в Карпатах до того місця, де постане тренувальна база для Національної збірної з баскетболу. Важливо, що на ній ми пропонуємо створити можливості для занять різними видами спорту. Така база Львівській області вкрай необхідна. Виділення земельної ділянки та організація будівництва об'єкта у Львові є питанням компромісу. Для розміщення баскетбольної арени в місті потрібно від 4 до 5 га землі, щоб розмістити всі об'єкти, які є в пакеті технічних вимог. Також потрібна наявність на цій ділянці комунікацій та належної транспортної і бізнесової логістики. Об'єкт має бути зданий до 1 січня 2015 року. А перед цим баскетбольна арена повинна пройти апробацію. Будівництво має розпочатися не пізніше квітня цього року. План цілком реальний для виконання.Інвестор вкладає у будівництво не менш ніж 20 відсотків грошей, після чого держава дає гарантії на кредит у банку і погашені відсотки по ньому. Об'єкт здають в експлуатацію, а потім за рахунок його діяльності повертають кошти, витрачені на будівництво.Стадіон "Україна" є прийнятним як потенційне місце будівництва та проведення спортивних змагань з баскетболу. Під час засідання організаційного комітету розглядали й варіант можливого будівництва арени біля стадіону "Арена-Львів" на території, зарезервованій для спортивної інфраструктури під "Олімпійську надію - 2022". Попередньо в першому та  другому випадках  абсолютно можливо збудувати баскетбольну арену, але в нас повинен бути і резервний варіант, адже треба врахувати технічну, технологічну та комерційну сторони проекту. Тому робоча група розглядала можливість будівництва арени на вулиці Ряшівській.  Після того, як буде висновок фахівців, Львівська міська рада повинна виділити земельну ділянку.

І ще одне питання від депутатів – цілком логічне: чи таке будівництво не зачепить Снопківський парк, що в сусідстві? Останнє особливо актуальне після нещодавнього скандалу про можливу забудову. Саме ці питання стають каменем спотикання під час розгляду конкретно цієї ділянки. А оскільки ситуація щодо Липової Алеї, 5 неоднозначна, а часу залишилося мало, ділянка на Ряшівській виглядає непоганою альтернативою. Зокрема сам Андрій Садовий схильний до того, аби будувати спортивний комплекс на цій вільній ділянці. Представники фірми-проектанта, як виглядає, теж хотіли б працювати на спокійному місці без “скандального минулого”. 

“Яку б ділянку не вибрали, хочу звернути увагу на те, що вона має бути найменш “дискусійною” і створювати найменші перешкоди в погодженні цього рішення тому, що строки будівництва арени європейського формату – не менш ніж два роки. Тому наша позиція полягає в наступному: з усіх ділянок, які розглядаєте, просимо вибрати ту, що є найбільш економічно доцільною з точку зору комунікацій, розміщення і з точки зору грошей, які будуть витрачені інвестором та державою на розвиток цієї території, – заявила на сесії міської ради Наталія Кацер-Бучковська, представник компанії “ДеВіжн”, на яку покладений обов’язок проведення проектних робіт щодо зведення арен в чотирьох містах України. – Нами проаналізовані дві ділянки – на проспекті Чорновола та на Липовій Алеї. Ділянка на Чорновола… до неї є запитання… Ділянка на Липовій Алеї також хороша, але вона “дискусійна”. Тож прошу дати можливість нам, як фахівцям з будівництва та проектування, проаналізувати ділянку на Ряшівській з точки зору можливості побудови там арени, а також з точки зору економічної доцільності. Якщо в нас буде хоча б тиждень, і у цієї ділянки будуть явні плюси, ми висловимо як забудовники свою позицію. Просимо надати документи для аналізу, сподіваємось на вашу підтримку і на те, що нам вдасться реалізувати цей проект у Львові”. Крім того, Наталія Кацер-Бучковська розповіла, що на проектні роботи знадобиться 5-6 місяців. 

Тепер впродовж тижня слід чекати вердикту групи фахівців щодо того, яке місце буде вибране для зведення спортивного комплексу до Євробаскету-2015. Наступного тижня Львівська ОДА має оприлюднити комплексний календарний план заходів.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7983 / 1.65MB / SQL:{query_count}