Чи їздитимуть маршрутки ввечері?

Так і невідомо, чим доїжджатимемо додому з понеділка після 20.30. Перевізники і мерія ніяк не можуть порозумітися 

Так і невідомо, чим доїжджатимемо додому з понеділка після 20.30. Перевізники і мерія ніяк не можуть порозумітися 

Сьогодні у Львові найбільш актуальною темою, яку обговорюють жителі, є  питання, чи буде чим доїхати додому з понеділка після 20.30. Як писала “Пошта”, цього тижня перевізники заявили про те, що втомились чекати реакції від міської влади на прохання підвищення тарифу в транспорті, тому з 18 лютого всі чотири приватні підприємства, що здійснюють перевезення пасажирів у Львові, мають намір припинити рух після 20.30. 

Однак у четвер в містян з’явилась надія – у мерії готові йти на перемовини з перевізниками, аби не створювати проблеми. Про це йшлося у прямому ефірі “24 каналу” в програмі “Відверта розмова”. Перевізники, своєю чергою, погодяться відтермінувати заплановану акцію, якщо їхні вимоги почують.

“Учора (14 лютого, – “Пошта”) вперше у ефірі “24 каналу” Олег Вілюра заявив, що пора домовлятись, але наразі жодних пропозицій до нас не надходило. Якщо це будуть не просто слова, то, можливо, в понеділок наш координаційний комітет прийме рішення про відтермінування наших акцій (йдеться про рух маршруток до 20.30, – “Пошта”). Ми не шантажисти, бо так само не хочемо вдаватись до таких радикальних методів, але нас до цього змушують”, – розповів “Пошті” Юрій Кривенко, заступник голови координаційного комітету уповноважених представників трудових колективів та профспілкових організацій автотранспортних підприємств Львова.  

У міському управлінні транспорту певні: перевізники не підуть на такі дії, бо вони є незаконними.

“До нас не поступало жодного звернення від перевізників про те, що вони перестануть їздити після  20.30. Ми маємо лист громадської організації, яка не є юридичною особою, що має відношення до управління транспорту, адже договори у нас укладені з автотранспортними підприємствами. В кожному договорі, який вони прийняли є зазначений паспорт маршруту, що містить час початку роботи і її закінчення, – каже “Пошті” Олег Вілюра, заступник начальника міського управління транспорту. – Більше того, у статті 18 Закону про транспорт сказано, що зупинення роботи (страйк) на транспортних підприємствах може бути лише у разі невиконання адміністрацією підприємства умов тарифних угод, крім випадків із перевезенням пасажирів, обслуговування безперервно діючих виробництв. Звідси чітко зрозуміло, що на транспортних підприємствах, що займаються перевезеннями пасажирів страйк заборонений! Тому, якщо водії після дев’ятої не вийдуть на роботу – це можна буде кваліфікувати як страйк”.

Зі слів посадовця, якщо страйк таки відбудеться, розбиратись у ситуації буде транспортна інспекція. 

“Ми будемо діяти згідно підписаних угод. При їх порушенні звернемося в трансінспекцію, щоб вони зафіксували факт страйку. А далі, в разі порушення договору, ми можемо розірвати його і запропонувати надавати послуги з перевезення комусь іншому. Адже потрібно розуміти, що цей ринок є дуже конкурентний і компанії зацікавлені в тому, щоб мати той чи інший маршрут”, – пояснює Олег Вілюра.

У міському управлінні транспорту кажуть, що готові йти на перемовини.

“Якщо перевізники хочуть говорити про підняття тарифу, то їм потрібно сідати з нами за стіл переговорів, а не тиснути через якусь громадську організацію чи пресу. Але перед тим, як вимагати збільшення вартості проїзду, треба показати добрий графік руху і відповідну якість послуг”, – резюмує Олег Вілюра.

Старе ноу-хау

Поза тим, у міських маршрутках хочуть запровадити квитки, аби мати змогу відслідковувати фальшиві посвідчення. 

“Квитки у маршрутках були завжди, однак ні водії їх не видавали, ні пасажири їх не вимагали. Звісно, що з 18 лютого їх ніхто одномоментно не поверне. Але квитки ми хочемо впровадити для того, щоб виявити фальшиві посвідчення й мати облік пасажирів”, – пояснив “Пошті” Юрій Кривенко. 

Відслідковувати “зайців” у маршрутках мав би ще не створений контролюючий орган. “Хочемо спільними зусиллями всіх автотранспортних підприємств та муніципальної дружини проводити такі перевірки, але ефект від них буде лише тоді, якщо в пасажира буде квиток. Ми пропонували організувати таку контролюючу структуру при управлінні транспорту, можливо навіть єдину і на електротранспорт і на маршрутки. Поки ми відпрацьовуємо ме­ханізм запровадження таких квитків, згодом розмістимо інформацію й в ЗМІ, й на самих автобусах. Водії також будуть попереджати пасажирів про можливий конт­роль”, – додає заступник голови згаданого комітету. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7933 / 1.58MB / SQL:{query_count}