“Комендантська година” від перевізників?

Якщо міська влада не розпочне з ними діалогу щодо подорожчання проїзду, то з  18 лютого маршрутки у Львові їздитимуть лише до 20.30 

Якщо міська влада не розпочне з ними діалогу щодо подорожчання проїзду, то з  18 лютого маршрутки у Львові їздитимуть лише до 20.30 

Львівським перевізникам урвався терпець. Тож від розмов вони переходять до діла, погрожуючи, що з 18 лютого возитимуть пасажирів лише до 20.30. Крім того, наголошують: якщо мерія не прислухається до їхніх вимог щодо підвищення тарифу на перевезення, то з березня вони ще й припинять роботу на автобусних маршрутах у години зменшення пасажиропотоку – а саме з 10.00 до 15.00. Але міські чиновники й далі вдають, що проблеми зі збільшенням вартості проїзду в міському транспорті немає. 

Питання руба

Ще з квітня минулого року автотранспортні підприємства міста клопочуть перед міським головою та  виконавчим комітетом Львівської міської ради про збільшення вартості проїзду в громадському автомобільному транспорті. Після цього була ще ціла низка звернень та листів із обґрунтуванням необхідності запровадження вищого тарифу. Та, як стверджують перевізники, жодної реакції з боку влади не було.

Раніше створений Координаційний комітет повноважних представників трудових колективів та профспілкових організацій автотранспортних підприємств Львова цього тижня звернувся з листами до міського голови, управління транспорту та міських депутатів. У них ідеться про те, що бездіяльність міської влади змушує автопідприємства самотужки шукати шляхи виходу із ситуації, яка може призвести до банкрутства. Для того, щоб зупинити збільшення заборгованості перед підприємствами- постачальниками, вони будуть змушені скоротити обсяги перевезень з 18 лютого.  

“За ті десять місяців, які ми звертаємося до міської влади з проханням переглянути тарифи, не було жодної реакції. Ми хочемо хоча б сісти, поговорити, зрозуміти одні одних. Нас обурює така позиція міської влади. А те, що міський голова каже, що ніколи не піде на підвищення тарифів, є ніщо інше, як популізм, – заявив Юрій Кривенко, заступник голови згаданого Координаційного комітету перевізників. – Коли ми, тобто наш комітет, зібрались 7 лютого на чергову нараду і почали вирішувати, що робити далі, то були пропозиції просто зупинити рух серед дня, але ми зрозуміли, що це не вихід. Найбільш збитковими є вечірні рейси. Тому як перший крок вирішили скасувати саме їх. Та це не означає, що о 20.30 зупиниться весь транспорт! Просто водії, що виїхали до цього часу з кінцевих зупинок, завершать маршрут і поїдуть кожен на своє підприємство”.

Зі слів Юрія Кривенка, наступним кроком стане зняття автобусів із маршрутів з 10.00 до 15.00, а також зменшення їх кількості на найбільш збиткових.

“Третього кроку ми ще не озвучували. Але якщо влада не зреагує на два попередні, то ми змушені будемо зробити його. Згідно з нормативними документами, весь громадський  транспорт, що працює в режимі таксі (а у Львові це саме так!), має право застосувати вільний тариф. Він полягає у тому, що перевізники за будь-якої згоди з боку міської влади можуть його запровадити, сплачуючи при цьому державі ПДВ. Тобто якщо нам, наприклад, буде потрібний для існування тариф 3 гривні, то він становитиме умовно 3,70, з яких 70 копійок віддаватимемо державі з гаманців громадян”, – пояснює  Юрій Кривенко.

Підтримати ініціативу мають чотири з п’яти львівських перевізників, адже комунальне АТП №1 не має права діяти всупереч позиції мерії.

Юрій Кривенко погоджується, що можна було б запровадити й диференційований тариф або інші його варіанти, якби міська влада погодилася з ними на переговори і не уникала відповідальності.

У мерії обіцяють діяти за законом…

Як запевняє новий керівник міського управління транспорту і зв’язку Олег Засадний, офіційного звернення від перевізників про те, що вони планують скоротити графік руху транспорту до 20.30 з 18 лютого, не надходило. А на запитання, як діятиме, якщо маршрутки таки перестануть їздити в цей час, відповів: “У межах закону”.

“Відповідно до наших повноважень ми маємо два важелі впливу. Перший – це договір, підписаний з департаментом житлового господарства та інфраструктури, який передбачає дотримання схеми та графіків руху. Другий – маємо право давати попередження, а також розривати угоду”, – пояснив Олег Засадний.

Міський голова, натомість, вперто стоїть на своєму: підстав підвищувати тариф на проїзд у громадському транспорті нема. “Наше комунальне підприємство АТП №1 таких умов не ставить. Ми вкладаємось у тариф, який діє. Їм також складно, але ми не маємо морального права підвищувати тарифи, коли люди не мають грошей. Я би ще зрозумів, якби приватні перевізники кардинально покращили сервіс, якби водії дотримувались графіків руху, було чисто у автобусах, не було хамства – ось тоді можна було б проводити дебати щодо ціни. Але львів’яни цього нині не відчувають, не бачать. То як можна мати моральне право ставити ультиматум громаді?!” – обурився Андрій Садовий  і рекомендував Укртрансінспекції узятися за цю справу. 

Та, як би там не було, у понеділок львів’янам, можливо, й справді доведеться йти пішки додому… якщо міська влада не намагатиметься вирішити проблему досягненням компромісу із перевізниками. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7582 / 1.58MB / SQL:{query_count}