Аби уникнути біди…

Після трагедії в нічному клубі Бразилії в Україні хочуть позапланово перевірити на пожежну безпеку всі місця масового перебування людей 

Після трагедії в нічному клубі Бразилії в Україні хочуть позапланово перевірити на пожежну безпеку всі місця масового перебування людей 

Українські бізнесмени найближчим часом можуть мати зайві клопоти через чергових ревізорів із позаплановими перевірками. Вже невдовзі нічні клуби, ресторани, ринки, супермаркети та інші заклади масового перебування людей перевірятимуть на пожежну безпеку. 
Таким є відлуння минулотижневої пожежі у бразильському нічному клубі в місті Санта-Марія. Там 27 січня під час концерту музиканти застосували піротехніку. А цього робити не можна було, бо стелю обробили пожежонебезпечним звукоізоляційним матеріалом. Як наслідок, 235 осіб, що прийшли розважитися, пішли з життя. Частина задихнулася, частина загинула в результаті тисняви. На місці трагедії сотні людей одержали поранення різного ступеня тяжкості. Додамо, що співвласник нічного клубу, в якому під час пожежі загинули люди, скоїв спробу самогубства. Еліссандро Сфор намагався повіситися у душовій кімнаті лікарні, де він перебуває після отруєння чадним газом…
Аби таке нещастя не трапилося в Україні, наші чиновники ініціюють спеціальні перевірки. Так, щоб попередити пожежі в культурно-розважальних закладах країни, Державна служба з надзвичайних ситуацій має намір підсилити  контроль за діяльністю об’єктів із масовим перебуванням людей.
“29 січня від нас надійшла вказівка стосовно моніторингу і аналізу стану наглядових справ щодо таких об’єктів. 30 січня ми звернулися до уряду з проханням здійснити планові і позапланові перевірки цих об’єктів. Маємо таку ситуацію: минулого року в Україні на об’єктах із масовим перебуванням людей виникло 1 376 пожеж, під час яких загинуло 16 осіб, – розповіла “Пошті” Валентина Шаповалова, речниця Державної інспекції техногенної безпеки України. – Є складнощі з клубами, що працюють вночі. Окрім того, відповідно до законодавства, органи державного пожежного нагляду повинні заздалегідь повідомляти  про перевірки. Однак на час перевірки вживають заходів, аби дотримуватися належного порядку, а потім деякі керівники об’єктів і далі ігнорують вимоги пожежної безпеки. Особливо це стосується утримання шляхів евакуації, експлуатації електрообладнання чи обігрівальних приладів”. 
У Державній інспекції техногенної безпеки рішення уряду чекають наступного тижня. Тоді й стане відомо, відбудуться позапланові перевірки чи ні. Поки такого рішення ще немає, наразі у регіонах проведуть моніторинг та аналіз стану пожежної безпеки культурно-розважальних закладів й інших закладів із масовим перебуванням людей.
“По об’єктах ходити не будуть, це буде здебільшого аналіз документів. Упродовж місяця до 28 лютого їх аналізуватимуть фахівці. У цій документації звертатимуть увагу на електрогосподарство, облаштування шляхів евакуації, наявність систем пожежогасіння, наявність зовнішніх джерел водопостачання. За результатами аналізу, власникам на підприємства передадуть відповідну документацію із виявленими порушеннями, які треба буде усунути”, – розповіла “Пошті” Христина Авдєєва, речниця ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області.
У межах вжитих заходів обіцяють також провести протипожежний інструктаж з керівниками об’єктів відпочинку та обслуговуючим персоналом.
КОМЕНТАРІ

Марк Зархін, ресторатор:

Вардкес Арзуманян, ресторатор:

- Я колись працював у ресторані в Німеччині. Попри корупцію й неадекватні норми, дотримання правил і санітарної та пожежної безпеки у нас на вищому рівні. Здебільшого в Україні дотримуються норм, хоч вони і дуже жорсткі. Гадаю, у нас безпечніше, ніж у деяких інших країнах. Часто суперечать одні одним пожежні чи санітарні норми, особливо, коли йдеться про будинки у старій частині міста. У нашій ресторанній групі понад 200 ресторанів. Перевірок буває стільки, що ми звикли до цього... Державні органи змушені контролювати. Вони мусять виконувати свою роботу, а ми - їх приймати. Не думаю, що це якась велика проблема. - Перше, на що звертають увагу органи контролю, - чи є в будівлі перегородка у тому чи іншому місці, а це не головне. Часто вимагають знести якісь стіни, але вони є пам'ятками архітектури і це суперечить іншим нормам закону.  Відтак це впирається в якісь корупційні схеми. Поки існує можливість обійти певні речі, жодні служби та перевірки нічого хорошого не дадуть. Треба змінювати всі норми, зробивши їх простими, зрозумілими та прозорими. Так, один із ресторанів я не міг "запустити" впродовж семи місяців лише тому, що одна із служб вимагала розширити прохід між залом і рестораном... Однак я не мав права цього робити, бо це пам'ятка архітектури. Я мав їхати у Київ, отримати заборону на розширення цього проходу та показати її тим службам... Наразі ж норми написані таким чином, щоб не їх виконувати, а давати хабарі.

Віталій Туровцев, помічник начальника ГУ МНС України у Львівській області:

 
- Приблизних дат перевірок немає і навряд чи вони будуть, бо не все так просто. Є певні правила, згідно з якими ми повинні перевіряти заклади не більше ніж двічі на рік. Це можуть бути профілактичні візити. У Бразилії пожежа сталася через використання піротехніки. У нас в залах такого не буває, але немає гарантії, що ніхто її не принесе. Вся відповідальність на людях, які організовують заходи. Не можна говорити, що після випадку у Бразилії відбудеться шквал перевірок, бо прецеденти і до цього були. Крім того, перевірки й існують для того, аби таке лихо попередити.   
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7667 / 1.61MB / SQL:{query_count}