76 днів до Євро-2012

Львів наводить останні штрихи перед чемпіонатом. 12 квітня офіційно відкриють оновлений аеропорт, а 10 травня “Арену Львів” передадуть в управління УЄФА

Львів наводить останні штрихи перед чемпіонатом. 12 квітня офіційно відкриють оновлений аеропорт, а 10 травня “Арену Львів” передадуть в управління УЄФА

Належно підготуватися до Євро-2012, побудувати стадіони, аеропорти та підрихтувати дороги – півсправи. Інша половина – це добре розрекламувати нові можливості міста всередині країни та за її ме­жами.

Готуючись до чемпіонату, Львів отримав новий термінал аеропорту та новий стадіон. Ці об’єкти успішно працюватимуть упродовж червня – поки триватиме футбольна першість старого світу. Але чи будуть вони затребувані після Євро-2012? 

Щоб знайти відповідь на це запитання, Журналістський фонд Національної спілки журналістів України організував прес-тур журналістів із усіх куточків нашої держави до Львова та області. У програмі – оглядини не лише євроарени та нового термінала, але й найуспішніших підприємства міста.

22 березня журналісти оглянули Львів очима футбольних уболівальників, які вже незабаром приїдуть до нашого міста. 

 

ДО ТЕМИ

Ремонти до червня 

Перші ремонти доріг до Євро-2012 цьогоріч розпочалися 14 березня, коли  закрили перехрестя вул. Городоцької та Чернівецької. Роботи мають завершити до початку червня. На цій ділянці зроблять транспортну розв’язку, замінять інженерні та контактні мережі, замостять бруківку та облаштують велосипедні доріжки. 

Під ремонт потрапила територія лише до першої трамвайної зупинки, хоча сам проект передбачає і благоустрій пл. Двірцевої, проте через брак часу ремонтують лише перехрестя та, можливо, локально перемостять бруківку до вокзалу. “Пошта”  нагадує, що, у зв’язку з ремонтом, тимчасово припинили рух трамваїв 

№№ 1 та 9, а трамвай №6 курсує за зміненим маршрутом з вул. Липинського на вул. Княгині Ольги.  

Ремонт залізничного вокзалу

Візит гостей до Львова почався із залізничного вокзалу. Нині там триває реконструкція касового залу, заплановано ремонт системи охоронно-пожежної сигналізації вокзалу, розширення системи відеонагляду автостоянки, ремонт будівлі багажного відділення, ремонт приміщень для облаштування додаткових камер схову, ремонт системи гучномовного зв’язку, шліфування підлоги, ремонт приміщень залу очікування, ремонт будівель приміського вокзалу та інші поточні ремонти. 

Також залізничники готуються до ремонту пасажирських перонів головного вокзалу (викладення бруківки зі спеціальними напрямними канавками для пересування людей з обмеженими фізичними можливостями, заміна покриття першого перону під дебаркадером на гранітне), оновлення інформаційних вказівників для пасажирів (дублювання англійською мовою).

Багато чого з цього переліку вже виконано, утім багато роботи з погляду благоустрою прилеглої до вокзалу території треба зробити. Досі головними для міста залишаються проблеми доріг, тротуарів, залишків хаотичної торгівлі на привокзальній площі, автостанція, циганські сім’ї, які живуть у приміщеннях головного залізничного двірця… Це перше і найяскравіше враження, яке залишає Львів у гостей. 

 IMG_0182_700x467.jpg
 
IMG_0198_700x467.jpg 
 
IMG_0154_700x467.jpg
 
IMG_0169_700x467.jpg 
 
IMG_0280_700x467.jpg 

Останні штрихи для аеропорту

Далі медійники рушили у Міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького. Зараз тут наводять останні штрихи. Адже 12 квітня вже заплановано офіційне відкриття оновленого аеропорту. Очікується, що у відкритті візьме участь президент Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішель Платіні. Як раніше повідомляв міський голова Львова, очікується участь у відкритті президента Віктора Януковича, якщо в нього буде така можливість.

Варто визнати, що всередині нового термінала та навколо нього дрібної роботи ще багато. Одні робітники ще працюють з інструментами та будматеріалами, інші вже до блиску натирають скляні поверхні та підлоги. 

Нині триває закінчення монтажу багажної системи термінала, монтаж перегородок для розділення потоків пасажирів. Мова йде й про доведення до ладу тротуарів біля аеропорту. Керівництво термінала запевнило, що роботи тривають згідно з графіком і аеропорт відкриють вчасно.

IMG_6469_700x467.jpg

IMG_6473_700x467.jpg

IMG_6492_700x467.jpg

IMG_6536_700x467.jpg 

 

Стадіон: готовність – 96%

Як виявилося, стадіон “Арена Львів” повністю ще не готовий. За словами в.о. директора з будівництва стадіону ДП “Західінфрапроект” Володимира Онищука, готовність стадіону становить 96%. Він повідомив, що вчасно арену не могли закінчити, бо не було фінансування, потім гроші виділили, і лише тепер стадіон закінчать. 

Володимир Онищук каже, що 10 травня стадіон буде передано в управління УЄФА. То ж до цього дня усі роботи навколо нього будуть обов’язково закінчені. Загалом же до стадіону є такі ж зауваження, як і до термінала аеропорту – багато дрібних недоопрацювань, які, якщо вірити будівельним начальникам, найближчим часом усунуть.

Гості також оглянули зали ресторану та скай-бокси стадіону. Їх, до речі, можна орендувати за досить пристойну суму на три матчі. Скай-бокс – це окрема кімната з вікном на футбольне поле. У цьому приміщенні можна вийти на трибуну і в зручному кріслі слідкувати за грою команд. Вміщує скай-бокс 12 осіб, а загалом таких кімнат на “Арені Львів” є 14.

Окремо варто наголосити на прилеглій до стадіону території, яка насправді є заболоченим полем із розкиданим по ньому сміттям. 

 

 IMG_6543_700x467.jpg
 
IMG_6544_700x467.jpg 
 
 
IMG_6543_700x467.jpg
 
IMG_6565_700x467.jpg 
IMG_6569_700x467.jpg 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7989 / 1.62MB / SQL:{query_count}