“Обережно! Двері відчиняються”

У Львові водіїв тролейбусів зобов’язали озвучувати назви зупинок

У Львові водіїв тролейбусів зобов’язали озвучувати назви зупинок

Раніше зупинки громадського транспорту повинні були в обов’язковому порядку оголошувати тільки водії трамваїв. Щоправда, в останні роки їх майже не чути. Однак, виявляється, у “Львівелектротрансі” цей обов’язок ніхто не скасовував. А відтепер озвучування зупинок стало обов’язковим нововведенням ще й у львівських тролейбусах. 

“Маємо дві проблеми з реалізацією цього проекту. По-перше, водіям важко одночасно оголошувати зупинки та продавати квитки. По-друге, стан акустичного обладнання не настільки хороший, як би нам хотілося. Але зараз ми хочемо спрямувати всі сили на те,  щоб владнати всі незручності й почати реалізовувати це нововведення”, – розповів “Пошті” Олег Білокурий, заступник директора з руху “Львівелектротрансу”.

До речі, він також наголосив на тому, що в трамваях оголошення зупинок таки має бути обов’язковим. “Інколи просто самі водії забувають це робити або не надають цьому уваги. До таких будемо застосовувати відповідні заходи, позбавляти премій. Також є проблема в тому, що деякі зупинки перейменували, тому ми чекаємо на відповідь з міського управління транспорту, щоб нам надали чіткий список. До прикладу, зупинка “Головна пошта” тепер називається “Музей “Русалки дністрової”. До кінця цього тижня маємо отримати цей список, тоді ж поінформуємо водіїв. Сподіваюся, ситуація зміниться на краще”, – зазначає Олег Білокурий.

Якщо ж водії електротранспорту таки не оголошуватимуть зупинок, у “Львівелектротрансі” просять в таких випадках телефонувати на “гарячий” номер міського управління транспорту за номером 297-59-11.

 

“Пошта” вирішила запитати у львів’ян, як вони ставляться до такого нововведення:  

Ігор Чайковський, доцент кафедри телекомунікацій Національного університету "Львівська політехніка":

Ярослава Тимощук, студентка:

- Ця проблема для Львова не нова. Раніше це було загальним правилом, але зараз чомусь озвучення зупинок чую все рідше. На мою думку, голосові повідомлення повинні бути строгим правилом, адже це є своєрідним забезпеченням комфортного пересування для туристів. Також голосові повідомлення дуже важливі в години пік, коли пасажирам важко зорієнтуватися, де саме перебуває транспорт, і коли їм потрібно виходити. Або ж взимку, коли через економію на опаленні салонів вікна трамваїв і тролейбусів повністю замерзають. Взагалі ж, добре було б дублювати голосові повідомлення також візуальними, що було б доцільним для людей з обмеженими можливостями. Я тільки "за" підвищення комфорту пасажирських перевезень у місті.
- Це важливе рішення, особливо для гостей міста, яким Львів подекуди може здаватися terra incognita. Це невеликий, але все ж крок до порядку в місті. Хочеться чути з гучномовців приємний, ввічливий голос замість буркотіння. Важливо, щоб ця ініціатива прижилася, а не забулася з часом або стала необов'язковою для виконання, як це, на жаль, нерідко у нас трапляється. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7806 / 1.56MB / SQL:{query_count}