Новостворений парк

Мирослав Хом’як, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, про цінність Національного природного парку “Північне Поділля” 

Мирослав Хом’як, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, про цінність Національного природного парку “Північне Поділля” 

На Львівщині триває процес створення Національного природного парку “Північне Поділля”. Призначено керівника парку Юрія Сиротюка, узгоджено місце розташування адміністрації парку – с. Підгірці, що на Бродівщині. 
Наступні кроки – розробка і затвердження проекту організації території парку, який передбачає встановлення диференційованого режиму щодо його охорони, відтворення та використання згідно з функціональним зонуванням. 
Про створення третього на території Львівщини національного природного парку спілкуємося з начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирославом Хом’яком (на фото).

– Мирославе Степановичу, звідки з’явилася ідея створення такого парку саме на території Подільської височини на Львівщині?

– Ця ідея належить провідним науковцям Львівщини і бере свій початок ще з 1994-го. Саме тоді указом президента України в межах Золочівського, Бродівського, Буського районів було зарезервовано під заповідання унікальні з природничої точки зору ділянки. До складу парку увійде 18 заповідних територій загальною площею понад 2 тис. га, зокрема й пам’ятка природи “Пам’ятка Пеняцька”. 

– Прошу сказати, чим цікава територія парку, чому саме на цих землях його створено?

– Парк охоплює частково територію Золочівського, Бродівського та Буського районів області. У фізико-географічному аспекті – це територія фізико-географічних районів Гологір та Вороняків, що разом із Розточчям та Кременецькими горами (Тернопільська область) формують північно-західний край Подільської височини. На цій території сформувалися унікальні осередки рослинних угруповань, а також букові лісостани, що ростуть на північно-східній межі ареалу й становлять особливу цінність у загальноєвропейському масштабі. Тут бере початок р. Західний Буг, що має міждержавне значення. 
На території проектованого парку поширено понад 200 видів рослин різного статусу охорони (Червона книга України, Європейський список, Бернська конвенція, регіонально рідкісні види) та близько 30 охоронюваних видів тварин. 
Крім природничої цінності, територія проектованого парку відзначається значною історико-культурною спадщиною, зокрема, об’єкти так званої “Золотої підкови” замків Львівщини, численні храми та інші пам’ятки культури. З цим регіоном пов’язані різноманітні події новітньої історії: Першої та Другої світових воєн, визвольних змагань українського народу. Створення парку дасть можливість відновлювати ці пам’ятки за державні кошти.

– Прошу сказати, навіщо створюються такі парки, які їх основні завдання?

– Серед  завдань – збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів; створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах із додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів. Окрім цього, це і проведення наукових досліджень природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання з метою розробки наукових рекомендацій із питань охорони довкілля та ефективного використання природних ресурсів; проведення екологічної освітньо-виховної роботи з школярами, молоддю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4094 / 4MB / SQL:{query_count}