Транспортні новації: настав час водіїв

Навесні усі безкоштовні стоянки у центрі Львова зроблять платними

Навесні усі безкоштовні стоянки у центрі Львова зроблять платними

Зовсім скоро у центрі Львова безкоштовно припаркувати машину буде неможливо. Фактично на усіх центральних вулицях, де зараз водії залишають свої авто ще безкоштовно, найближчим часом  встановлять платні паркомати, наприклад, стоянки на вулицях Лесі Українки, Костюшка, Коперника. У ратуші вже оголосили конкурс на обслуговування майданчиків для платного паркування автотранспорту. Нововведення планують запровадити з 1 квітня.  

“Найгірша ситуація з паркуванням у центрі міста, це історично склалося, бо в центрі вулиці вузенькі і місця для паркування обмежені, а окремих територій для паркування немає, – розповідає Сергій Жук, головний спеціа­ліст управління транспорту та зв’язку Львівської міськ­ради. – Тепер за стоянку у центрі доведеться платити, це і є головним завданням змін: водії почнуть думати, що за паркування в центрі прийдеться заплатити гроші, тому краще зупинитися неподалік. Таким чином ми розвантажимо центр. Ми хочемо залучити приватних підприємців до організації платного паркування, одночасно це буде поповнення до бюджету міста. За кордоном є така практика, що ціни на паркування підіймають до тих пір, поки вулиці не розвантажились”.

ДОВІДКА

Зараз у центральній частині Львова є 32 майданчики для паркування, також ще 15 майданчиків для службового паркування і чотири – для туристів. Найчастіше порушення правил стоянки фіксують на пр. Свободи, вулицях Чайковського та Дудаєва.   

Для конкурсу подали 46 адрес майданчиків для облаштування паркування машин, а також 8 адрес для паркування туристичного автотранспорту. Ці майданчики знаходяться як у центральній частині міста, так і у другій паркувальній зоні, що простягається від центру до межі Львова. 

“Цей перелік місць для паркування опрацьований і розроблений нашим управлінням. На конкурс подано не весь перелік міських парковок, вони в один конкурс не поміщаються. Всі місця для паркування затверджені ухвалою міської ради №120 ще у кінці січня минулого року. З того переліку ми вибрали найбільш актуальні місця для паркування та подали їх на конкурс. А всі решта парковок будуть на черзі”, –  пояснює головний спеціаліст управління транспорту. 

Серед поданих на конкурс майданчиків для паркування, найбільшими є паркування на пр. Шевченка – 94 місця, та на пр. Червоної калини, 121 – 110 місць. Щодо туристичного транспорту, то найбільша паркова, що подана на конкурс, буде на вул. Пасічній, 8 – 19 паркомісць. 

ДО ТЕМИ

Як писала минулого місяця “Пошта”, згідно постанови Кабміну ще з першого січня усі українські водії мали паркуватися лише з допомогою спеціальних пристроїв. Однак уряд, через прохання міських рад, відтермінував обов’язкове встановлення на стоянках паркоматів до 1 квітня. Як зазначили в управлінні транспорту Львова, до 1 квітня переможці конкурсу повинні облаштувати майданчики для паркування згідно з умовами, якщо не буде змін у законодавстві. 

А загалом у Львові 5 749 місць для паркування, каже Сергій Жук. 

Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, серед умов конкурсу такі: майданчики для паркування повинні бути облаштовані спеціальними в’їзними та виїзними терміналами або паркоматами, також на цих майданчиках мають бути місця паркування для транспорту осіб з обмеженими фізичними можливостями. А з появою цих пристроїв на вулицях зникнуть паркувальники, адже водії платитимуть самостійно через автомати.  

“Один паркомат коштує орієнтовно від трьох до п’яти тис. євро. Але є один нюанс, якщо впроваджуємо паркомати, то має бути відповідальність за несплату грошей. А якщо не притягувати до відповідальності, то наші люди добровільно не платитимуть за паркування. Люди, що братимуть участь у конкурсі, повинні усвідомлювати, що встановлення паркоматів є обов’язковим, адже це передбачено законом. Це стосується наземного паркування. А у підземних майданчиках для паркування повинні бути в’їзні/виїзні термінали”, – пояснює Сергій Жук. 

Щодо плати за паркування, то у міському управлінні транспорту запевняють, що розмір її буде відповідним до затверджених тарифів: в центральній частині до 4 грн за годину, а у іншій частині міста до 2 грн.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8808 / 1.58MB / SQL:{query_count}