А коли буде сніг?

Надія Ясюренко, начальник відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології, про те, якої погоди чекати в січні 

Надія Ясюренко, начальник відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології, про те, якої погоди чекати в січні 

Цьогорічна зима все більше асоціюється не зі санчатами, а з парасолями. Не потішила нас погода снігом ані на Новий рік, ані на Різдво. За прогнозами синоптиків, найближчим часом буде відносно тепла погода, також очікуються невеликі опади у вигляді мокрого снігу. Про те, чи випаде найближчим часом сніг та яка погода буде невдовзі, “Пошта” розмовляла з Надією Ясюренко, начальником відділу метеопрогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології. 

– Пані Надіє, розкажіть, будь ласка, якої погоди варто чекати найближчим часом?

ЦІКАВО

• У січні – березень, то бійся в березні січня.

• Якщо січень мокрий та з відлигами – чекай холодного літа.

• Якщо падає м’який сніг на Василя – на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим. 

– Зокрема, у ці вихідні надходитиме холодна повітряна маса із західними та північно-західними потоками, тому опади будуть переходити в мокрий сніг і  дещо посилюватимуться. На суботу, 14 січня, очікуються помірні опади. В холоді ми будемо перебувати до 16 січня. 

Також варто зазначити, що буде дещо вітряно, очікується поривчастий вітер до 15-20 м/с. Загалом у суботу очікуємо впродовж доби від 0 до 5 градусів морозу, 15 січня  вночі прогнозуємо -2 – -7 градусів , вдень – 0 – 5 градусів морозу, а 16 січня вночі 3-8 градусів нижче нуля та 1-6 градусів морозу вдень. 

– Прошу сказати, чи очікується суттєве похолодання у січні?

– Коли будуть опади, дуже сильних морозів ми не очікуємо. Проте якщо опади будуть з перервами і в нічні години буде прояснення, тоді можливе зниження температури. Можливо, 15 січня при проясненнях в окремих районах Львівської області, переважно у гірських, температура знизиться до 5 – 13 градусів морозу. 

ДО ТЕМИ

Як повідомляє агентство unn.com.ua, в Україні на старий Новий рік очікується невеликий сніг та нетривалі хуртовини. “14 січня ми матимемо початок перебудови атмосферних процесів для підготовки похолодання. Саме в цей день ми очікуємо невеликий сніг, проходження атмосферного фронту через територію України і посилення швидкості вітру до 15-18 метрів на секунду, нетривалі хуртовини. Таким чином погода на старий Новий рік цілком нагадуватиме зимову, а температура повітря знизиться в ранкові і в нічні години до 1-5 градусів морозу і в денні години вона фактично змінюватися не буде, і це буде характерно для більшості регіонів України, можливо, за винятком Криму”, – розповів інформаційному агентству начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда. 

– Тобто, істотних похолодань синоптики у січні не прогнозують?

– Попереду ще півмісяця, тому казати, що весь місяць буде теплий, дуже рано. Температура повітря поки що вища за норму, проте друга половина місяця може все скоригувати. За попередніми прогнозами, якщо в третій декаді опадів поменшає і збільшиться прояснення, то температура опуститься нижче 10 градусів морозу. Тому третя декада може все скоригувати, будучи найхолоднішою цього місяця, через що на загал місяць може вийти в межах норми.

– Така погода на початку січня є найтеплішою, чи зафіксовані ще тепліші січні у попередні роки?

– Цьогорічний початок січня не є надзвичайно теплий. Найтеплішим за роки спостережень із 1946-го був січень 2007-го. Перша та друга декада січня 2007-го була дуже тепла, тоді температура вдень сягала 12 градусів тепла, а вночі було навіть до +7, тоді буквально лише  три ночі були з від’ємною температурою. А ось найхолодніший січень був дуже давно, ще 1963-го, тоді середньомісячна температура становила 12,1 градуса морозу.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7576 / 1.57MB / SQL:{query_count}