Без виконавців

Депутати-“свободівці” розпустили виконавчий комітет. Прийнявши політичне рішення, обранці належним чином не подумали, як місто має вирішувати господарські питання

Депутати-“свободівці” розпустили виконавчий комітет. Прийнявши політичне рішення, обранці належним чином не подумали, як місто має вирішувати господарські питання

У четвер, 29 вересня, під час пленарного засідання сесії міської ради, депутати проголосували за розпуск виконкому. За відповідну ухвалу, ініційовану фракцією “Свобода”, проголосували 59 міських обранців. Офіційною підставою стала нібито бездіяльність виконавчої влади у питанні скасування двоставкового тарифу на теплопостачання, а також депутатське незадоволення роботою виконкому. 

Каміння не в той город?

– У фракції партії “Свобода” у міській раді вже давно були претензії до виконкому. Передусім це стосується дії двоставкового тарифу. Депутати вивчили питання та дійшли висновку, що виконавчі органи неправильно формують тариф і вводять споживачів в оману, – розповів “Пошті” Василь Павлюк, секретар Львівської міської ради, депутат від партії “Свобода”.

Нагадаємо, наприкінці червня цього року депутати намагалися скасувати дію двоставкового тарифу. Він складається з двох складових – змінної (кількості спожитого тепла протягом зимових місяців) та постійної (приєднане теплове навантаження, за яке мешканці платять щомісяця). Щоправда, оскільки це питання не в компетенції міської ради, єдине, на що спромоглися депутати, це скерувати запит до Кабміну і Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) щодо впорядкування тарифу і переходу Львова на одноставковий тариф. Відповідні звернення міська рада скерувала, однак, за словами Олега Синютки, заступника міського голови Львова, жодної відповіді не отримала. Депутати ж потрактували це як бездіяльність міських посадовців…

Гра в політику

Виконком міськради ухвалює більшість господарських питань, серед яких розгляд містобудівної документації, різноманітні дозволи тощо. Про можливий його розпуск депутати-”свободівці” говорять вже приблизно півроку. При цьому їх не влаштовує то кількість членів (загалом їх семеро), то склад самого виконавчого органу. 

Як зізнаються ініціатори розпуску, таке рішення було цілком політичним. Можливо, саме так вони намагалися довести міському голові, який є очільником виконавчих органів, значимість депутатського корпусу, де більшість мають саме “свободівці”? Водночас, інші депутати рішення колег не надто підтримують. 

За словами Валерія Веремчука, депутата міськради від НРУ, таке рішення на порозі опалювального сезону є безвідповідальним. 

– Питання про розпуск виконавчого комітету виникло дуже несподівано і неаргументовано. Старий виконком працює майже 11 місяців, це питання треба було ставити в грудні, коли прийшла нова каденція. Це правильно було б. А голосувати питання розпуску виконкому при розгляді ухвали про двоставковий тариф, як на мене, не відповідає ні регламенту, ні законодавству, – сказав Валерій Веремчук.

За словами Василя Павлюка, новий склад виконкому на розгляд сесії має подати міський голова. Ймовірно, це станеться вже під час наступного сесійного засідання – 13 жовтня. Хто саме доповнить новий склад виконкому і хто, можливо, позбудеться свого місця, наразі не говорять. Але і депутати, і міський голова не раз заявляли, що хотіли б там бачити відомих львів’ян, серед яких ректори університетів, політичні діячі тощо. Наразі ж, попри ухвалу про розпуск, у місті діє старий виконком. За словам Андрія Садового, станом на вчорашній вечір жодної ухвали про розпуск на підпис він не отримував. 

– Я жодного рішення наразі не бачив. Депутати голосують різні рішення, але те, що підписує міський голова, – це той документ, який вступає в силу. Тому кожен мій документ, чи це розпорядження міського голови, чи це рішення виконавчого комітету, чи це рішення сесії – це відповідальність перед законом, перед містом Львовом. Згідно з чинним законодавством, міський голова має п’ять робочих днів, аби визначитися щодо рішення, – сказав міський голова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8176 / 1.57MB / SQL:{query_count}