Реформи через довіру

У місті Лева триває четвертий Екуменічний соціальний тиждень

 У місті Лева триває четвертий Екуменічний соціальний тиждень

Учора у Львові уже вчетверте розпочав свою роботу Екуменічний соціальний тиждень. Ця вже традиційна подія об’єднує представників Церкви, влади, бізнесу, громадського сектору, освіти. 
Як розповіла координатор Екуменічного соціального тижня Ірина Кітура, основні акценти організатори роблять саме на змінах, на довірі, на взаємодії у період соціальних реформ. “Теперішня ситуація в Україні засвідчила протистояння між діями влади та суспільства. З одного боку, держава робить зусилля та впроваджує реформи для кращого майбутнього, з іншого – існує опір громадян, що вимагає активнішої участі народу у процесі реформування й ухвалення рішень. У період змін у державі найбільшою опорою для громадян є Церква. Для поліпшення ситуації в країні необхідно об’єднати зусилля церков усіх конфесій, бізнесу, громади та влади”, – зазначила вона. 
Крім обговорень та “круглих столів”, протягом Екуменічного соціального тижня відбуватиметься безліч інших цікавих заходів. Так, у приміщенні Українського католицького університету, що на вул. Хуторівка, 35а, відвідувачі мають можливість переглянути фотовиставку на тему “Досвід громадських та благодійних організацій у роботі з дітьми з особливими потребами”. Головними героями виставки стали онкохворі та неповносправні дітки. У суботу, 1 жовтня, відбудеться День довіри для молоді. “Ми плануємо залучити до участі близько 300 молодих людей не лише зі Львова, але й з інших міст України та з-за кордону. Вони матимуть можливість помолитися у церквах різних парафій, посадити дерево миру і намалювати екуменічний малюнок”, – розповіла Ірина Кітура. 
На завершення Екуменічного тижня у театрі ім. М. Заньковецької відбудеться концерт української музики. Особливістю соціальних тижнів в Україні є акцент на екуменічність, тобто залучення до спів­праці церков усіх конфесій, а  не тільки активістів громадянського суспільства та представників влади. Всі ці заходи стали можливими за підтримки багатьох людей. 
 

ДО ТЕМИ

“Соціальний екуменічний тиждень фактично є платформою між Церквою, громадою, владою та політикою. Приємно, що до обговорення цих питань залучаються не лише міжнародні експерти світового рівня, керівництво міста, а й молодь. Адже молодь – це рушійна сила будь-яких процесів у суспільстві. Через участь у цьому Тижні, в обговореннях, на “круглих столах” зароджується нова генерація соціально-відповідальних людей, які в майбутньому зможуть сформувати якісне громадянське суспільство. У нашому місті працює понад 200 громадських організацій, і міська влада співпрацює з кожною з них”, – розповідає провідний спеціаліст управління культури Львівської міськради Анастасія Рибицька 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9055 / 1.55MB / SQL:{query_count}