Гранітна велорозкіш

На проспекті Свободи планують облаштувати велодоріжки з червоного граніту 

На проспекті Свободи планують облаштувати велодоріжки з червоного граніту 

На проспекті Свободи велосипедистам, ймовірно, простелять червоні доріжки. Щоправда, з граніту. Роверисти не проти – кажуть, головне, щоб під час дощу вони не перетворились на ковзанку. А в ратуші тішаться тим, що за цю красу платитиме держава. 

До кінця року в міськраді планують відремонтувати проспект Свободи – від Оперного театру до вул. Вороного. Як розповів Богдан Палюшинський, головний спеціаліст відділу технічного нагляду управління капітального будівництва ЛМР,  проспект реконструюватимуть у чотири етапи. Тут відновлюватимуть бруківку, яка є під асфальтним покриттям, перемостять тротуари гранітною плиткою та замінять частину водопроводу, який з’єднує правий і лівий боки проспекту. Ремонтуватиме проспект ПП “Мірт”. Наразі працівники підприємства перекрили проспект від вул. Городоцької до вул. Гнатюка. 

–Частина дороги до Оперного театру без бруківки, а від Оперного і до вул. Гнатюка під асфальтом закладений старовинний якісний брук, – каже Богдан Палюшинський.

Цим бруком пізніше і замостять проспект, попередньо очистивши. При цьому доведеться витратитись на основу дороги, оскільки колишнє мощення лежить значно глибше від теперішнього дорожнього полотна. Окрім цього, на непарному боці проспекту дорожнє полотно звузять на 1,3 м за рахунок розширення тротуару біля Оперного театру. Завдяки цьому тут планують облаштувати  велосипедну доріжку. З іншого боку проспекту тротуар дозволяє облаштувати доріжку без розширення. А зважаючи, що це історичний центр міста, найімовірніше, що її встелять червоним гранітом. 

За словами пана Палюшинського, проектанти ще не визначились із матеріалом, який будуть використовувати для замощення велосипедної доріжки. “Ми мусимо зважати, що ця частина міста занесена до Спадщини ЮНЕСКО, тому використовувати тут асфальт недоречно. Зараз розглядають два варіанти: плитка ФЕМ та гранітна плитка”, – резюмував Богдан Палюшинський. 

Щодо самих велосипедистів, то  вони не проти граніту. Кажуть, що головне те, яким він буде.

– Нам говорили, що на проспекті Свободи будуть гранітні доріжки. Це не найгірший варіант. Головне, щоб  таке покриття в дощ не ковзало. Тобто граніт має бути певним чином оброблений, – зазначив Тарас Назарук, активіст Асоціації велосипедистів Львова.

Своєю чергою Олег Шмідт, радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури, запевнив, що це покриття ковзким не буде. “Звичайно, немає нічого кращого для велосипеда, ніж асфальт, однак, вибираючи між плиткою на бетонній основі (ФЕМ) та гранітними плитами, мушу запевнити – граніт набагато кращий!” – переконаний Олег Шмідт.

За його словами, для велосипедних доріжок використовують різні типи покриттів. Однак у центральній частині Львова потрібно знайти компроміс між естетикою та функціональністю. Пан Шмідт запевняє, що ці гранітні плити спеціально оброблені, тому велосипедисти на них ковзати не мають. Серед інших переваг є те, що  вони набагато більші за розміром, ніж плитка на бетонній основі, та довговічніші. 

“Доведено, що покриття плиткою ФЕМ категорично не підходить для велодоріжок. Воно недовговічне, легко пошкоджується, а через маленький розмір плиточок та велику кількість шпарин велосипедистові доводиться  витрачати для руху на 30% більше енергії, ніж на асфальті. Польські  роверисти вже кілька років воюють проти такого мощення”, – розповів Олег Шмідт.   

Попередньо планується, що підрядник завершить роботи до 1 грудня. Однак Іван Бойко, директор ПП “Мірт”, неоднозначно натякнув, що все залежатиме від фінансування: “Зараз ми виконуємо роботи за власні кошти. Добре було б встигнути до 15 грудня, головне, щоб з нами на той час розрахувались”. 

ДО ТЕМИ

Ремонт проспекту Свободи обійдеться у 12,5 млн грн. Скільки цих коштів піде на  гранітне мощення, чиновники не кажуть. Нагадаємо, що кожен квадратний метр гранітної плитки на площі Галицькій обійшовся місту у 300 грн. Врешті, в ратуші  планують за цю реконструкцію заплатити грошима, які держава виділяє на ремонти доріг до Євро-2012. Нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий  запевнив, що найближчим часом на рахунки міськради надійде перший транш на суму 180 млн грн, які виділено з держбюджету на ці цілі. Щоправда, коштів досі немає, а підрядники, за словами мера, вже виконали робіт більше ніж на 270 млн грн (!).  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9448 / 1.58MB / SQL:{query_count}