Львів’яни матимуть доступне житло

Депутати фракції ВО “Свобода” у Львівській міськраді розробили програму, яка забезпечить черговиків житлом

Депутати фракції ВО “Свобода” у Львівській міськраді розробили програму, яка забезпечить черговиків житлом

Мати власне житло – це мрія кожної української сім’ї. Можливість отримати його, на жаль, мають не всі. Щоб львів’яни могли отримати довгоочікувану квартиру, депутати ВО “Свобода” у Львівській міській раді розробили і впроваджуватимуть програму “Доступне житло”. Суть цієї програми полягає в тому, що люди, які перебувають у черзі на отримання житла, зможуть придбати його за ціною від 3500 до 5100 гривень за квадратний метр.

Голова депутатської комісії житлової політики Львівської міської ради Ігор Сільвестер каже, що за рік роботи до депутатів надійшло 461 звернення від мешканців Львова. Більш ніж половина цих звернень стосується покращення житлових умов.

“Більше як 25 тисяч заявників – це лише основна черга тих, хто очікує на покращення житлових умов у Львові. Ще сім тисяч – позачерговики, понад дві тисячі – першочерговики, яким місто зобов’язане надати квартири негайно”, – каже Ігор Сільвестер. Місто не спроможне забезпечити всіх черговиків житлом. Тож, щоб питання не зависло у повітрі навічно, обранці змушені були відповідно відреагувати на потребу забезпечення людей житлом.

Аби спростити львів’янам купівлю квартири, програма має два напрямки реалізації: перший стосується співпраці із Львівським відділенням Фонду сприяння молодіжному кредитуванню, а другий напрямок передбачає участь у програмі Львівської міської ради.

Андрій Яворський, депутат Львівської міської ради, заступник голови комісії житлової політики, каже, що при покупці квартири за програмою Фонду, держава має забезпечити покупцеві 30% вартості житла.

“Вартість житла становить зараз, за оцінками Кабміну, 5138 грн за квадратний метр. Третину з цієї суми держава повинна відшкодувати. Фактично для людини, яка купує житло за програмою Фонду, один квадратний метр житла коштуватиме 3600 – 3700 гривень. Ми провели перемовини з багатьма будівельними підприємствами Львова і встановили, що такої вартості житла можна досягнути, якщо земельна ділянка під забудову буде виділятись на безоплатній основі, не буде відрахувань по інфраструктурі, будуть вирішені питання про підведення всіх комунікацій”, – зазначив Андрій Яворський. Депутат каже, що для того, аби здешевити вартість житла для львів’ян, відбір забудовників для будівництва такого житла проводитиметься на конкурсній основі. Однією з умов конкурсу буде вимога надавати квартири за якомога нижчою вартістю.

Друга частина програми, яка передбачає купівлю доступного житла і якою опікуватиметься міська рада, не передбачає 30-відсоткову компенсацію вартості квартири. Попри те, й у цьому випадку покупці не платитимуть ринкової вартості житла у сім-вісім тисяч гривень за квадратний метр. Депутати обіцяють здешевити будівництво до 5100 гривень за рахунок надання забудовникові безкоштовної земельної ділянки.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8594 / 1.55MB / SQL:{query_count}