Час музеїв

Відремонтований та оновлений музей “Русалка дністрова” відкрили для громадськості

Відремонтований та оновлений музей “Русалка дністрова” відкрили для громадськості

Відтепер музей має більше виставкових площ та оглядовий майданчик, а ще – один із найточніших у Львові годинників. Відкриття капітально відремонтованих приміщень музею приурочили святкуванню 200-річчя від дня народження о. Маркіяна Шашкевича.

За чотири місяці, від травня до вересня цього року, тут було капітально відремонтовано усі приміщення, проведено укріплювальні роботи, проведено сантехнічні комунікації, облаштовано санвузли, яких до цього часу у приміщенні музею не було, відреставровано фасад вежі, укладено бруківку та облаштовано територію довкола музею, а також відремонтовано сходову клітку до дзвіниці. Ремонтно-реставраційні роботи провели коштом львівського мецената. 

Цього тижня в оновленому музеї відкрили виставку “Апостоли Духа”, яка розповідає про спроби не одного покоління львів’ян відновити зруйновану у 1939 році церкву Святого Духа. На виставці представлені унікальні фотографії, графічні та живописні роботи, пов’язані з церквою Святого Духа, музеєм “Русалка дністрова” та засновників гуртка “Руська трійця”. 

Окремої уваги також заслуговує модернізований механізм старовинного годинника, який був встановлений на Святодухівській дзвіниці у 1786 році і понад десять останніх років показував неправильну годину або стояв. Після модернізації його підключили до електроніки, а старий механізм бережно почистили та залишили для огляду. Вже зараз годинник один із найточніших у Львові, а незабаром, за словами Олексія Бурнаєва, доцента Львівського аграрного університету, музейний годинник буде найточнішим у місті, адже матиме зв’язок із супутником і точно звірятиме з ним свій час. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7848 / 1.54MB / SQL:{query_count}