Ратуша під ратушею

Під час археологічних розкопок у внутрішньому дворику міської ради археологи натрапили на мур, який, очевидно, є залишками фундаментів давньої ратуші. “Зараз ми можемо сказати лише те, що віднайдений мур споруджений до 1826 року.

Під час археологічних розкопок у внутрішньому дворику міської ради археологи натрапили на мур, який, очевидно, є залишками фундаментів давньої ратуші. “Зараз ми можемо сказати лише те, що віднайдений мур споруджений до 1826 року. Він викладений з не­обробленого каменю. Загалом добре простежуються шари, але інколи вони губляться через різний формат каменю. Найімовірніше, що це фундаменти давньої ратуші. Точніше датувати виявлений мур зможемо після того, як розкриємо більшу площу, – розповів Назар Войтович, керівник археологічної експедиції, науковий співробітник Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України.
Нині археологи дійшли до глибини двох метрів. Висота муру, який досі вдалося відкрити, становить 80 сантиметрів. За словами Олега Осаульчука, директора НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України, віднайдення фундаментів давнішої ратуші було цілком прогнозованим.
– Зараз треба їх детально дослідити і задокументувати. Було би добре дослідити ділянку вздовж усієї стіни будинку ратуші. Про це ми плануємо говорити з посадовцями Львівської міської ради. Адже ці рештки можна законсервувати й експонувати під накриттям. Подібний проект реалізували свого часу на центральній площі в Кракові, – розповів Олег Осаульчук.
Нагадаємо, археологічні дослідження у дворику ратуші почали 13 липня. Замовником робіт є управління капітального будівництва Львівської міської ради. Археологи повинні розкрити ділянку, на якій буде розташовано фундаменти зовнішніх ліфтів. За попередніми підрахунками, дослідження триватимуть від місяця до двох.

КОМЕНТАР:

Лідія Горницька,
архітектор-реставратор, член українського бюро ІКОМОС:

– Те, що археологічні розкопки в подвір’ї ратуші відбуваються, це вже великий позитив. Однак площа розкопу є дуже малою. Вона не дає можливості проаналізувати ні форми віднайденої будівлі, ні навіть товщини муру. Я переконана, що треба досліджувати далі і розширити територію розкопу. Потрібно також переглянути питання встановлення на цьому місці ліфтів, адже це повністю знищить знахідку, яку можна було б експонувати під прозорим накриттям. Звісно, треба робити міську ратушу доступною для усіх, але варто пам’ятати і про збереження культурного шару. Це унікальна для Львова знахідка. Адже ми маємо можливість окреслити трасування фундаментів старої ратуші. Наразі ми навіть не можемо точно датувати знахідку, адже знаємо, що було кілька пожеж і кілька руйнувань. Для того, щоб сказати, до якого точно періоду належить цей мур, треба розширити площу дослідження і дослідити мурувальні та тинькувальні розчини. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8228 / 1.55MB / SQL:{query_count}