Украдені квадратні метри?

Мешканці багатоповерхового будинку стверджують, що їм затвердили вдвічі меншу прибудинкову територію, ніж вони мали. У мешканців вулиці Дунайської чиновники вкрали більш як півтори тисячі квадратних метрів землі. Замість понад трьох тисяч квадратів прибудинкової території, мешканцям будинку на Дунайській, 6, відвели менш як півтори тисячі.

Мешканці багатоповерхового будинку стверджують, що їм затвердили вдвічі меншу прибудинкову територію, ніж вони мали

У мешканців вулиці Дунайської чиновники вкрали більш як півтори тисячі квадратних метрів землі. Замість понад трьох тисяч квадратів прибудинкової території, мешканцям будинку на Дунайській, 6, відвели менш як півтори тисячі.
За словами Марії Фролової, мешканки вулиці Дунайської, 6, їхній будинок, який має 72 квартири, був збудований ще 1976 року відповідно до всіх державних будівельних вимог. Тоді під будівництво рішенням міської ради виділили понад чотири тисячі квадратних метрів землі, з яких трохи більше як 700 квадратних метрів безпосередньо під сам дім, решта – для обслуговування будинку.
– На цій території було абсолютно все – зелена зона, дитячий майданчик, трансформаторна підстанція, майданчик для вибивання килимів тощо. Натомість зараз нам хочуть дати лише 1450 квадратних метрів. Решту – розбазарили, – розповіла “Пошті” пані Марія.
За словами львів’янки, ймовірно, міська рада підіграє їхнім сусідам – мешканцям сусідніх двоповерхових будинків, які кілька років тому частково зайняли їхню  прибудинкову територію.
– Проблеми почалися ще шість років тому. Одна сім’я, яка мешкає у сусідньому двоповерховому будинку, зробила прибудову і через нашу територію влаштувала виїзд. Почали будувати стіни гаражів. При цьому захопили нашу вибиванку для килимів і частину колишнього дитячого садочка. Разом з тим й інші сусіди  почали робити свої виїзди через нашу прибудинкову територію. Тепер довкола будинку суцільні виїзди. Це суттєво порушує наш спокій, а також є небезпечним для дітей, які там бавляться. Ба більше, там постійно їздять вантажні машини. Тепер у нас також зовсім понищені газони. Діти фактично не мають, де бавитись. Гори сміття викидають на дитячий майданчик.
На користь мешканців вулиці Дунайської, 6, уже є кілька судових рішень. Ще у 2005 році мешканці звернулись до Сихівської райадміністрації. Тоді їхніх сусідів оштрафували і зобов’язали демонтувати самовільно встановлену огорожу, яку ті розмістили на прибудинковій території Дунайської, 6.
– Районна адміністрація подала в суд позов про демонтаж огорожі, яку троє сусідів незаконно встановили на нашій прибудинковій території. У січні 2007 року було рішення про демонтаж самочинної огорожі і відновлення металевої сітки, яка чітко встановлювала межу нашої території. Однак рішень суду досі не виконали. Хоча, за паперами виконавчої служби, огорожу нібито демонтували. А тепер ми ще дізнаємось, що міська рада затвердила для нас значно меншу прибудинкову територію, аніж ми мали. Ми не розуміємо, чому так відбувається, чому нехтують інтересами 72 родин на догоду одній! – каже пані Марія.
Питанням вулиці Дунайської зацікавились і депутати Львівської міської ради. За словами депутата Остапа Іваськевича, ситуація є доволі дивною. “Можливо, є зацікавлення певних осіб, щоб прибудинкову територію цього багатоквартирного будинку зменшили. Жодних офіційних підстав, чому її визначили у розмірі 1450 квадратних метрів, я не бачив. Хоча офіційних звернень від мешканців інших будинків не було, я чув, що це не поодинока ситуація. Тому буду займатись цією справою”, – сказав у коментарі “Пошті” Остап Іваськевич. 
В  управлінні житлового господарства Львівської міської ради конкретно про ситуацію на вулиці Дунайській, 6, не знають. За словами Юрія Гольця, начальника управління житлового господарства ЛМР, про звернення мешканців цього будинку він не пам’ятає, однак запевняє: зниклі квадратні метри не “крадіжка”, а радше непорозуміння.
– Прибудинкові території ми закріпили рішенням виконкому 18 березня цього року. Розмір прибудинкової території для кожного будинку визначала районна адміністрація за поданням ЛКП. Однак у цьому рішенні не йдеться про натуральну, а про приведену площу, тобто площу, яка розраховувалась з метою встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. На практиці це означає, що частину площі розраховували за певними коефіцієнтами. Наприклад, якщо йдеться про газони, які прибирають набагато рідше, ніж асфальтовану дорогу, то їхній коефіцієнт становить 0,3. Тобто реальну площу газонів множать на цей коефіцієнт, і на паперах виходить нібито менша площа, але реально це не так, – запевнив у коментарі “Пошті” Юрій Голець.
Дивно, але у відповіді департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР на звернення мешканців Дунайської, 6, немає жодного слова про різницю натуральної та приведеної площі. Жителям просто написали: “Визначена площа прибудинкової території даного будинку в розмірі 1400 кв м”. Виникає питання – якщо йдеться про приведену площу, чому посадовці не роз’яснили цього мешканцям?
Водночас, за словами Юрія Гольця, натуральну площу своєї прибудинкової території мешканці знати­муть лише тоді, коли отримають державний акт на землю біля свого будинку. А це можливо лише після того, як її встановить землевпорядна організація. Наразі пілотний проект із встановлення натуральної площі прибудинкових територій реалізують лише у Сихівському районі. Коштує він міській скарбниці два мільйони гривень.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7551 / 1.59MB / SQL:{query_count}