Чистки на кордоні

На Львівській митниці після чергової перевірки – масові звільнення

На Львівській митниці після чергової перевірки – масові звільнення

Юля Смакула
Після засідання колегії Державної митної служби України звільнено 39 працівників Львівської митниці за порушення присяги державного службовця, 16 людей понижено у спеціальному званні.
– Такі звільнення будуть тривати доти, доки на митниці не працюватимуть лише справжні професіонали. Також незабаром має вийти розпорядження Кабінету Міністрів України щодо скорочення чисельності державних службовців, зокрема і на Львівській митниці. Тоді залишаться ті фахівці, які зможуть достойно виконувати свої обов’язки, – так начальник Львівської митниці Микола Харкавий обґрунтував чергові звільнення працівників. Отож, звільнені займали посади старших інспекторів, головних інспекторів і старших змін. Крім того, переведені на посади в інші митні органи начальники трьох пунктів пропуску. Їх звинувачують у порушенні митного оформлення товарів, у питаннях сплати єдиного збору та незаконному переміщенні транспортних засобів. Наразі говорити про відкриття кримінальних справ проти звільнених рано. Матеріали порушень будуть передані до прокуратури, яка скаже, чи був у їхніх діях склад злочину. Натомість, звільненим вже знайшли заміну. З серпня цього року лави працівників митниці поповнили 109 випускників Академії митної служби України.
Нагадаємо, за останній час це вже не перші звільнення працівників Львівської митниці. Ще у вересні 2010 року митники ос­каржували рішення про їхні звільнення у суді, але з того часу ще жодна людина не була поновлена на роботі. Після перевірки у березні 2011 року проти митників було відкрито дві кримінальні справи.
Проте Микола Харкавий не вважає це масовими звільненнями, адже на Львівській митниці працює 1122 працівники. “Просто саме цей випадок став таким резонансним, я щодня звільняю одну-три людини”, – зазначив він.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8423 / 1.53MB / SQL:{query_count}