Книжка як стиль життя

Ювілейний - XV - Національний форум видавців у Львові (що від сьогодні по 14 вересня триватиме у нашому місті), як і в попередні роки, відбувається під гаслом "Нас об'єднує любов до книги".

Марічка Ільїна
forum.jpg

Уже вчора у подвір'ї палацу Потоцьких все було готово до відкриття Форуму

 

Ювілейний - XV - Національний форум видавців у Львові (що від сьогодні по 14 вересня триватиме у нашому місті), як і в попередні роки, відбувається під гаслом "Нас об'єднує любов до книги".

З одного боку, понад 650 учасників (видавництв, книготорговельних організацій, бібліотек тощо) і понад 150 авторів із 15 країн світу та, з іншого,  кілька десятків тисяч читачів мають засвідчити, чи обирають сучасники читання за власний стиль життя. А це сьогодні справді потрібно.

Кілька років тому в сусідній Польщі на державному рівні на телебаченні та радіо втілювався (і, можливо, втілюється й досі) мегапроект "Уся Польща читає дітям". Визначальними для нього були такі слова: "Народ, який мало читає, мало знає. Народ, який мало знає, всюди приймає погані рішення: вдома, на ринку, біля скриньки для голосування. Ті рішення відтак позначаються на всьому народові. Неосвічена більшість може перемогти освічену мен­шість - і це дуже небезпечний аспект демократії". 

Цьогорічні найважливіші форумні події: конкурс "Най­краща книга Форуму видавців" (на який надійшло 325 видань від 65 видавництв), Третій міжнародний літературний фестиваль, бізнес-форум "Український книжковий ринок. Значення статистичної та аналітичної інформації для ефективного розвитку", традиційна доброчинна акція "Подаруй дитині книжку!" і Перший відкритий чемпіонат України зі швидких шахів серед українських письменників та видавців імені Степана Попеля - хай і не декларативно, але усе ж спрямовані, аби освічених українців стало більше.

Звичайно, Львів - не Мехіко, де мер запровадив у метро (особливо на напрямках, що обслуговують здебільшого мексиканців із невисоким соці­альним статусом) пересувні бібліотеки, справедливо вважаючи, що наслідком читання має стати поліпшення криміногенної ситуації. І не інші міста світу, де турбота про те, аби сучасники читали книжки, має навіть не локальний, а загальнодержавний характер. Але й у нас у цій царині щось робиться  (хай поки ентузіастами). І свідчення цьому - Форум.

Ніхто уже не заперечить, що сьогодні завдяки цій вагомій події про книжки говорять і пишуть (зокрема, у Львові) значно більше, ніж 5 - 10 років тому. Що приїзд до нашого міста багатьох знаменитих людей (як-от спеціально на цей ювілейний захід авторки 13 французьких бестселерів Кат­рін Панколь) стимулює не лише звичайну людську ціка­вість, а й цікавість до книги. Що книга, зрештою, у побуті багатьох сімей перестає бути на сирітських правах, а стає повно­цінною та необхідною умовою існування. 

Відома сучасна польська письменниця Ольга Токарчук зауважила: "Кожна книга насправді чимось нагадує людину". Форум видавців теж працює на те, аби кожен із нас мав можливість опинитися у якнайкращому товаристві...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7785 / 1.56MB / SQL:{query_count}