Англійці допоможуть відновити Підгорецький замок

Двоє британських архітекторів зацікавились українською перлиною часів бароко та пізнього ренесансу і готові допомогти у її відновленні. Вже незабаром Підгорецький замок готуються презентувати у Великобританії – в Королівській академії мистецтв.

Двоє британських архітекторів зацікавились українською перлиною часів бароко та пізнього ренесансу і готові допомогти у її відновленні. Вже незабаром Підгорецький замок готуються презентувати у Великобританії – в Королівській академії мистецтв.

– На наше запрошення приїхали двоє англійських професорів – Джон Елсом та Ноел Вайттс, які дотичні до Королівської академії мистецтв. Вони також засновники відомої консалтингової архітектурної фірми. Вони можуть нам допомогти передусім у пошуку інвестицій. Не йдеться про те, що вони знайдуть усю суму, а допоможуть нам з комплексною відбудовою і пристосуванням замку. Адже вони дещо по-іншому це бачать. Англійські гості наголошують на тому, що потрібно не лише відновити палац, але й зробити супутню інфраструктуру – створити дитячий майданчик, ресторан, туристичні маршрути, вело доріжки тощо. Вони мислять дещо глобальніше ніж ми і бачать Підгорецький замок як дуже потужний економічний ресурс для цілого регіону, - розповіла «Пошті» Оксана Козинкевич, голова наглядової ради фонду «Підгорецький замок».

Уперше Джон Елсом приїжджав до Львова ще 15 років тому і оглядав Підгорецький замок. Уже тоді фахівець зацікавився унікальним замком, тож на запрошення львів’ян погодився приїхати ще раз. За словами іноземних фахівців,вони вірять у відбудову замку.

Українські архітектори теж переконані, що найвидатнішому європейському замку XVII століття можна повернути колишню велич.

- Підгорецький замок є доволі добре збережений, - переконаний Микола Гайда, завідувач відділу досліджень об’єктів культурної спадщини Західного регіону Науково-дослідного інституту пам’ятко-охоронних досліджень. - Йому можна повернути той вигляд, який він мав у кращі свої роки, попри те, що ми втратили багато автентичних речей в інтер’єрі. Частина обладнання інтер’єрів є збережена у фондах картинної галереї, історичного музею, етнографічного музею та «Арсеналу». На базі замку можна зробити прекрасний туристично-рекреаційний і музейний комплекс. Адже не можна забувати, що там є ще прекрасний парк, який можна регенерувати.  

На думку експерта, для цього потрібно приблизно двадцять років. Водночас у фонді «Підгорецький замок» на можливі терміни відновлення замкового комплексу дивляться більш оптимістично – за їхніми підрахунками, такий масштабний проект можна втілити і за п’ять років. Щоправда додають – лише за умови належного фінансування. Скільки саме коштуватиме реставрація та пристосування підгорецької перлини європейської архітектури, наразі точно не порахували. Одна, за словами Віктора Кушніренка, голови фонду «Підгорецький замок», якщо дивитись на схожий досвід в інших європейських країнах, це може коштувати приблизно 75 млн євро. «Є добре збережені інвентарні описи замку і дуже багато предметів з колекції Підгорецького замку нині збережені в українських та польських галереях. Звісно, ми не відтворюватимемо все один до одного. Треба рухатись у ногу з часом. Але є багато речей, зокрема унікальні інтер’єри другого поверху, які потребують відновлення», - розповів Віктор Кушніренко. Аби зробити замок цілком сучасним, у ньому пропонують використовувати лише джерела відновлюваної енергії.

- Ми готуємо подання на ґрант у рамках транскордонної співпраці. Також подали заявку на Фонд американських послів, який є дуже поважним у світі. Її зараз розглядають у Державному департаменті США, - розповіла Оксана Козинкевич. У той же час із державного бюджету України останні три роки на Підгорецький замок не виділили ні копійки. Щоправда минулого року з обласного бюджету виділили кошти за які виготовили проектно-кошторисну документацію для майбутньої  реставрації замку.

Як врізка:

Якщо дивитись на схожий досвід в інших європейських країнах, це може коштувати приблизно 75 млн євро

Вони мислять дещо глобальніше ніж ми і бачать Підгорецький замок як дуже потужний економічний ресурс для цілого регіону

У фонді «Підгорецький замок» на можливі терміни відновлення замкового комплексу дивляться більш оптимістично – за їхніми підрахунками, такий масштабний проект можна втілити і за п’ять років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7729 / 1.87MB / SQL:{query_count}