Казани із секретом

Археологи знайшли п’ятсотлітні казани, які, ймовірно, використовували
як світильники

У центрі Львова археологи знайшли два мідні казани, що датуються кінцем XIV – XV століттям. Їх викопали на глибині шість з половиною метрів під час досліджень на ділянці вул. Федорова, 23 – 25. За словами фахівців, подібних знахідок на території нашого міста ще не було.
– Казани ми знайшли в ямі кінця XIV – XV століття, яка опускалась на 2,5 метра від тогочасного рівня поверхні. Нині є два припущення – або це була господарська яма, або своєрідна схованка того часу. Тепер головне питання, що це за казани? Схожих знахідок на території Львова ще не було, адже в основному знаходили керамічні форми. Цікавим є той факт, що дно приєднане до стінок казана так званим циганським швом. Припускаємо, що це могли бути не казани для приготування їжі, а світильники. Аби сказати точніше, треба дослідити, чим вкрите дно обох посудин, – розповів Юрій Лукомський, керівник досліджень, науковий співробітник Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України.

Попри тривалий час, який казани пролежали у землі, вони дуже добре збережені та майже неокиснені. Археологи це пояснюють особливістю ґрунту, який перешкоджав доступу кисню до металевих виробів. За словами Юрія Лукомського, казани дуже добре зроблені і на той час, ймовірно, коштували багато грошей.
Нагадаємо, що розкопки на вулиці Федорова фахівці Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України проводять вже чотири роки поспіль. На території будівництва готелю археологи знайшли унікальні дерев’яні водозбірники XIV – XIX століть, чимало цілих форм кераміки, шматки шкіри, монети, а також скарб, що складався з хрестів-енколпіонів (нагрудний хрест давньокняжої доби, в якому зазвичай зберігали мощі святих), квадратоподібних ланок зі зображенням лику Ісуса Христа, невеликого мідного горщика та двох маленьких (до 1 см) хрестиків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7689 / 1.54MB / SQL:{query_count}