Автошляхи незгоди

Навколо будівництва доріг до Євро-2012 – відразу два скандали

Навколо будівництва доріг до Євро-2012 – відразу два скандали

Перший скандал стосувався початку будівництва дороги, яка з’єднає вул. Стрийську із Сихівським житловим масивом. Другий – з приводу будівництва транспортної розв’язки біля нового стадіону. В обох випадках конфлікти вже нібито вичерпані. Однак лише тимчасово…

Транспортної розв’язки не буде

Принаймні наразі... Львівська облдержадміністрація  ухвалила   безпрецедентне рішення не будувати транспортної розв’язки на вул. Стрийській біля нового стадіону, оскільки так і не отримала згоди на викуп від всіх власників землі під нею. Йдеться про трьох мешканців села Зубра, які відмовилися продавати державі землю за  запропоновану ціну.

– Інститут землеустрою провів оцінку вартості 56 земельних ділянок та затвердив ціну – 6,25 грн/кв.м. Ми вже викупили 35 земельних ділянок і вирішили питання з будівництвом лінії електропередач, тяглової підстанції та частково транспортної розв’язки. Однак троє громадян, які три роки тому передали свої ділянки в оренду, відмовляються їх продавати за таку ціну. Хоча вона не могла бути іншою, бо це державні кошти і є державна оцінка квадратного метра, яка пройшла експертизу. Ми пропонували чотири варіанти рівноцінних земельних ділянок.  Однак власники ніяк не реагували. Після того, як ми побачили, що неможливо це зробити ні грошима, ні заміною земельних ділянок, ми подали до суду. Відбулося два судові засідання, після яких усвідомили, що суд теж не допоможе, оскільки люди під різними приводами туди просто не з’являлися. Відповідно, було прийнято безпрецедентне рішення – відмовитися від будівництва транспортної розв’язки, – розповів Володимир Губицький, в. о. начальника Головного управління з питань Євро-2012 Львівської облдержадміністрації.

За його словами, замість дворівневої транспортної розв’язки на вул. Стрийській біля нового стадіону вартістю майже 200 млн грн, буде  реконструйована дорога в районі мотелю “Катерина”. “Там враховано нормативи та необхідні параметри для заїзду і виїзду на стадіон. Однак вона має відповідні обмеження, бо є кільцева і головна дороги. Зараз проектанти думають, що там встановити – світлофор чи інші регулювальні знаки. Але це не той заїзд, який ми могли б мати, згідно з планами щодо використання  в майбутньому стадіону під великі концерти та масові заходи”, – резюмував Володимир Губицький

Зараз фахівці розробляють проект реконструкції цієї дороги. Водночас зовсім відмовлятися від будівництва транспортної розв’язки в ЛОДА не планують, оскільки, зважаючи на олімпійські надії 2022 року, ведуться роботи з розбудови цієї території. Зокрема, там планують побудувати критий льодовий палац. Тож  питання якісного транспортного сполучення знову постане. Наразі вже викуплені ділянки використають під інженерні мережі.

Магістраль під вікнами

Будівництво ще одного транспортного об’єкта викликало чимале обговорення та спротив мешканців будинків на вул. Стрийській у районі автовокзалу. Йдеться про продовження вул. Вернадського, яка має з’єднати вул. Стрийську із Сихівським житловим масивом.

На тижні мешканці прилеглих будинків намагалися блокувати початок будівництва цієї магістралі. Вони мотивували це тим, що працівники турецької фірми-підрядника “Онур” розширюють її у напрямку будинків, а проекту будівництва взагалі немає. Мовляв,  “Онур” вирішила зекономити на винесенні високовольтних ліній, які є з іншого боку дороги.

“Людям не подобається, що місто будує там магістральну вулицю. Мовляв, ну для чого вона нам під будинком – там, де ми гуляємо та  відпочиваємо. Тому люди виступили проти цього рішення. Натомість проект погоджений: пройшов експертизу та затверджений у відповідних службах. Цей проект розробляв “Львівдіпрокомунбуд”, їхні фахівці точно знають, яка  має бути відстань від будинків до магістральної вулиці”, – розповів “Пошті” Ігор Фалюта, начальник управління капітального будівництва ЛМР.

Своєю чергою Олег Хаврона, директор ДП “Львівдіпрокомунбуд”, сказав, що, згідно із затвердженим проектом будівництва цієї дороги, від будинків до вулиці відстань не змінюється. “Можливо, там виносять інженерні мережі, однак відстань від будинків до дорожнього полотна не зміниться. Окрім цього, в проекті передбачено, що через будівництво дороги буде винесено трохи далі високовольтні лінії. Мешканцям не варто хвилюватися – цей проект розробляли з урахуванням усіх санітарних та будівельних норм. Він пройшов експертизу та погодження пожежників, санстанції та інших необхідних служб. І фірма-підрядник має чітко його виконувати, оскільки всі невідповідності проекту виправлятиме за власний кошт”, – наголосив Олег Хаврона. 

Наразі працівники “Онуру” проводять роботи на другій смузі дороги, яка пролягає трохи далі від будинків. “Якщо ж під час робіт на смузі з боку будинків люди й надалі чинитимуть спротив, то ми намагатимемось владнати ситуацію”, – запевняє Ігор Фалюта. 

Тиха реконструкція

Щодо решти шляхів, які готують до Євро-2012, то тут наразі нема скарг та скандалів. Місто реконструює близько десятка великих і не дуже шляхових об’єктів.

До листопада ремонтуватимуть вул. Коновальця – від кінцевої зупинки трамвая №2 – Мельника – Чупринки до вул. Київської. Стільки ж часу  триватиме ремонт на вул. Городоцькій – від церкви Ольги та Єлизавети до вул. Шевченка.

Учора і до 20 червня мали закрити для ремонту вул. Шевченка – від шляхопроводу до вул. Томашівської. Тоді ж перекладатимуть бруківку на вул. Городоцькій – від вул. Кульпарківської до вул.Сяйво. Далі її  ремонтуватимуть від вул. Сяйво до вул. Виговського. У цей же час на місяць закриють на ремонт вул. Зелену – від межі міста до вул. Сихівської. Потім її ремонтуватимуть у напрямку до вул. Луганської.

Згодом у міськраді планують розпочати реконструкцію вулиць  Сахарова, Сяйво, Пасічної, Героїв УПА, Антоновича, Хмельницького та проспекту Свободи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8148 / 1.6MB / SQL:{query_count}