“У нас немає об’єктів, які погано готують”

Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради

Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради

До найграндіознішої футбольної події в Україні та Польщі залишився лише рік. Сьогодні на всіх рівнях – від керівництва держав, де відбуватимуться змагання, до футбольних фанатів – обговорюють тему, на якій стадії готовності перебуває організація футбольного свята. У містах-господарях корегують кошториси, підганяють графіки виконання робіт. Довкола витає купа перевіреної і не дуже інформації, спалахують дрібні конфлікти та скандали.

Кожне з обраних міст зазирає до іншого, щоб порівняти свої результати. Євро-2012 стало подією номер один для обговорювання. Про стадію готовності до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу міста Лева “Пошті” розповів Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради.

– Пане Олегу, скажіть, будь ласка, наскільки нині місто готове до проведення футбольного чемпіонату Євро-2012 у відсотковому значенні?

– Я думаю, що можна говорити не про відсоток готовності, а радше про виконання  планів, які є на сьогодні. І ці плани виконані. Кожен об’єкт має свій відсоток готовності, визначити середній не можна. Це буде як середня температура по госпіталю. Звичайно, залишається дуже багато роботи, пов’язаної з транспортом, – це  закупівля автобусів та тролейбусів, реконструкція доріг, але все йде згідно з графіком. Зараз активно працюємо над програмою подій на червень 2012 року, щоб люди, які приїдуть у місто, могли гарно провести час. Працюємо над розміщенням фанів – над забезпеченням  додаткових місць у готелях, мотелях, гуртожитках та кемпінгах.

– Який об’єкт сьогодні найкраще підготовлений до Євро-2012, а який – найгірше?

– У нас немає об’єктів, які погано готують. Є об’єкти, які сьогодні більше готові, наприклад, термінал аеропорту, і є об’єкти, відсоток готовності яких є невисокий, однак вони вкладаються в графік. Щоправда, мушу визнати: роботи є більше перед нами, ніж за нами, наприклад, посадкова смуга.

– Чи встигаєте підготувати львівські дороги до прийому  гостей чемпіонату, скільки глядачів прибуде на власних авто і як оцінюєте підготовку обласних шляхів?

– Кількість туристів, які приїдуть машинами, стане відома після другого грудня, коли відбудеться жеребкування. Все залежатиме від країн, які гратимуть, і тієї кількості гостей, що скористаються літаком. Є два сценарії: перший – близько 60% фанів прилетить літаком, другий – 40%. Однак дороги потрібно ремонтувати незалежно від кількості гостей, що прибудуть. Тут позиція обласної та міської рад доволі активна. У місті все те, що було заплановане, виконується. Щодо обласних доріг, розпорядником коштів є “Укравтодор”, і це їхня відповідальність, тому коментувати, на якій стадії роботи чи які графіки, я не можу, бо не володію інформацією.

– Нещодавно віце-прем’єр-міністр України – міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що Львів – єдине місто, яке досі не закупило лазівських автобусів до Євро-2012. Чи це правда і чому місто зволікає?

 – Проблеми були не у Львові, проблеми були в комунікації з Ощадбанком. Це державна установа, яка отримала, як і ми,  доручення Кабміну про закупівлю автобусів і видачу кредиту. Місто робить усе, що від нього вимагають, щодо оформлення кредитів та застави. Натомість Ощадбанк реагує не надто швидко. Наразі всі документи лежать у Міністерстві економіки, яке має ухвалити рішення щодо погодження видачі кредиту.

Щодо інших міст, то Київ купує автобуси за кредитні кошти ЄБРР і наразі закупівля не відбулась. Натомість, у Харкова і Донецька співпраця з “Укрексімбанком” склалась найкраще. До кінця року ми плануємо закупити ще 60 автобусів, окрім тих, що вже є.

– Прошу сказати, а як із підготовкою лікарень до чемпіонату?

– Протягом двох минулих  років місто вклало майже 24 млн грн у ремонти та реконструкцію міських лікарень. У програмі підготовки до чемпіонату є п’ять  медичних закладів, які будуть основними. Звичайно, зараз вони ще не готові повністю, зокрема, чекаємо коштів з держбюджету на закупівлю обладнання, однак роботи зроблено багато і якісно. Врешті, концепція медичного обслуговування  Львова була відзначена експертами УЄФА як одна з найкращих.

– Медичне обслуговування для  гостей буде платним чи безкоштовним?

– В Україні медицина безкоштовна лише для українців, тобто людей, які сплачують податки. За наші податки не повинні лікувати нікого, хто платить податки в себе.  Тому, звичайно, передбачається, що глядачі, які до нас приїжджатимуть, матимуть страхові поліси. Із цими страховими полісами вони зможуть отримати медичне обслуговування у наших медичних закладах. І це абсолютно нормально – якщо ми їдемо за кордон, то теж мусимо мати медичне страхування. Страхові компанії мають мати відносини з Міністерством охорони здоров’я України, а вже воно має роз’яснити, як працювати у таких випадках.

– Тобто, ця система поки не відпрацьована?

– Вона працює. Наприклад, я, коли працював на попередній роботі (компанія “Нестле” – “Пошта”), мав страховий поліс включно з медициною і нормально обслуговувався в лікарнях. 

– Чи готове вже місто гарантувати безпеку на час чемпіонату. Можливо, проводили якісь відпрацювання?

– Безпека в місті – це сфера відповідальності міліції, тому  вони розраховуватимуть, що потрібно робити і скільки для цього потрібно людей. Ми впевнені в тому, що наша міліція достатньо компетентна. Звичайно, ми просимо міліцію бути дружелюбною до фанів. Є певна різниця між фанами клубними і фанами, які приїжджають на чемпіонат Європи. Фани національних команд зовсім інші – менш агресивні. Це в основному люди із сім’ями, старші сорока років та доходом вище середнього. Тож тут має бути робота більше на запобігання порушенням, ніж на ліквідацію.

– Скажіть, будь ласка, а як справи зі забезпечення правопорядку на стадіоні і підготовки стюартів?

– Стюартів, згідно з проектом відповідного закону, має наймати або власник, або клуб стадіону. В технічному завданні перед будівництвом стадіону ми прописали, що там можуть грати два місцеві клуби, які на той час були у вищій лізі, – ФК “Львів” і ФК “Карпати”. Сьогодні ФК “Львів” грає в першій лізі і невідомо наскільки активно залучатиметься до експлуатації нового стадіону, оскільки для першої ліги ця футбольна арена є достатньо велика і дорога. Натомість ФК “Карпати” повністю підтвердив своє бажання грати на новому стадіоні. Найближчим часом має бути підписана угода з цим футбольним клубом про співпрацю у його експлуатації. Тоді “Карпати” зможуть розпочати підбір персоналу. Концепція охорони стадіону та евакуації є, залишається лише навчити персонал. Місто, зі свого боку, займається з волонтерами, які мають забезпечити комфорт і безпеку в місті. Щодо стадіону “Україна”, то можемо розглядати співпрацю з ФК “Львів”, однак ключові матчі він усе ж має можливість зіграти на новому стадіоні та мати там окрему роздягальню.

– Чи відомо вже, якою буде частка міста у власності стадіону та у скільки обійдеться його експлуатація?

– Місто почало будувати стадіон за свої кошти, вклало близько 100 млн грн. Остаточну вартість стадіону визначать лише після завершення будівництва. Тоді буде підписано інвестиційну угоду між містом і державою, де визначать частку міста. Вона не буде великою, однак це гроші місцевої громади, тому ми будемо на цьому наполягати. Нац­агентство зараз вносить зміни в бізнес-план стадіону, після чого складе експлуатаційний  бюджет утримання і, відповідно до частки, визначить суму для нас.                                                                                              

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7913 / 1.63MB / SQL:{query_count}