Уже за тиждень розпочнеться сезон цвітіння у Львівському ботанічному саду
Цієї весни Стрийський парк поповниться рідкісним тюльпановим деревом та вісьмома липами. До Великодня у місті також висадять нові кущі та квіти. Те, що зима нарешті закінчилася, засвідчує й сезон відкритих дверей у Ботанічному саду ЛНУ ім. І.Франка, де вже за тиждень око відвідувачів милуватимуть пишні бутони магнолій, а опісля відвідувачів зустріне строката гама цвіту рододендронів. У Парку ім. І. Франка найближчим часом планують створити за спонсорські кошти альпійську гірку – декоративну гірку з камінців, крізь які проростають квіти. За словами Оксана Війтик, в.о. начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради, якщо гірку встигнуть зробити до Великодня, то кошти їм дадуть, якщо ж ні, то гірки може й не бути.
– Щодо парків і скверів, то цього року спеціалізованих насаджень не буде. У деяких парках ми ще облаштовуємо освітлення, доріжки, тож, поки не будуть виконані всі роботи з облаштування, садити дерева сенсу немає. До нас лише зверталася Галицька районна адміністрація з проханням, дати їм кілька дерев для насаджень на тих вулицях, де дерева поламалися чи не прийнялися торік, – коментує “Пошті” Оксана Війтик.
Зважаючи на кліматичні умови та те, що місто є досить компактне, райадміністрації вимушені вибирати породи дерев, які будуть стійкі до шкідників та інших пошкоджень. Переважно висаджують липи, ясени та клени.
До озеленення міста долучаться і підприємці. На площі біля готелю “Леополіс” нещодавно зрізали старі тополі, що мали розвинений корінь, який руйнує плитку та бруківку. Як розповіла “Пошті” Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації міста, у проекті, який розробив “Укрзахідпроектреставрація”, на цьому місці за спонсорські гроші запланували висадити кущі або дерева.
– У нас є два варіанти: там висадять кулясті клени або сакури, треба ще зважити на усі зауваження, але незабаром ці рослини там можна буде побачити, – пояснила “Пошті” Ірина Маруняк.
Нагадаємо, нещодавно у Львові з’явився парк із калин та сакур. Ці дерева висадили біля церкви Різдва Богородиці на Сихові. А за два наступні тижні облаштують і головну клумбу біля кінотеатру ім. Довженка.
– Цього року на висадку клумб та їх догляд райадміністрація отримала 200 тисяч гривень. Щоправда, до Великодня, напевно, не встигнемо все посадити, оскільки рослини у відкритий ґрунт переносять пізніше, – розповів “Пошті” Іван Лозинський, голова Сихівської райадміністрації. – Також плануємо відновити клумби на перетині вул. Луганської, Зеленої та Пасічної. Ми попросили підприємців, які працюють у Сихівському районі, прикрасити свої парадні входи вазонами. А підприємці, які зробили магазинчики чи офіси на перших поверхах житлових будинків і зробили стежки до входу впоперек газонів, зобов’язані посадити клумби. В основному йдеться про тих підприємців, що мають приміщення в будинках по обидва боки просп. Червоної калини. Озелененням району займаються і сихівські школярі. Цього року вже вдруге РА спільно з відомим гуртовим ринком проводить серед шкіл конкурс на найкращу клумбу. Ринок надає безкоштовно квіти для висадки, натомість школярі зобов’язуються висадити і доглядати клумби. Школа-переможець отримає цінні призи.
Календар цвітіння*
Від 15 квітня дерево-тюльпан на вулиці Кирила і Мефодія.
Від 17 квітня цвітуть магнолії. Помилуватися квітучими магноліями можна у Стрийському парку, поблизу Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, на розі вулиць Івасюка та Левицького, на вулиці Франка.
Від 1 травня цвітуть рододендрони. Охочих побачити червону руту запрошують на екскурсію у Ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка.
*Як пояснив “Пошті” Андрій Прокопів, директор Ботанічного саду ЛНУ ім. І.Франка, розклад цвітіння квітів може зміщуватися, залежно від погоди.