Львів у квітах

Уже за тиждень розпочнеться сезон цвітіння у Львівському ботанічному саду

Уже за тиждень розпочнеться сезон цвітіння у Львівському ботанічному саду

Цієї весни Стрийський парк поповниться рідкісним тюльпановим деревом та вісьмома липами. До Великодня у місті також висадять нові кущі та квіти. Те, що зима нарешті закінчилася, засвідчує й сезон відкритих дверей у Ботанічному саду ЛНУ ім. І.Франка, де вже за тиждень око відвідувачів милуватимуть пишні бутони магнолій, а опісля відвідувачів зустріне строката гама цвіту рододендронів. У Парку ім. І. Франка найближчим часом планують створити за спонсорські кошти альпійську гірку – декоративну гірку з камінців, крізь які проростають квіти. За словами Оксана Війтик, в.о. начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради, якщо гірку встигнуть зробити до Великодня, то кошти їм дадуть, якщо  ж ні, то гірки може й не бути.

– Щодо парків і скверів, то цього року спеціалізованих насаджень не буде.  У деяких парках ми ще облаштовуємо освітлення, доріжки, тож, поки не будуть виконані всі роботи з облаштування, садити дерева сенсу немає. До нас лише зверталася Галицька районна адміністрація з проханням, дати їм кілька дерев для насаджень на тих вулицях, де дерева поламалися чи  не прийнялися торік, – коментує “Пошті” Оксана Війтик.

Зважаючи на кліматичні умови та те, що місто є досить компактне, райадміністрації вимушені вибирати породи дерев, які будуть стійкі до шкідників та інших пошкоджень.  Переважно висаджують липи, ясени та клени.

До озеленення міста долучаться і підприємці. На площі біля готелю “Леополіс” нещодавно зрізали старі тополі, що мали розвинений корінь, який руйнує плитку та бруківку. Як розповіла “Пошті” Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації міста, у проекті, який розробив “Укрзахідпроектреставрація”, на цьому місці за спонсорські гроші запланували висадити  кущі  або дерева.

– У нас є два варіанти: там висадять кулясті клени або сакури, треба ще зважити на усі зауваження, але незабаром ці рослини там можна буде побачити, – пояснила “Пошті” Ірина Маруняк.

Нагадаємо, нещодавно у Львові з’явився парк із калин та сакур. Ці дерева висадили біля церкви Різдва Богородиці на Сихові. А за два наступні тижні облаштують і головну клумбу біля кінотеатру ім. Довженка.

– Цього року на висадку клумб та їх догляд райадміністрація отримала 200 тисяч гривень.  Щоправда, до Великодня, напевно, не встигнемо все посадити, оскільки рослини у відкритий ґрунт переносять пізніше, – розповів “Пошті” Іван Лозинський, голова Сихівської райадміністрації. – Також плануємо відновити клумби на перетині вул. Луганської, Зеленої та Пасічної.  Ми попросили підприємців, які працюють у Сихівському районі, прикрасити свої парадні входи вазонами. А підприємці, які  зробили магазинчики чи офіси на перших поверхах житлових будинків і зробили стежки до входу впоперек газонів, зобов’язані посадити клумби. В основному йдеться про тих підприємців, що мають приміщення в будинках  по обидва боки просп. Червоної калини. Озелененням  району займаються і сихівські школярі. Цього року вже  вдруге РА спільно з відомим гуртовим ринком проводить серед шкіл конкурс на найкращу клумбу. Ринок надає безкоштовно квіти для висадки, натомість школярі зобов’язуються висадити і доглядати клумби. Школа-переможець отримає цінні призи.

Календар цвітіння*

Від 15 квітня дерево-тюльпан  на вулиці Кирила і Мефодія.

Від 17 квітня  цвітуть магнолії. Помилуватися квітучими магноліями можна у Стрийському парку, поблизу Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, на розі вулиць Івасюка та Левицького, на вулиці Франка.

Від 1 травня цвітуть рододендрони. Охочих побачити червону руту запрошують на екскурсію у Ботанічний сад ЛНУ ім. І. Франка.

*Як пояснив “Пошті” Андрій Прокопів, директор Ботанічного саду ЛНУ ім. І.Франка, розклад цвітіння квітів може зміщуватися, залежно від погоди. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8052 / 1.57MB / SQL:{query_count}