Наступного тижня до Львова приїде Президент

У Віктора Януковича, який проінспектує готовність міста до Євро-2012, проситимуть гроші на дороги, пам’ятки й театр

У Віктора Януковича, який проінспектує готовність міста до Євро-2012, проситимуть гроші на дороги, пам’ятки й театр

Робочого візиту глави держави до нашого міста варто сподіватися з понеділка по середу. Про це “Пошті” повідомив губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк. За його словами, метою візиту буде підготовка області до Євро-2012. “Передусім метою візиту Президента є інспектування об’єктів, які готуються до Євро-2012. Також відбудеться засідання комітету економічних реформ. Тобто, розглядатимуться питання соціально-економічного розвитку області, роботи підприємств і підготовки до “Олімпійської надії” 2022 року”, – зазначив “Пошті” Михайло Цимбалюк.

Окрім того, ймовірно, одним із питань порядку денного поїздки гаранта до Львова буде стан будівлі Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Будинок давно потрібно ремонтувати, а коштів на це у місті нема. Відтак просити фінанси треба з держбюджету. Також влада міста планує звернути увагу глави держави на потребу фінансування ремонту львівських доріг. Нагадаємо, що місто потребує 1 млрд  300 млн грн на те, аби відремонтувати свої магістралі. Але уряд наразі пообіцяв лише 300 млн грн. 

Востаннє Віктор Янукович відвідував Львів майже рік тому – 27 травня. Тоді у приміщенні “Львівської політехніки” відбулася Рада регіонів за участі голів ОДА та облради, мерів міст. Під час засідання прозвучали заяви про необхідність реформ у країні. Це, на думку глави держави, дасть можливість залучити в економіку інвестиції. “Треба прийняти Податковий кодекс, який би вмотивовував інвесторів у майбутньому вчасно повертати ПДВ, у майбутньому його знизити, сподіваюся, що незабаром уряд дасть позитивну відповідь у цьому напрямі, створити систему залучення інвестицій. Я зроблю все, щоб програма реформ, яку буде проголошено незабаром, сприяла залученню інвестицій”, – сказав рік тому Президент. Як бачимо, реформи в країні відбуваються, але значних інвестицій від цього не додалося. Відтак під час інспекційного візиту главі держави нагадають про потребу фінансування ремонтів доріг, пам’яток ЮНЕСКО.

Оскільки глава держави має оглянути львівські єврооб’єкти, себто аеропорт і стадіон, то водіям варто очікувати, що впродовж дня рух на вулицях, які ведуть у цьому напрямку, ускладниться. Очікується, що Вік­тор Янукович прилетить до Львова в першій половині дня. ДАІ ж не розголошує маршрут президентського кортежу.

Андрій Садовий,
міський голова Львова:

– Робоча поїздка Президента стосуватиметься підготовки міста до Євро-2012. Президент має оглянути роботи на летовищі,  відвідати будівництво стадіону. Після цього в обласній адміністрації відбудеться робоча зустріч в межах обласного комітету реформ. Звичайно, теми, які обговорюватимуться, – питання фінансування об’єктів Євро-2012, зокрема доріг, є дуже важливі. Також болючим для міста є фінансування об’єктів ЮНЕСКО. Ми не отримали з держбюджету жодної гривні за останні роки! Звичайно, порушимо питання щодо театру ім. М. Заньковецької та багато інших. Я собі не уявляю, як можемо підготуватися до Євро-2012 й не відремонтувати дороги. Тим паче, враховуючи те, що через Львів пролягають усі основні магістралі. Безперечно, дороги треба ремонтувати, й держава має нас зрозуміти. Це не наша забаганка, а потреба! Не можна туристів привезти на хороший, якісний стадіон тими вулицями, які є. Як вони будуть їздити містом? Ви ж бачите, що нині відбувається на вулицях Зеленій, Шевченка. Ми чекаємо, що під час візиту можна буде поспілкуватися з главою держави й чітко аргументувати потребу, яка є сьогодні. Ремонти потрібно робити, і ми вже їх почали – подивіться на вулиці Липинського, Городоцьку, Ряшівську. І будемо продовжувати.  

Ігор Балинський,
політичний експерт:

– Говорити про те, що Янукович мав би щомісяця бувати у Львівській області, думаю, є недоречним, бо не набагато частіше він відвідує Донецьк. Частота візитів у той чи інший регіон мала би залежати від реальних і нагальних потреб. Тому від цієї тези треба перейти до наступного питання: які проблеми в нашому регіоні потрібно розв’язати на загальнодержавному рівні. Тобто, ОДА сформувала перелік актуальних питань до візиту Януковича. Я вважаю, що візит матиме не політичне забарвлення, а соціально-економічне. Припускаю, що візит Президента стосуватиметься підготовки Львова до Євро-2012 – традиційна перевірка виконання робіт. Також не виключено, що одним із його пунктів буде ситуація зі львівськими театрами – насамперед це стосується будівлі театру ім. Марії Заньковецької, яка є у надзвичайно жахливому стані. Попри те, що контекст візиту буде соціально-економічний, його інформаційний супровід матиме політичне звучання, бо Євро нині є політичним проектом і одним із не багатьох позитивних моментів, які ляжуть в основу передвиборчої кампанії до парламенту Партії регіонів 2012 року. Опіка над культурою стане черговим реверансом команди донецьких на адресу Львова. Я би сказав, що Янукович щодо Львівщини обрав ефективну стратегію – він приїжджає до нас рідко, але, приїжджаючи, намагається проконтролювати одне-два, максимум три болючі важливі теми, які можуть, якщо не принести йому позитивний контекст, то принаймні не викликатимуть роздратування.

Порівнювати торішній і теперішній візити некоректно. Бо перший був присвячений засіданню Ради регіонів. Те, про що йшлося тоді, стосувалося всіх регіонів. Просто засідання відбувалося у Львові, відтак і увага до нашого регіону була підвищена. Якщо говорити про ефективність таких відвідин, то я б сказав, що більш ефективними є точкові візити, під час яких Президент ознайомлюється з кількома проблемами, і в межах цього візиту приймають рішення. Перший візит – це спроба загравання з регіонами й окреслення глобальних перспектив.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7548 / 1.59MB / SQL:{query_count}