Не запізнитися на побачення…

Львів’яни вимагають запровадити нічні рейси громадського транспорту та чіткий графік руху маршруток. Натомість чиновники ратуші та перевізники одноголосно заявляють: у нинішніх умовах це неможливо

Львів’яни вимагають запровадити нічні рейси громадського транспорту та чіткий графік руху маршруток. Натомість чиновники ратуші та перевізники одноголосно заявляють: у нинішніх умовах це неможливо

Цього тижня під стінами Львівської міської ради активісти громадських організацій Львова провели акцію “Водії львівських маршруток – володарі часу”. Вони вимагали від водіїв громадського транспорту дотримуватися графіка руху, а від міської влади – ввести у місті нічні рейси. Під час дійства “пасажири” у нічний час чекали на імітованих зупинках маршрутне таксі. На першій зупинці напис закликав “зіграти головну роль у блокбастері “Оселедець маршрутковий по-львівськи”, а на другій – “переночувати, зустріти світанок, тринькати гроші на таксі”. Пасажири ж тримали в руках плакати з написами “Чекаю на неіснуючий маршрут”, “Я знову запізнилася на побачення”. Після довгого очікування картонна маршрутка все-таки з’явилася, щоправда, водій їхав “куди хоче” і “коли хоче”, крім того, від натиску пасажирів вона розійшлася по швах.

Львівські перевізники визнають, що далеко не завжди виконують свої зобов’язання, однак запевняють: поки міськрада не узаконить свої стосунки з ними, прогресу у пасажирських перевезеннях не буде.

– Уже два роки перевізники у Львові перебувають у підвішеному стані, –  розповів “Пошті” Руслан Козак, президент ЗАТ Транспортна компанія “Ференц & К”. – Місто не проводить жодних конкурсів і не укладає довготривалих договорів на перевезення пасажирів. Як наслідок – ми не знаємо, на що розраховувати. За цей час ми не купили жодного нового автобуса, адже немає гарантії, що завтра ми будемо на цьому ринку перевезень. Тим більше не відомо, які автобуси потрібні, на яких маршрутах і скільки саме. Поки міськрада не визначиться з цим, ми не будемо певні, що наступні три чи п’ять років зможемо працювати у Львові, брати кредити і купувати нові машини немає сенсу.

Щодо чіткого графіка, то, за словами перевізника, головною проблемою їх недотримання є поганий стан маршруток, адже часто автобуси з’їжджають із рейсу через поломки, а це відбувається переважно ввечері, коли машина проїздить день.

– Звичайно, на один марш­рут автобусів невеликої пасажиромісткості потрібно більше, ніж великої. Однак це має і свої переваги: коли сходить із рейсу невелика маршрутка, це не буде так помітно. Натомість, якби з рейсу зійшов автобус великої місткості, то були б очевидні незручності, адже для таких автобусів передбачають набагато більший інтервал руху, – зазначає Руслан Козак.
Ще од­нією проблемою, яка заважає маршруткам дотримуватися графіка, є корки на вулицях. За словами Руслана Козака, в Нью-Йорку 12 годин на добу для громадського транспорту виділена окрема смуга, і поліція штрафує водіїв, які порушують це правило. Натомість у нас навіть на зупинках громадського транспорту паркуються машини, особ­ливо таксі. І ніхто нікого не штрафує. А це затримки руху громадського транспорту, якому важко заїхати на зупинку!

Нічні рейси, яких вимагають львів’яни, перевізник називає економічно не вигідними ні підприємцям, які займаються перевезеннями, ні пасажирам. Оскільки для того, щоб окупити нічні рейси, потрібно підняти ціни на денні. “На такі рейси необхідно додатково залучати водіїв та платити їм за нічним тарифом. Крім того, навіть пізно ввечері водіям небезпечно їздити вулицями, а в глупу ніч це удвічі небезпечніше. Тим паче, що пасажиропотоку в такий час майже нема. Це одна-дві людини за рейс”, – запевняє перевізник. 

Попри вимоги львів’ян, у міській раді зайняли позицію перевізників.

– Я не розумію, звідки взагалі виникло питання нічних рейсів громадського транспорту – це ж особливий нічний тариф та оплата праці водіїв. Завжди йшлося про те, щоб перевізники стежили за виконанням рейсів у вечірній час – о 23-24-й годині. Наразі це найбільше хвилює пасажирів. А щодо графіків руху, вивішених на кожній зупинці, то це теж питання, яке ми не можемо вирішити, оскільки в нас громадський транспорт працює в режимі маршрутного таксі, а не автобусів. Тобто, ми можемо зазначати на зупинках лише інтервал руху. Врешті, зараз місто перебуває в стані ремонту. Про який графік може йтися? Коли будуть відремонтовані вулиці та матимемо затверджену транспортну мережу, то ми проведемо конкурси перевізників, і можна буде чітко формувати графік руху, – зазначив “Пошті” Ігор Собенко, в. о. начальника управління транспорту та зв’язку ЛМР.

Нагадаємо, уже чотири ро­­ки в місті не проводять конкурси на пасажирські перевезення. Усі угоди на переве­зення тимчасові. За словами Ігоря Собенка, до червня місто має отримати транспортну схему. А вже до осені чиновники обіцяють провести конкурси на перевезення і кожен маршрут віддати підприємцям на кілька років. Однак, чи будуть при проведенні конкурсів враховувати інтереси та побажання львів’ян, наразі не говорять. 

Андрій Садовий,
міський голова Львова:

– Транспортна схема, яку зараз розробляє міжнародна компанія “Louis Berger”, має поставити все на здоровий глузд. Акцент, звичайно, буде на розвитку електротранспорту та  автобусів великої місткості. Ми повинні нарешті забрати оці 360 маршруток, які кожен день проїжджають через проспект Свободи, чим завдають дуже великої шкоди історичній спадщині та львів’янам, які мешкають у центрі міста. Тобто, схема передбачатиме комфорт мешканців Львова. Питання сполучення в нічний час  ми теж поставили фахівцям для того, щоб вони, враховуючи світовий досвід, дали варіанти вирішення.  Ми взагалі поставили дуже багато завдань до вирішення. Тепер потрібно це все порахувати з економічної точки зору. Як правило, у світі в нічний час людина користується або приватним транспортом, або таксі. Можуть бути й інші варіанти. Ми попросили фахівців, враховуючи специфіку транспортних навантажень міста, подати нам такі варіанти, які будуть комфортними для мешканців. Я не  хочу зараз забігати наперед – почекаємо висновків фахівців.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7860 / 1.6MB / SQL:{query_count}