Шухевича та Бандери перейменують

Цієї весни на мапі міста з’являться нові вулиці

Цієї весни на мапі міста з’являться нові вулиці

У Львові планують перейменувати вулиці Степана Бандери і Романа Шухевича на вулиці Героя України Степана Бандери та Героя України Романа Шухевича. У такий спосіб місцеві депутати прагнуть підкреслити важливість цих двох постатей для Львова.

Нагадаємо читачам, що 2 квітня минулого року Донецький окружний адміністративний суд скасував указ Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Герой України, оскільки нагороджений не був громадянином України. Тому зміна назви львівської вулиці – не фіксація офіційного визнання, а своєрідний коментар до представників ОУН.

“Перейменування двох львівських вулиць покликане зафіксувати в топографічному сенсі та в свідомості львів’ян незмінний статус Романа Шухевича і Степана Бандери як Героїв України, не залежно від того, в якому юридичному статусі їх сприйматимуть донецькі апеляційні суди”, – сказав Юрій Михальчишин, депутат Львівської міської ради.

Юрій Михальчишин зауважив, що рішення мають виконати впродовж цього року, найбільш імовірно, нові таблички з такими назвами вулиць з’являться вже цієї весни. А ідею перейменування вулиць озвучили на позачерговій сесії Львівської обласної ради 15 січня 2011 року, у той же день рішення проголосували. Амбітний план депутатів, хоч і підкреслить любов міста до оунівців, але й створить низку незручностей для городян, які мешкають на цих вулицях.

Ярослава Білостоцька, заступник із соціально-економічних питань голови Галицької адміністрації м. Львів розповідає, що перейменування вулиць тягне за собою чимало додаткових клопотів та витрат. Той, хто мешкає на цій вулиці, повинен звернутися у паспортний стіл, щоб отримати відповідний штамп про зміну в записі про місце проживання в паспорті. Власникам квартир у такій ситуації треба буде вносити зміни у правовстановлювальні документи на їх помешкання.

– Коли Львівська міська рада винесе таку ухвалу, у процесі внесення змін у документи буде задіяна неймовірно велика кількість служб, установ, органів: ЛКП, паспортно-реєстраційні міграційні відділи, управління державної реєстрації, Бюро технічної інвентаризації, де реєструються свідоцтва на право власності житлової і нежитлової нерухомості, необхідно також буде вносити зміни в карти, інформаційні, телефонні довідники, не кажучи уже про виготовлення самих таблиць, – перераховує Ярослава Білостоцька.

Як розповіла “Пошті” Оксана Челепіс, завідувач сектору роботи з закладами культури управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики ЛМР, цього року міські топоніми ще чекають зміни. Найперспективнішим нині виглядає варіант переназивання вулиці Івана Федорова на вулицю Івана Федоровича.
– Для цього ми ще будемо мати розмову з Борисом Возницьким, директором Львівської галереї мистецтв, після чого зробимо остаточні висновки про те, чи переназивати вулицю. Якщо відповідь буде ствердна, тоді й буде вирішено, коли саме її змінюватимуть, – коментує “Пошті” Оксана Челепіс.

За словами чиновниці, за два тижні сформують повний список тих вулиць, які хочуть перейменувати цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8127 / 1.55MB / SQL:{query_count}