Храм на пагорбі Знесіння

Сьогодні помандруємо в одну із найстаріших частин міста Львова – парк “Знесіння”, де колись було розташоване село з однойменною назвою. Ця частина приєднане до міста у 1931 р., але ще й донині зберегла свій шарм передмістя

Сьогодні помандруємо в одну із найстаріших частин міста Львова – парк “Знесіння”, де колись було розташоване село з однойменною назвою. Ця частина приєднане до міста у 1931 р., але ще й донині зберегла свій шарм передмістя. Перша документальна згадка про “Василя зі Знесіння” зустрічається в актах ще у 1469-го. Щодо походження назви села, то існує багато версій, найбільш вірогідну з яких пов’язують із сільською церквою Вознесіння Господнього.
Сам же храм є на пагорбі Баба, який пов’язують ще з давньослов’янськими поселеннями. За народними переказами, тут стояла фігурка кам’яного ідола у вигляді жінки. Своє сакральне значення цей пагорб не втратив і до сьогодні. Ймовірно, перша церква виникла тут ще в княжі часи, однак документально засвідчено лише попередника сучасного мурованого храму – дерев’яну церкву, яка датується 1602 р. Давній храм був тридільний, двоповерховий, із присінком із південного боку, в якому був вхід до церкви.

У другій половині ХІХ ст. стара церква перебувала в аварійному стані. У 1897 р. за проектом архітектора В. Галицького розпочинається будівництво нового храму у романо-готичному стилі, яке завершується 1901-го. Потужний головний арковий портал нової церкви оформили романські колони, а декоративні елементи на зразок готичних масверків та фіал надають вишуканості облицьованим, грубо оздобленим каменем фасадам, що ще більше наближує церкву Вознесіння Христового до дохристиянських традицій Знесіння. Не менш оригінальним є внутрішній вигляд храму, в якому сьогодні відбуваються богослужіння.  Тут є твори декоративного різьблення 1939 р. відомого українського скульптора А. Оверка, образ Христа авторства А. Манастирського, ікона Богородиці 1701 р., виконана О. Ляницьким.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7919 / 1.54MB / SQL:{query_count}