Копромісний демонтаж

Мережа концептуальних ресторанів “Фест” демонтувала частину самовільно зведеної будівлі у Бернардинському дворику і планує у квітні відкривати заклад

Мережа концептуальних ресторанів “Фест” демонтувала частину самовільно зведеної будівлі у Бернардинському дворику і планує у квітні відкривати заклад. Натомість Львівський господарський суд поки не ухвалив остаточного рішення щодо цього об’єкта.

Нагадаємо, торік у листопаді мережа “Фест” почала будівельні роботи у дворику Бернардинського монастиря, який є пам’яткою національного значення і датується XVII ст. Замість літнього майданчика у дворі, зведення якого погодили у міськраді, підприємці почали будувати стаціонарний павільйон. На самобуд зреагували депутати Львівської міської ради та звернулися до Галицької райадміністрації, аби її керівництво негайно зупинило роботи і подало на забудовників до суду. Як наслідок –  Львівський господарський суд зупинив всі роботи  на цьому об’єкті.

– Позов Галицької рай­адміністрації заморозив будівництво, і воно не могло рухатись ні в одну, ні в іншу сторону. Щоб надати руху цій справі, ми пішли на переговори з підприємцями і уклали з ними мирову угоду. Зокрема, погодили, що “Фест” приведе конструкцію у відповідність до погодженого проекту. Окрім цього, підприємець зобов’язався реставрувати стіну Бернардинського монастиря з боку вул. Валової та зробити благоустрій подвір’я: озеленити, облаштувати тротуари. При цьому обов’язково всі роботи будуть проводитись за затвердженими проектами, – сказав Андрій Білоус, заступник голови постійної депутатської комісії архітектури містобудування та охорони історичного середовища ЛМР.
Своєю чергою, підприємці запевнили: відхилень від погодженого проекту літнього майданчика вже немає, тож 1 квітня він успішно почне свою роботу.

– Ми вирішили зробити перший крок та собі у збиток розібрали ту частину конструкції, яка спричинила суперечки щодо проекту. Також наша компанія додатково запропонувала власним коштом привести майданчик у Бернардинському подвір’ї у відповідність до погодженого проекту та розробити проектно-кошторисну документацію, здійснити комплексний благоустрій Бернардинського подвір’я. Ми готові приступити до робіт уже завтра, але необхідно, щоб депутати міськради визначили нас замовниками. Тому чекаємо відповідної ухвали ЛМР, – розповів Юрій Назарук, директор мережі концептуальних авторських ресторанів “Фест”.

Натомість, Ярослава Білостоцька, заступник голови Галицької РА, зазначила, що про жодні домовленості між міськрадою та “Фестом” не знає, тож чекає на остаточне рішення суду: “Я бачила, що недавно працівники “Фесту” демонтували дах споруди, вентиляційні жолоби та зняли з фасаду скло. Це їхня ініціатива. Ми ж очікуємо остаточного рішення суду, який або задовольнить наш позов щодо повного демонтажу споруди, або ні. Я нічого не знаю про мирові угоди між міськрадою та “Фестом”. У суді Галицька РА пропонувати “Фесту” мирову угоду наміру не має”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7849 / 1.55MB / SQL:{query_count}