Львівські дороги і стереотипи

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, про ремонти та будівництво доріг, фінансування, тендери та вибоїни

Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, про ремонти та будівництво доріг, фінансування, тендери та вибоїни

До Євро-2012 залишається менше року, і підготовка Львова до цієї події набирає обертів. Влада міста має гідно представити західну столицю для огляду світової громадськості. І перше, що, приїхавши, оцінять гості, це міські магістралі, тому на їхньому ремонті влада концентрує чи не найбільшу увагу. Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, розповів “Пошті”, як виправлятиме стереотип про львівські дороги та своє бачення сьогоднішнього стану дорожнього господарства міста.

–  Пане Олегу, розкажіть, будь ласка, про плани міста на цей рік щодо ремонту міських доріг?

– Цього року фінансування дорожнього господарства відбуватиметься з чотирьох джерел. Перше – кошти держбюджету, які передбачені Державною цільовою програмою з підготовки до Євро-2012. За ці гроші плануємо продовжити ремонти магістральних вулиць, які почали у 2008 – 2010 рр. Друге джерело фінансування – інвестиційні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку, які витратимо на реконструкцію доріг, трамвайних колій та мереж на маршрутах трамваїв №2 та №6. Третє – кошти з частини акцизного збору на бензин, які мають надійти з держбюджету. Ці гроші вкладемо у ремонт невеликих, але важливих для проїзду вулиць. Четверте – власні кошти міста, за які реконструюватимемо внутрішньоквартальні вулиці.

Важливо, що у 2011-му будуватимемо дві нові дороги: вул. Ряшівську, яка в майбутньому з’єднає вул. Наукову з новим терміналом аеропорту, та вул. Вернадського, яка з’єднає Сихів із новозбудованим стадіоном. Щодо реконструкції, то це вул. Шевченка (від в’їзду в місто до центру), вул. Чорновола (продовження від вул. Липинського до вул. Варшавської), завершення вул. Липинського, а також вул. Сяйво, Пасічна, Зелена, Героїв УПА, Антоновича. Таким чином забезпечимо ремонт усіх основних магістралей міста, аби водії та гості міста відчували комфорт під час проїзду.

– До проведення Євро-2012 залишилось трохи більше року. Яку суму місто отримає від держави на ремонт доріг?

– Ми просили з держбюджету на 2011 – початок 2012 року 1,5 мільярда гривень. Наразі в держбюджеті передбачено 311 млн грн. Третину від суми ми заклали у бюджеті міста як співфінансування – це ще плюс 96 млн грн. Однак, зважаючи на реальні потреби, під час наступних переговорів із урядом будемо добиватись повноцінного фінансування програми підготовки до Євро-2012.

– Щодо інвестиційних коштів. Про яку суму йдеться і які дороги плануєте за неї відремонтувати?

– Загалом про 26 млн євро кредиту, які надав Європейський банк реконструкції та розвитку на ремонт доріг на маршруті трамваїв  №2 і №6. Ця реконструкція охопить вул. Генерала Чупринки, Коновальця, Городоцьку, Личаківську. У найгіршому стані і найбільш складна в інженерному плані вул. Городоцька. Перший етап її ремонту розпочнемо вже у квітні на найбільш складному відтинку від вул. Бандери до вул. Шевченка. Певен: закінчивши ремонт вул. Городоцької, нарешті зуміємо змінити у свідомості городян і гостей міста стереотип про львівські дороги. Адже, якщо порівняти львівські дороги зі шляхами інших українських міст, уже сьогодні входимо у п’ятірку міст із найкращими дорогами.

– Прошу сказати, які фірми візьмуться за ремонт таких складних і великих об’єктів?

– Ще торік ми провели тендер на реконструкцію цих вулиць. Участь у конкурсі взяли три іноземні фірми. Найкращі пропозиції були від іспанської компанії “Хока” та турецької “Онур”. Відповідно до чинного законодавства та кредитних угод, переможця має визначати ЄБРР.

– Будівництво нових вулиць у Львові анонсують уже кілька років. Чи вдасться цього року нарешті його розпочати?

– Минулого року ми повністю завершили виго­товлення проектно-кош­торисної документації і здійснили всі погодження. Розпочали зрізування дерев на відтинку вул. Ряшівської. Однак на будівництво не отримали грошей від держави. В нас усе готове, аби  з настанням тепла нарешті розпочати роботи.

– А чи встигнете провести необхідні тендерні процедури?

–  Наразі виготовляється проектно-кошторисна документація на вул. Пасічну і Зелену. Там, де мож­на, вже оголошено тендери. На кожну вулицю розроблено окремий графік. Так, на вул. Ряшівську провели тендер ще торік. Щодо вул. Пасічної плануємо оголосити тендер у травні. Розподілили ремонти на весь рік так, щоб мешканці якомога менше відчували незручності. Хоча, зважаючи на обсяг робіт, вони таки будуть.

–  Ви сказали, що сподіваєтеся на частину коштів із акцизного збору на бензин, а також на власні кошти міста. Про які суми йдеться і які дороги з них відремонтують?

– Щодо коштів від акцизного збору, наразі нам ще не сказали, скільки це буде. Залежно від суми будемо визначати перелік доріг. Але це однозначно будуть вулиці, які в найгіршому стані: Бортнянського, Юнакієва, Хвильового. Ці вулиці не є магістральними, однак це дуже важливі транспортні розв’язки. Якщо говорити про власні кошти міського бюджету, а це близько 20 млн грн, то передусім витратимо їх на поточний ремонт доріг. Адже мусимо в належному стані підтримувати ті вулиці, на яких не запланований капремонт. Також частина коштів піде на внутрішньо­квартальні дороги та прибудинкові території.

– Як львівські дороги пережили зиму. Чи є дефекти?

– Із задоволенням резю­мую: там, де проведені кап­ремонти, дороги у прекрас­ному стані. Найстарший капітальний ремонт є на вул. Виговського, в районі ринку “Південний”. Ця вулиця вже пережила чотири зими, і ніяких деформацій дорожнього полотна немає. Щодо решти доріг, маємо бути свідомі, що до того часу, поки капітально не відремонтуємо наші дороги, щовесни їх треба буде латати. Але якщо у 2006-му ми робили це в серпні-жовтні, то зараз, завдяки сучасним технологіям, робимо це навіть узимку, щоб не допускати глибоких вибоїн. Те, що вони будуть з’являтись, – очевидно. Наше завдання – швидко їх ліквідовувати. Вважаю, що на тверду трійку справляємося.

–  Зважаючи на досвід попередніх років, кому цього року міськрада надасть право ремонтувати львівські шляхи – віт­чизняним чи іноземним фірмам?

– Думаю, мало хто сьогодні не відчув різниці між роботою іноземних та місцевих фірм. Однак вибір підрядника може відбуватись тільки на тендерних засадах. Постійно стараємось залучити на наш ринок нові фірми, щоб створити конкуренцію, адже місту важлива якомога вища якість виконання робіт і нижча ціна.

Однак завдання міської влади також підтягувати до рівня транснаціональних компаній роботу місцевих фірм. Коли велика компанія виграє тендер, намагаємось залучити до субпідрядних робіт місцеві фірми.

–  А як щодо фірм, які потрапили до “чорного списку” міськради. Яка ситуація з ними зараз?

– Вони всім відомі. Це ті, хто робив площу Торгову, вулиці Ужгородську і Франка. Наразі тривають судові  справи. Переконаний: правоохоронні органи дадуть їм належну оцінку. Однак ці фірми на ринку міста Львова більше не з’являться. 

– Скільки загалом грошей гарантовано цього року Львів витратить на дороги і чи встигнете їх освоїти?

– Гарантовану суму на цей рік сказати не можу. Гарантії може давати тільки Бог. Усі кошти, які будуть передбачені з держбюджету, використаємо стовідсотково. Додам лише, що за останні п’ять років ми витратили на львівські шляхи майже півмільярда гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8676 / 1.62MB / SQL:{query_count}